بهادری جهرمی: جشنواره فجر باید تکمیل‌کننده پازل فرهنگی کشور باشد

[ad_1]

سخنگوی دولت با اشاره به برگزاری چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر، گفت: اکران در سینماهای سیار مختص مناطق کمتر برخوردار، از تمایزهای جدید و تحسین‌برانگیز جشنواره فیلم فجر امسال است.

به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت:

«نمایش آثار برگزیده فرهنگ و هنر ایران اسلامی به خودی خود از اهمیت بالایی برخوردار است. نمایش آثار همزمان با تهران در سایر شهرها که چندسالی می‌شود به راه افتاده، از ویژگی‌هایی است که دیدن آثار سینمایی فجر را دسترس‌پذیرتر کرده است. اکران در سینماهای سیار مختص مناطق کم‌تر برخوردار هم از دیگر تمایزهای جدید و تحسین‌برانگیز فیلم فجر امسال بود. حضور کادر بهداشت و درمان در محل جشنواره برای تزریق واکسن نیز درخور تقدیر بود.

جشنواره فجر می‌تواند و ضروری است تکمیل‌کننده پازل فرهنگی کشور ما باشد. سینما در عین حالی که نمایش‌دهنده فرهنگ یک ملت است، کارکردی پیش‌ران در فرهنگ هم دارد و می‌تواند فرهنگ‌ساز باشد. برای خلق چنین آثاری، توجه به محتوا در عین التفات به فرم، امیدآفرینی و ارائه تصویر مثبت از جامعه با پرهیز از نگاه ذره‌بینی به خرده‌معایب نقش بسزایی دارد.

برای شنیدن دغدغه‌های هنرمندان و گفت‌وگو با سینماگران و اهالی فرهنگ دیروز به خانه جشنواره فجر چهلم در برج میلاد رفتم. از زحمات متولیان اجرایی جشنواره تشکر کرده و برای هنرمندان و اهالی فرهنگ آرزوی موفقیت بیش از پیش دارم.»

انتهای پیام

[ad_2]
خبر مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.