واقع‌بینی و آرمان‌گرایی لازمه انقلابی بودن است

[ad_1]

ایسنا/اصفهان عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای گفت: نیروی انقلابی کسی است که در عین اینکه دارای شور انقلابی است، از عقلانیت یعنی واقع‌بینی و آرمان‌گرایی نیز برخوردار باشد.

مهدی فضائلی، شامگاه(چهارشنبه، ۱۳ بهمن) در همایش «جهاد تبیین» ویژه مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و آیین تجلیل از مبلغان اهل قلم در اصفهان با بیان اینکه رعایت اخلاق و حسن خلق، از لوازم جهاد تبیین است، اظهار کرد: سیره پیامبر اعظم(ص) نشان می‌دهد بسیاری ابتدا شیفته اخلاق پیامبر(ص) می‌شدند و سپس به ایشان ایمان می‌آوردند، زیرا جذب اخلاقی در گام اول و رفع گره‌ها و ابهام‌های اخلاقی در گام دوم، یک اصل است.

وی افزود: با وجود مشکلات اقتصادی و دغدغه معیشتی که مردم دارند مباحث اقتصادی جدی بوده، ولی در عین حال نباید گفت تا این مسائل حل نشود، جهاد تبیین را هم نباید دنبال کرد.

عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، اضافه کرد: ریشه چنین وضعیتی باید در جامعه تبیین شود تا در ادامه، مسیر انقلاب بک بار دیگر با عزت طی شود. نیروی انقلابی کسی است که در عین اینکه دارای شور انقلابی است، از عقلانیت یعنی واقع‌بینی و آرمان‌گرایی نیز برخوردار باشد.

به گزارش ایسنا، عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای با اشاره به دیدگاه‌های رهبر انقلاب در خصوص نقش نیروی متعهد انقلابی در موفقیت‌ها، تصریح کرد: تجربه ۴۳ ساله انقلاب نشان می‌دهد هر جا افراد انقلابی و کارآمد در راس امور بودند، دستاوردها و موفقیت‌ها حاصل شده است و هر جا فاصله گرفته‌ایم با مشکل مواجه شده‌ایم.

فضائلی گفت: متاسفانه در ۱۰ سال گذشته مسئولیت کشور دست افرادی بود که از یک سو دیدگاه انقلابی نداشتند و از سوی دیگر برای رفع مشکلات، چشم به بیگانگان داشتند.

وی با اشاره به روند و پیشینه مذاکرات برجام ادامه داد: از منظر رهبر معظم انقلاب علت مذاکره نکردن با آمریکا آن است که این مذاکره نه تنها برای منافع کشور مفید نیست، بلکه زیان‌آور است و حفظ منافع عمومی کشور در مذاکره یا عدم آن یک اصل است.

فضائلی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب تاکنون مذاکره‌ دوجانبه بر سر مسائل کشور با آمریکا نداشته‌ است، زیرا نه تنها برای کشور مفید نیست، بلکه زیان هم دارد؛ تنها در ۳ مقطع خاص درباره مسائل افغانستان، عراق و هسته‌ای مذاکراتی صورت گرفته است.

عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای با اشاره به آغاز مشکل هسته‌ای، گفت: قبل از روی کار آمدن دولت نهم، یکی از روسای کشورهای همسایه پیغامی از سوی آمریکایی‌ها برای رهبر معظم انقلاب آورده بود که در نهایت قرار شد مذاکراتی غیرعلنی در سطح کارشناسی انجام شود.

وی افزود: با روی کار آمدن دولت یازدهم و مطرح کردن این شعار که می‌خواهیم کاری کنیم هم چرخ اقتصاد بچرخد هم چرخ سانتریفیوژها و اصرار دولت برای مذاکره با خود آمریکا، رهبر معظم انقلاب با برخی شروط اجازه مذاکره دادند و آن را آزمونی بزرگ برای مردم دانستند.

فضائلی به خروج‌ یک‌جانبه کاخ سفید از برجام پس از روی کار آمدن ترامپ در آمریکا اشاره کرد و افزود: پس از عهدشکنی آمریکا، اروپا نسبت به برجام اعلام پایبندی کرد و جمهوری اسلامی ایران نیز این مسیر را ادامه داد، ولی در برخی مقاطع به واسطه اینکه طرف مقابل به تعهدات خود پایبند نبود، کاهش تعهدات ایران در دستور کار قرار گرفت.

عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای خاطرنشان کرد: پس از روی کار آمدن مجلس و مصوبات آن در خصوص کاهش تعهدات، غنی‌سازی تا ۶۰ درصد با مصوبه مجلس آغاز شد و آن‌ها احساس خطر کردند.

فضائلی ادامه داد: مذاکرات هسته‌ای در اواخر دولت قبل شش دور انجام شد و به متنی منتهی شد که برخی مفاد آن محل اختلاف بود و با روی کار آمدن دولت جدید در ایران، به طرف مقابل تفهیم شد در ایران وضعیت تغییر کرده است و متن دیگری تهیه شد.

عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در این زمان پیغام‌های مکتوبی داشتند که از سوی ایران به‌صورت مکتوب جواب داده شد و باید توجه داشت در چارچوب واقع‌بینی و آرمان‌گرایی؛ اصل، حفظ منافع کشور است و ادامه مسیر مذاکرات با این رویکرد دنبال می‌شود.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه همه مشکلات اقتصادی کشور وابسته به برجام نیست، ولی منافع مردم و نظام و رفع مشکلات اقتصادی وابسته به مذاکرات، باید حل شود و اگر حل این مشکلات یک روز زودتر به نتیجه برسد، باید مسیر آن دنبال تا یک روز زودتر حل شود.

انتهای پیام

[ad_2]
خبر مهم

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.