ایزدی: این دستاورد بزرگی است که انقلاب اسلامی ۴۳ سال آن را سرکوب کرده است.

[ad_1]

یک کارشناس آمریکایی گفت: اندیشکده های سیاست خارجی در ایالات متحده در روند سیاست گذاری در این کشور تأثیرگذار هستند، اما نهادهای مستقلی نیستند.

به گزارش ایسنا، فواد ایزدی در همایش انقلاب اسلامی با موضوع میراث اندیشمندان جهان که به همت دانشگاه جهاد و انجمن جهانی پژوهش های ایران در دانشگاه حقوق و علوم سیاسی تهران برگزار شد، گفت: آمریکا یک کشور مستقل نیست. وی در یک کنفرانس ویدئویی گفت. البته آنها دولتی محسوب نمی شوند و به این بستگی دارند که هزینه های مادی آنها به فرآیندها و افراد خاصی در ایالات متحده بستگی دارد.

وی ادامه داد: بنابراین اگر سیاست خارجی در آمریکا به سمتی پیش می‌رود که نوعاً سیاستمداران تعیین می‌کنند و این سیاستمداران بیشتر تحت تأثیر حمایت‌های مالی مردم در انتخابات هستند تا اتاق‌های فکر و اتاق‌های فکر. مورد حمایت قرار گرفتند.

این استاد دانشگاه تهران گفت: اخیراً مطالعه ای در مورد اتاق های فکر فعال در آمریکا درباره ایران انجام شده است و می توان این مراکز را به چهار گروه تقسیم کرد.

وی با بیان اینکه گروه اول مؤسسات و اندیشکده هایی هستند که بر فشار حداکثری بر تهران تاکید دارند و ما فعالیت آنها را در دوره ترامپ به وضوح دیده ایم، گفت: آنها با جمهوری اسلامی ایران دشمنی می کنند. و اصرار دارند که ایران باید با تحریم و فشار سرنگون شود. این اتاق های فکر در میان جمهوری خواهان تأثیرگذار هستند. البته خط مشی را تعریف نمی کنند بلکه با آن همراه می شوند و توضیح می دهند و دنبال می کنند.

این استاد دانشگاه دومین گروه از تحلیلگران را معتقد به سرنگونی جمهوری اسلامی ایران دانست و معتقد است که در این زمینه باید اهرم های قدرت را از ایران گرفت تا جمهوری اسلامی ایران سرنگون شود. خارج از قدرت

این استاد دانشگاه با بیان اینکه گروه دوم از نظر جمعیت در بین چهار گروه بیشترین تعداد را داشتند، افزود: از گروه اول باهوش ترند. آنها معتقدند جمهوری اسلامی ایران به راحتی سرنگون نمی شود و اگر به راحتی به دست می آمد در 43 سال گذشته محقق می شد. گفته می شود اهرم های قدرت را باید از ایران گرفت و در این راستا از برجام حمایت کردند و به برجام 2 و 3 نیز اعتقاد داشتند.

فواد ایزدی در تشریح گروه سوم گفت: آنها به دنبال براندازی نیستند، بلکه معتقدند باید کاری کنیم که ایران به سمتی که می خواهیم برسیم و در این زمینه تاکید می کنند که این فکر نباید در ایران ما می خواهیم جمهوری اسلامی ایران را سرنگون کنیم می گویند ایران کشور مهمی است و نباید بین ایران و آمریکا درگیری ایجاد شود مخالف تحریم هستند اما می گویند ایران را به سمتی که می خواهیم ببریم. بنابراین، نظر آنها نیز خیرخواهانه نیست.

گروه چهارم، نیروهای چپی هستند که با سیاست خارجی آمریکا مخالف هستند و معتقدند سیاست خارجی آمریکا استعماری است و چنین سیاستی آمریکا را تضعیف کرده است. این گروه کمترین تعداد را در بین سایر گروه های ذکر شده دارد و هرگز در دولت نبوده و اجازه حضور ندارند.

وی گفت: گروه اول در بین جمهوری خواهان و گروه دوم در بین دموکرات ها تاثیرگذار هستند، در 43 سال گذشته تلاش های زیادی برای براندازی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است اما با وجود این تلاش ها، انقلاب اسلامی ایران انقلاب اسلامی ایران در این 43 سال اخیر تلاش زیادی برای آن شده است و پایدار مانده است.» و این کار را ادامه خواهد داد و این کار کوچکی نیست.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.