نمایش بزرگترین عدد (عنصر) آرایه سی پلاس پلاس ++c

نمایش بزرگترین عدد (عنصر) آرایه سی پلاس پلاس ++c

نمایش بزرگترین عدد (عنصر) آرایه سی پلاس پلاس ++c

نمایش بزرگترین عدد در یک آرایه

بزرگترین عدد (عنصر) آرایه ، سلام دوستان عزیزم با یکی دیگر از سورس کد های رایگان سایت سی پلاس در خدمت شما عزیزان هستیم قراره توی این آموزش به شما هنرجویان عزیز یاد بدیم چطور در یک آرایه ۱۰۰ تایی البته ما توی این آموزش ۱۰۰ تا طول آرایه رو در نظر گرفتیم و شما می توانید هر چقدر که خودتون دوست دارید در نظربگیرد قصد داریم عدد بزرگ و یا عنصرهایی که وارد می شوند منظور اعدادی که وارد می شود بزرگترین را در بین این اعداد پیدا کنیم و نمایش بدیم.

شاید کمی دشوار به نظر برسد اما نگران نباشید خیلی ساده هست که در ادامه همین پست سورس کد رو خدمت شما قرار دادیم دقت کنید دوستان عزیزم سورس کد رو به خوبی تجزیه و تحلیل کنید کپی برداری نکنید بهتر است قشنگ یاد بگیرد تا بتونید تغییرات دلخواه خودتون رو اعمال کنید.

من یک آرایه دارم با نام و با size  ۱۰۰ تایی :

خوب همان طور که بالا می بینید یک آرایه تعریف کرده ایم مقدر اولیه به ان را ۱۰۰ در نظر گرفتیم.

و هم چنین دقت کنید معلوم نیست که کاربر چه مقداری را وارد می کند به همین دلیل یک حلقه for در نظر گرفتیم تا کاربر عدد دلخواه خودش رو وارد کنه و بین ۱ تا ۱۰۰ چون آرایه ما یک آرایه ای با طول ۱۰۰ هست و کاربر می تواند مشخص کند که چه تعداد عدد می خواهد وارد کند و باید بین ۱ تا ۱۰۰ باشد همان طور که یادآوری شد.

 

هم چنین ببنید : آموزش متصل شدن sql server سی شارپ

 

ما با متغییر n تعداد را از کاربر دریافت می کنیم. و سپس به تعداد دریافتی های کاربر از اون عدد درخواست می کنیم .

و اما قراره مقایسه ای صورت بگیره برای اینکه ما بتوانیم اعدادی که وارد حلقه و یا آرایه شده اند رو مقایسه کنیم و بزرگترین عنصر و یا عدد را در بین این ها پیدا کنیم. ونمایش بدیم.

دقت کنید سورس کد را در نرم افزار دیو سی پلاس پلاس اجرا کنید:

سورس کد زیر را در نظر بورلند سی پلاس پلاس اجرا کنید :

موفق باشید.سی پلاس

درباره نویسنده

جواد محمدی هستم بنیان گذار سایت سی پلاس علاقمند به زبان برنامه نویسی تحت وب ،++c,c و اندروید استودیو ، ویندوز اپلیکیشن خوشحالم که در خدمت شما هستم.

قبل از ارسال دیدگاه

  • قبل از ارسال دیدگاه: لطفا دیدگاه خودتان را در مورد این مطلب بنویسید.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه شما

جواب سوال امنیتی؟ *