دانلود سورس کد اسکی سی پلاس پلاس ++c

دانلود سورس کد اسکی سی پلاس پلاس ++c

دانلود سورس کد اسکی سی پلاس پلاس ++c

دانلود کد اسکی اعداد ++c

کد اسکی سی پلاس پلاس با سلام و احترام خدمت کاربران گرامی سایت سی پلاس امروز در این پست از سایت سی پلاس می خواهم در مورد کد اسکی اعداد و حروف صحبت کنیم و این حل تمرینی هستش از کتاب مهندس عین الله جعفر نژاد قمی که سورس کد اسکی هستش خوب اول می پردازیم به تاریخچه کد اسکی :
تاریخچه اسکی (ASCII)
به گفته سایت ویکی‌دات (WikiDot)؛ ایده طراحی کاراکتر اینکدینگ اسکی (ASCII) در ماه مه سال ۱۹۶۱ توسط Bob Bemer به ANSI (مخفف American National Standards Institute به معنای “موسسه استانداردهای ملی آمریکا) فرستاده شد و در همان سال کمیته‌ای با عنوان X3.4 (که زیرگروه X3 بوده) به رهبری John Auwaerter به نمایندگی اکثر سازندگان تشکیل شده و به کار کردن روی این ایده مشغول شدند. گروه X3.4 بیش از دو سال بر روی این ایده کار کردند که بیشتر این مدت طی بحث‌های بیهوده سپری شد و درنهایت در سال ۱۹۶۳ اسکی بوجود آمد.
در سال ۱۹۶۴ اولین سیستم عاملی که قرار بود توسط IBM با نام Operating System/360 از استاندارد ASCII استفاده کند به دلیل عدم تطابق کاراکتر ست ASCII با استاندارد پرینترها و دستگاه‌های پانچ (EBCDIC) کنسل شد. به خاطر مشکلات موجود، اسکی تا سال ۱۹۸۱ بدون استفاده ماند و طی این مدت تنها کامپیوتر UNIVAC 1050 محصول IBM بود که از استاندارد اسکی استفاده می‌کرد تا اینکه در سال ۱۹۸۱ نیاز به اسکی بیشتر شد و کامپیوترها تا جایی که می‌توانستند به این استاندارد مجهز شدند.
منبع تاریخچه اسکی: Wikidot.com
اسکی (ASCII) چیست؟
کلمه اسکی (ASCII) مخفف عبارت “American Standard Code for Information Interchange” به معنای “استاندارد کدگذاری آمریکایی برای تبادل اطلاعات” بوده و تلفظ آن /ˈæski/ است. اسکی یکی از کدبندی‌های نوشته (Character Encoding) است که به وسیله آن طرفین مبادله کننده اطلاعات می‌توانند به طور صحیح داده‌ها را دریافت و تشخیص بدهند. به عبارت بهتر؛ ASCII نوعی قرارداد برای تشخیص نوشته‌هاست.
کاراکتر ست اسکی خود به دو نوع تقسیم می‌شود. نوع ۷ بیتی که با نام اسکی استاندارد (Standard ASCII) شناخته شده و دارای ۲ به توان ۷ یعنی ۱۲۸ کاراکتر مختلف است که از ۰ تا ۱۲۷ استفاده می‌شوند.
نوع دیگر آن حالت ۸ بیتی است که با نام اسکی توسعه یافته (Extended ASCII) شناخته شده و دارای ۲ به توان ۸ یعنی ۲۵۶ کاراکتر مختلف است که از ۰ تا ۲۵۵ استفاده می‌شود. حالت توسعه یافته جدا از حالت استاندارد نیست بلکه از ۰ تا ۱۲۷ کاراکتر اول آن درست مانند حالت استاندارد بوده و فقط بقیه کاراکترها به بعد از آن (از ۱۲۸ تا ۲۵۵) اضافه شده است. کاراکترهای اضافی دارای هیچ استانداردی نبوده و ممکن است در دستگاه‌ها و کامپیوترهای مختلف فرق داشته باشد مثلاً در کامپیوتر X کاراکتر اسکی ۱۵۰ معادل حرف û و در کامپیوتر Y معادل حرف ب باشد اما کاراکترهای قبل از ۱۲۸ همگی ثابت هستند.
در هر دو نوع ذکر شده (۷ و ۸ بیتی) تعداد ۳۲ کاراکتر اول (یعنی از ۰ تا ۳۱) و آخرین کاراکتر (۱۲۷) با عنوان کاراکترهای کنترلی (Control Characters) شناخته می‌شود. این کاراکترها غیرقابل چاپ بوده و فقط برای کنترل متن مورد استفاده قرار می‌گیرد (مثلاً مشخص کننده ابتدای هدر، حذف، کنسل و …). بقیه کاراکترها یعنی از ۳۲ تا ۱۲۶ قابل چاپ هستند. این کاراکترها شامل نمادها، حروف و اعداد انگلیسی هستند. در حالت توسعه یافته، از کاراکترهای ۱۲۸ تا ۲۵۵ نیز قابل چاپ هستند.

خوب دوستان عزیزمی رسیم به سراغ سورس کد تقدیم و احترام:

 

درباره نویسنده

جواد محمدی هستم بنیان گذار سایت سی پلاس علاقمند به زبان برنامه نویسی تحت وب ،++c,c و اندروید استودیو ، ویندوز اپلیکیشن خوشحالم که در خدمت شما هستم.

قبل از ارسال دیدگاه

  • قبل از ارسال دیدگاه: لطفا دیدگاه خودتان را در مورد این مطلب بنویسید.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه شما

جواب سوال امنیتی؟ *