صنعت خودرو نباید در دست دولت باشد

[ad_1]

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با واردات خودرو می توان خودروسازان را با ارتقای کیفیت به رقابت با خودروسازان خارجی وادار کرد.

رحمت الله فیروزی پوربادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به گلایه مقام معظم رهبری از وضعیت نامطلوب صنعت خودروسازی کشور، اظهار کرد: نظر مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) بر این است که کار به بخش خصوصی واگذار شود. ” دولت نباید مستقیماً دخالت کند، بلکه باید نقش ناظر را ایفا کند. متأسفانه در دو دهه اخیر کار زیادی از بخش خصوصی گرفتیم و به دولت واگذار کردیم و گاه همه این بخش ها آسیب دیده اند.

وی افزود: در حوزه ماشین سازی وقتی مدعی هستیم که از یک سو با محدودیت واردات خودرو باید خودرویی با کیفیت و مطابق با سلیقه مردم تولید کنیم این اشتباه را مرتکب شدیم، از سوی دیگر تولید یک خودروی بی کیفیت و گران قیمت دیگر.مردم دادند.

دستگاه های نظارتی برای انجام وظایف خود

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در زمینه ماشین سازی اصلا نتایج قابل قبولی نداشتیم و مقام معظم رهبری نیز گلایه های جدی در بین سازندگان داشتند. درخواست ما این است که دستگاه های کنترلی کار خود را به معنای واقعی انجام دهند، دستگاه های کنترلی در مقابل تولید وظایفی دارند که اگر درست عمل می شد از بسیاری از تخلفات جلوگیری می شد.

فیروزی پوربادی در خاتمه با تاکید بر اینکه با کار کارشناسی و حرکت برنامه ای می توان وضعیت را بهبود بخشید، گفت: معتقدیم در کنار حمایت از تولید داخلی و ارتقای کیفیت خودروهای داخلی از طریق واردات خودرو، می توانیم رقابت را در کشور ایجاد کنیم. بازار داخلی: خیر، واردات خودرو برای ما سخت نیست و خودروساز داخلی را مجبور به ارتقای کیفیت برای رقابت با خودروهای خارجی می کنیم، دولت نباید مستقیما در این زمینه دخالت کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.