نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس و کمیسیون ها در این هفته

[ad_1]

یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی، ساعات جلسه این هفته مجلس شورای اسلامی کاهش یافته و هیچ جلسه کمیسیونی تشکیل نشده است.

مجتبی یوسفی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیأت مدیره مقرر شد جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه از ساعت 7:45 تا 10 برگزار شود. ساعت 30 و سالن باز خواهد بود.» خواهد بود، اما با این تفاوت که نمایندگان به فاصله یک در وسط و در بالا، یعنی جایگاه تماشاگر می نشینند.

وی تصریح کرد: ظرفیت تماشاگران می تواند تا 600 نفر باشد بنابراین نمایندگان می توانند به صورت دور از هم بنشینند و همزمان در تصمیمات دادگاه شرکت کنند و توزیع نمایندگان در سه کرسی دیگر خارج از مجلس به سختی انجام می شود. لذا با توجه به وضعیت بالای نهایی مجلس شورای اسلامی، با استفاده از ظرفیت تریبون، امکان رعایت پروتکل ها و برگزاری جلسات دادگاه وجود دارد.

یکی از اعضای هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دستور جلسه هفته جاری امروز مشخص می شود، اما بیشتر کارهای مربوط به دستور جلسه هفته گذشته به دلیل تعطیلی از جمله حضور مجمع بررسی نشده است. وزیر جهاد کشاورزی در خصوص موضوعاتی از جمله دغدغه نمایندگان در خصوص کالاهای اساسی و محصولات دامی سخنرانی کرد.

یوسف در مورد جلسات کمیسیون گفت: «جلسات کمیسیون تعطیل است و نمی توان آن ها را تشکیل داد، زیرا تعدادی از معاونان بازداشت شده اند.

وی گفت: هفته گذشته حدود 128 نماینده مجلس مورد آزمایش قرار گرفتند که 47 نفر از آنها نابینا هستند. ما آزمایش جدیدی نداشتیم، شاید شماره جدیدی در این هفته آلوده شده باشد، در حال حاضر آمار جدیدی نداریم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.