نصیرا: چرا از طب سنتی حمایت نمی شود؟

[ad_1]

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم صیانت از طب سنتی و ایرانی گفت: نظام سلامت ما خود نیازمند درمان است و سال هاست که این نظام در برابر طب سنتی مقاومت کرده و از آن حمایت جدی و واقعی دارد. خیر

مجیدی نصیری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: البته باید ابعاد مختلف نظام سلامت کشور مورد توجه دقیق تری قرار گیرد و اپیدمیولوژی نیز دقیق تر باشد. در حال حاضر بیشتر منابع بهداشتی و درمانی در بخش پزشکی هزینه می شود، بیمارستان ها ساخته می شود، مجتمع های پزشکی ساخته می شود و حقوق های بیشتری برای درمان پرداخت می شود.

وی افزود: نظام سلامت کشور یک بیماری است، در واقع هزینه اصلی باید برای پیشگیری باشد نه درمان. یعنی جامعه باید آموزش بدهد و تمرکز بر پیشگیری از درمان برای مردم مهمتر است، اما الان بیشتر هزینه درمان خرج می شود، در واقع درآمد این سیستم در همان بحث درمان و بیمارستان های ماست. بنابراین اعتصاب را اجرا کرد. بنابراین لازم است نخبگان حوزه سلامت بدون توجه به وابستگی و تضاد منافع، این بخش را مورد توجه و بررسی قرار دهند.

کفت سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یکی از مشکلات اصلی را بی توجهی به طب سنتی دانست که بسیاری از کشورهای پیشرفته به ویژه شرق آسیا از آن برای پیشگیری و درمان استفاده می کنند. طب سنتی چرا در کشور ما اینقدر مقاومت وجود دارد؟ چرا همیشه اغراق می کنند؟ چرا اقدامات منطقی، دقیق و همه جانبه در این راستا انجام نمی شود؟ آیا می توان مشکل طب سنتی را به طور کامل از بین برد؟ چه کسی تشخیص می دهد که مسائل طب عامیانه در حیطه علم نیست؟ چرا از پتانسیل طب سنتی و ایرانی استفاده نمی شود؟

او گفت: “طب سنتی ما هم مشکلات اعتباری دارد و هم مشکلات زیرساختی. به نظر می رسد مقاومت شدیدی در برابر این وجود دارد. سیستم بهداشت و درمان ما خود نیاز به درمان دارد. خود نظام به طب سنتی نیاز دارد.” بخش

وی افزود: در حوزه طب سنتی باید شاهد همان حمایت و چارچوب بیمه ای 100 درصدی تعریف شده باشیم، دانشمندان و مدرسین طب سنتی و مدرسین این رشته باید چارچوب طب سنتی را تعریف کنند و دولت نیز بستر لازم را ایجاد کند. شرایط. تأمین مالی و حمایت». در زمینه های مختلف از جمله آموزش و پرورش و آکادمی حتی می تواند در چارچوب و تعاریف خود کلینیک های طب سنتی را در کنار سایر بیمارستان ها ساماندهی کند.

نصیرایی گفت: سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت هم باید جلو بیایند و از بخش حمایت کنند. نباید به حوزه طب سنتی نگاه کنند و تا حدودی در مقابل آن مقاومت کنند، در عین حال باید نظام طب سنتی کار کند و مردم راه پیشگیری و درمان را انتخاب کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.