الزامات قانونی برای استفاده پلیس از “سلاح” و مشکلات آنها

[ad_1]

سخنگوی ناجا با بیان اینکه قانون استفاده از سلاح گرم از حدود سه سال پیش اجرایی شد، گفت: پلیس پس از استفاده از سلاح گرم باید ثابت کند که در چه شرایطی از سلاح گرم استفاده شده است.

به گزارش ایسنا، سردار مهدی هجیون در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به شهادت «شهید علی اکبر رنجبر» درباره قانون بکارگیری سلاح گفت: در 17 ماده قانون استفاده از سلاح برای حمل و نقل و استفاده از سلاح داریم. ، در 3 یا 6 سال تایید شد.

قانون استفاده از سلاح 20 سال پیش تصویب شد

سخنگوی فرماندهی انتظامی کشور گفت: قانون استفاده از سلاح سه سال پیش تصویب شد در حالی که تهدیدات علیه پلیس هر روز در حال تغییر است و در ماده 6 6.

وی ادامه داد: در صورت درگیری، افسری که باید در مدت کوتاهی باید از سلاح خود برای دفاع از مردم استفاده کند، باید شرایط استفاده از سلاح را در ذهن خود بپروراند، چه این شرایط وجود داشته باشد یا نباشد. این وضعیت پتانسیل خطر پلیس را کاهش می دهد و ظرفیت عملیاتی پلیس را کاهش می دهد.

زائران تصریح کردند: در دادگاه اگر حادثه ای رخ دهد و پلیس در صحنه جرم از سلاح استفاده کند باید ثابت کند که در شرایطی بوده که از سلاح خود استفاده کرده است. به این معنا که معمولاً پس از عمل، پلیس مجبور می شود به دادگاه مراجعه کند و در مورد اختلافات حقوقی، بازجویی، بازجویی و سؤالاتی در مورد علت استفاده از سلاح صحبت کند. چطور از اسلحه استفاده کردی؟ اینطور بود؟ به گفته این وکیل، در برخی موارد، این شرایط نادیده گرفته شده و اغلب منجر به درگیری روحی، خانوادگی و اجتماعی در داخل پلیس شده و توان عملیاتی پلیس را سلب کرده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.