اجرای تفاهم نامه سکوی نوآورانه و جامع برای توسعه پایدار سیستان

[ad_1]

ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: مدیریت جامع منابع طبیعی برای احیای اکوسیستم تالاب و حمایت از معیشت جایگزین محور نشست سکوی نوآورانه توسعه پایدار سیستان بود.

وحیدپورمردان در گفت وگو با ایسنا افزود: اولین نشست تفاهم نامه سکوی نوآورانه و جامع برای توسعه پایدار سیستان با حضور مدیران ملی و استانی دستگاهها و ارگان ذیربط در محل دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان برگزار شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: پروژه سیستان پس از تلاش های بسیار به فاز اجرا رسیده  است و همزمان چندین مطالعه میدانی و کارشناسی در خصوص ابعاد و برنامه های آتی در سازمان ها وارگانهای مرتبط در دست اجرا است.

وی ادامه داد: پروژه سیستان و برنامه معیشت جایگزین پس از اعلام عمومی و درخواست از متقاضیان و مردم بومی حاشیه تالاب وارد مرحله ارزیابی پروژه های پیشنهادی و درخواستی شده است.

پورمردان تصریح کرد: خشکسالی ها طولانی مدت و بسیاری از عوامل متأثر یا وابسته دیگر از جمله تغییرات اقلیمی، موجب بروز مشکلاتی برای جوامع وابسته به تالاب هامون شده است و پروژه سیستان در قالب طرح معیشت جایگزین می تواند کمک بسیارمناسبی در بهبود وضعیت اقتصادی منطقه باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: جلسه با هدف عملیاتی نمودن مفاد تفاهم نامه همکاری در ایجاد سکوی نوآورانه و جامع برای توسعه پایدار سیستان در طرح ارتقای مدیریت جامع منابع طبیعی برای احیای اکوسیستم تالاب و حمایت از معیشت جایگزین با حضور لاهیجان زاده معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور ونماینده برنامه توسعه ملل متحد(undp)بصورت وبینار و دیگر مدیران ملی و استانی دستگاههای مرتبط برگزار شد.

انتهای پیام

[ad_2]
خبر مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.