طراحی و ساخت سردخانه زیر صفر و بالای صفر

طراحی و ساخت سردخانه زیر صفر و بالای صفر

[راهنمای جامع][JBLArticle]کندانسینگ یونیت (یونیت کندانسور) مجموع سه هزینه ساخت سردخانه 1000 تنی  تجهیز از چهار تجهیز اصلی مدار -یعنی کندانسور، کمپرسور و شیر انبساط- است. در سردخانههای لبنی در صورت استفاده از ظروف شیشهای، حداکثر ارتفاع کالاچینی 1/5 متر و در صورتی که شیر و خامه و پنیر در ظروف پاکتی یا نایلونی بستهبندی شده باشند، در چیدن سنتی (استفاده از پالت) ارتفاع کالاچینی تا 2 متر و در صورت استفاده از باکس پالت، دو ردیف و یا حداکثر سه ردیف در نظر گرفته میشود. تا مواد غذایی که به طور مصنوعی تهیه میشوند، طول عمر بیشتری برای استفاده داشته باشند. علاوه بر این جهت بالا بردن امنیت و عمر مفید کندانسور یک قالب ضد زنگ از جنس گالوانیزه با رنگ کاری کامل تعبیه شده است. در واقع بهره گیری از این شاسی باعث شده تا مقاومت و عمر مفید این محصول به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا کند. مرحله اول فرایند تراکم: در این فرایندمبرد به شکل بخار اشباع وارد کمپرسور شده و طی یک فرآیند بی دررو تا فشار کندانسور متراکم می گردد با افزایش فشار مبرد در طی تراکم دمای آن تا دمایی بالاتر از دمای محیط اطراف افزایش پیدا میکند. مرحله دوم فرایند دفع حرارت: در این مرحله مبرد آمونیاک پس از خروج از کمپرسور به شکل بخار داغ (سوپرهیت) واردکندانسور تبخیری شده و با دفع حرارت به محیط اطراف به شکل مایع اشباع در آمده و از کندانسور خارج می شود.[JBLArticle]کندانسینگ یونیت (یونیت کندانسور) مجموع سه تجهیز از چهار تجهیز اصلی مدار -یعنی کندانسور، کمپرسور و شیر انبساط- است. در سردخانههای لبنی در صورت استفاده از ظروف شیشهای، حداکثر ارتفاع کالاچینی 1/5 متر و در صورتی که شیر و خامه و پنیر در ظروف پاکتی یا نایلونی بستهبندی شده باشند، در چیدن سنتی (استفاده از پالت) ارتفاع کالاچینی تا 2 متر و در صورت استفاده از باکس پالت، دو ردیف و یا حداکثر سه ردیف در نظر گرفته میشود. تا مواد غذایی که به طور مصنوعی تهیه میشوند، طول عمر بیشتری برای استفاده داشته باشند. علاوه بر این جهت بالا بردن امنیت و عمر مفید کندانسور یک قالب ضد زنگ از جنس گالوانیزه با رنگ کاری کامل تعبیه شده است. در واقع بهره گیری از این شاسی باعث شده تا مقاومت و عمر مفید این محصول به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا کند. مرحله اول فرایند تراکم: در این فرایندمبرد به شکل بخار اشباع وارد کمپرسور شده و طی یک فرآیند بی دررو تا فشار کندانسور متراکم می گردد با افزایش فشار مبرد در طی تراکم دمای آن تا دمایی بالاتر از دمای محیط اطراف افزایش پیدا میکند. مرحله دوم فرایند دفع حرارت: در این مرحله مبرد آمونیاک پس از خروج از کمپرسور به شکل بخار داغ (سوپرهیت) واردکندانسور تبخیری شده و با دفع حرارت به محیط اطراف به شکل مایع اشباع در آمده و از کندانسور خارج می شود.

