جزئیات معافیت مالیاتی

[ad_1]

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون تلفیق مصوب کرد مطبوعات و مطبوعات در سال آینده از پرداخت مالیات چاپ و تبلیغات معاف شوند.

به گزارش ایسنا، رحیم زارع عصر امروز در خصوص تصویب کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 اظهار کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، نشریات و مطبوعات در سال آینده برای چاپ و تبلیغات از مالیات بر ارزش افزوده معاف می شوند. بر این اساس، تبلیغ کالاها و خدمات داخلی در روزنامه ها و نشریات 1401 با بند (3) بند (ب) ماده 9 قانون مالیات بر ارزش افزوده مطابقت ندارد.

وی ادامه داد: همچنین برای آزادی زندانیان نیازمند جرایم ناگهانی و کاهش آسیب های اجتماعی به خانواده آنان با توجه به حضور رئیس زندان، مبلغ 3000 میلیارد ریال از محل منابع درآمد سالیانه مندرج در بندهای (د). ) و ج) ماده 24 قانون. بیمه اجباری خسارت ناشی از حوادث رانندگی به اشخاص ثالث با تشخیص ستاد رژیم غذایی کشور ارائه می شود و همچنین وزارت نفت از طرف بخش خصوصی مجاز به پرداخت غرامت برای دو مورد از جمله احداث واحدهای RCD در پالایشگاه های نفت شده است. کاهش درصد گوگرد نفت کوره هزینه ساخت این واحدها را می توان با افزایش درآمد جبران کرد سطح مجاز افزایش درصد میعانات گازی در خوراک پالایشگاه های نفت جمهوری افزایش می یابد.

زارع خاطرنشان کرد: دولت از طریق سازمان انرژی اتمی و همکاری و رایزنی وزارتخانه های نیرو، صنعت، معدن و تجارت، بهداشت و علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین همکاری با سایر دستگاه های دولتی خصوصی و ذیربط متعهد شده است. انجمن های علمی، تدوین و تدوین نقشه راه جامع توسعه صنعت هسته ای کشور طی 20 سال آینده در صنعت هسته ای از قبیل انرژی هسته ای (شکافت و همجوشی و سایر روش ها)، کاربرد پرتو، پزشکی هسته ای، كشاورزي هسته اي و ساير صنايع هسته اي جهت تصويب آن تا پايان سال 1401 قانون لازم را تصويب نمايد. همچنین به وزارت نیرو موظف شد میانگین قیمت برق عرضه شده به بنگاه‌های فولاد، آلومینیوم، مس، فلزات اساسی و کانی‌های فلزی، صنایع تبدیلی و پتروشیمی را بر اساس میانگین قیمت خرید برق از نیروگاه‌ها با تبدیل به واحدهای تولیدی محاسبه کند. انرژی بگیر در این مناطق باید با هزینه توانیر از بیت المال قیمت برق 100 درصد افزایش یابد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 افزود: به منظور کاهش هزینه دادرسی از طریق بهره وری، پیشگیری از وقوع جرم و دادرسی و فرآیندهای الکترونیکی، محورهای اطلاعاتی در سازوکارها و اجرای احکام قضایی شناسایی شده است. همچنین در راستای توسعه ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر، به وزارت نیرو موظف شد هزینه سوآپ و انتقال برق به صاحبان واحدهای تجدیدپذیر و هسته‌ای را کاهش دهد.

در خاتمه، به منظور تسریع و تسهیل در اجرای طرح برق رسانی به چاه های کشاورزی، بانک مرکزی موظف به افزایش ظرفیت ماده 12 قانون «رفع موانع تولید رقابت پذیر و بهبود نظام مالی» شد. 20 هزار میلیارد وزارت نفت برای تامین چاه های کشاورزی برق توانیر و شرکت های تابعه را تامین کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.