2. انتقال حرارت به واسطه نفوذ هوای گرم خارج به فضای داخل سردخانه که از طریق درهای باز و درس ها موجود در پنجره ها و درها صورت میگیرد. جعبه ها و کيسه ها جابه جايی بايد دارای منفذ باشند تا هوای بين توده تهويه شود. نگه داری طولانی مدت هم کم کم موجب شيرين شدن سيب زمينی می شود گرد و هوای محل نگه داری تهويه گردد. با استفاده از روشهای مختلف میتوان محل نشت را پیدا نمود یکی از روش ها استفاده از کاغذهای مخصوص است که در صورت نفوذ آمونیاک به آن رنگ کاغذ تغییر میکند. دمای این تونل ها به ذات تا -40 درجه هم میرسد ولی با هدف رساندن دمای مواد غذایی به -18 درجه ساخته شده است. ظرفيت توليد و نگه داری سيب زمينی در کشور ما زياد است و هرساله مقدار زيادی از اين ماده به علت شرايط نادرست نگه داری نابود میشود؛ زيرا واکنش اين ماده در برابر سرما و گرما نسبت به ساير سبزی ها متفاوت است.

در سردخانه های صنعتی و تجاری معمولا از ساندویچ پنل ها برای محفظه استفاده می شود که به آن ساندویچ پنل سردخانه ای می گویند. با استناد بر بررسی ها صورت گرفته، سردخانه ها از نظر نوع کارکرد در دو مدل بالای صفر و زیر صفر می باشند که هر یک برای نگهداری و ذخیره سازی موارد خاص در بازه زمانی مشخص مورد استفاده قرار می گیرد. پالت ها، عمل چيدن کالاها بر روى يک ديگر و نيز گذاشتن کالا در طبقات مختلف قفسه ها را امکان پذير و يا سادهتر مى کنند.از طرفى، امکان انتقال گرما و نيز شناسايى آلودگى (حشرات) و رفع آن را راحت تر مى کند. پالت یا بارچین سکوى کوچک قابل انتقالى است که براى جابه جايى و يا قرار دادن مواد روى آن به کار مى رود. 1. حرارت انتقال یافته از طریق دیوارها سقف و کف سردخانه که به دو شکل هدایت حرارتی و تشعشع رخ میدهد.

کیفیت هر عایق حرارتی با نسبت دادن یک ضریب انتقال حرارت به آن سنجیده می شود. به طوری که کاربر بسته به مکان جدید می تواند کل سردخانه را به عنوان یک کابین انتقال دهد. مدت سرد کردن ماهی به نوع سرد کردن و درجه حرارت اتاق و فرم و اندازه ماهی بستگی دارد. سردخانههای احداث شده با توجه به نوع کاربری آنها که برای دمای زیر صفر و یا بالای صفر طراحی میشوند ،نیاز به مبردهایی مانند آمونیاک و فریون دارد و طراحی آنها به صورت دو منظوره ثابت یا متحرک صورت میپذیرد. براساس حجم و ابعاد، سردخانهها به سردخانههای اتاقی، کانکسی، متحرک و سردخانههای صنعتی تقسیم میشوند. البته تفاوت اصلی این محصول با دیگر سردخانه های کانکسی های طراحی شده در واقع تنها در بهره گیری از چرخ برای به متحرک کردن آن است. اهمیت ساخت سردخانه به حدی است که یکی از معیارهای سنجش رشد فن آوری در یک کشور، تعداد واحدهای صنعتی انجماد مواد غذایی و سیستم های حمل و نقل سردخانه دار و سردخانه های نگهداری می باشد. این نوع کانکس ها در دو نوع ثابت و متحرک ساخته می شود که نوع ثابت بیشتر در رستوران ها ،کارخانه جات و هتل ها برای نگهداری مواد اولیه غذایی کارایی دارد ولی نوع قابل حمل بسته به اندازه، قابل حمل با کامیون ، کامیونت، وانت و… This ᠎data has be en w ri᠎tten wi th t᠎he  help of G SA C᠎on᠎te nt Generator ᠎DEMO !

نحوه ساخت سردخانه بالای صفر,ساخت سردخانه کوچک,ساخت سردخانه بالای

حوه ساخت سردخانه بالای صفر,ساخت سردخانه کوچک,ساخت سردخانه بالای صفر[JBLArticle]کندانسینگ یونیت (یونیت کندانسور) مجموع سه تجهیز از چهار تجهیز اصلی مدار -یعنی کندانسور، کمپرسور و شیر انبساط- است. در سردخانههای لبنی در صورت استفاده از ظروف شیشهای، حداکثر ارتفاع کالاچینی 1/5 متر و در صورتی که شیر و خامه و پنیر در ظروف پاکتی یا نایلونی بستهبندی شده باشند، در چیدن سنتی (استفاده از پالت) ارتفاع کالاچینی تا 2 متر و در صورت استفاده از باکس پالت، دو ردیف و یا حداکثر سه ردیف در نظر گرفته میشود. تا مواد غذایی که به طور مصنوعی تهیه میشوند، طول عمر بیشتری برای استفاده داشته باشند. علاوه بر این جهت بالا بردن امنیت و عمر مفید کندانسور یک قالب ضد زنگ از جنس گالوانیزه با رنگ کاری کامل تعبیه شده است. در واقع بهره گیری از این شاسی باعث شده تا مقاومت و عمر مفید این محصول به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا کند. مرحله اول فرایند تراکم: در این فرایندمبرد به شکل بخار اشباع وارد کمپرسور شده و طی یک فرآیند بی دررو تا فشار کندانسور متراکم می گردد با افزایش فشار مبرد در طی تراکم دمای آن تا دمایی بالاتر از دمای محیط اطراف افزایش پیدا میکند. مرحله دوم فرایند دفع حرارت: در این مرحله مبرد آمونیاک پس از خروج از کمپرسور به شکل بخار داغ (سوپرهیت) واردکندانسور تبخیری شده و با دفع حرارت به محیط اطراف به شکل مایع اشباع در آمده و از کندانسور خارج می شود.[JBLArticle]ساخت سردخانه ارزان قیمت,ساخت سردخانه صنعتی,ساخت سردخانه کوچک[JBLArticle][JBLArticle]کندانسینگ یونیت (یونیت کندانسور) مجموع سه تجهیز از چهار تجهیز اصلی مدار -یعنی کندانسور، کمپرسور و شیر انبساط- است. در سردخانههای لبنی در صورت استفاده از ظروف شیشهای، حداکثر ارتفاع کالاچینی 1/5 متر و در صورتی که شیر و خامه و پنیر در ظروف پاکتی یا نایلونی بستهبندی شده باشند، در چیدن سنتی (استفاده از پالت) ارتفاع کالاچینی تا 2 متر و در صورت استفاده از باکس پالت، دو ردیف و یا حداکثر سه ردیف در نظر گرفته میشود. تا مواد غذایی که به طور مصنوعی تهیه میشوند، طول عمر بیشتری برای استفاده داشته باشند. علاوه بر این جهت بالا بردن امنیت و عمر مفید کندانسور یک قالب ضد زنگ از جنس گالوانیزه با رنگ کاری کامل تعبیه شده است. در واقع بهره گیری از این شاسی باعث شده تا مقاومت و عمر مفید این محصول به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا کند. مرحله اول فرایند تراکم: در این فرایندمبرد به شکل بخار اشباع وارد کمپرسور شده و طی یک فرآیند بی دررو تا فشار کندانسور متراکم می گردد با افزایش فشار مبرد در طی تراکم دمای آن تا دمایی بالاتر از دمای محیط اطراف افزایش پیدا میکند. مرحله دوم فرایند دفع حرارت: در این مرحله مبرد آمونیاک پس از خروج از کمپرسور به شکل بخار داغ (سوپرهیت) واردکندانسور تبخیری شده و با دفع حرارت به محیط اطراف به شکل مایع اشباع در آمده و از کندانسور خارج می شود.[JBLArticle]ساخت سردخانه با ساندویچ پانل,نحوه ساخت سردخانه بالای صفر,ساخت سردخانه کوچک[JBLArticle]طراحی و ساخت سردخانه زیر صفر و بالای صفر

راهنمای جامع ساخت سردخانه کوچک

ساخت سردخانه کوچک, ساخت سردخانه صنعتی, ساخت سردخانه با ساندویچ پانل, ساخت سردخانه زیر صفر, ساخت سردخانه ارزان, ساخت سردخانه ارزان قیمت, ساخت سردخانه بالای صفر, نحوه ساخت سردخانه بالای صفر, قیمت ساخت سردخانه بالای صفر

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.