در مذاکرات وین، غرب باید تصمیم جدی و موثری برای لغو تحریم ها اتخاذ کند.

[ad_1]

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و وانگ آی عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین در خصوص روابط دوجانبه، روند مذاکرات هسته ای وین و تحولات بین المللی تبادل نظر کردند.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه چین در این دعوت نامه از حضور ایران در المپیک زمستانی پکن تقدیر کرد و گفت: جهان شاهد یک اتفاق شگفت انگیز و بی خطر خواهد بود و امیدواریم ورزشکاران ایرانی نیز در این بازی های بین المللی نتایج خوبی کسب کنند. “

وانگ یی با اشاره به نامه شی جین پینگ رئیس جمهور چین به شی جین پینگ رئیس جمهور چین درباره روابط پکن و تهران گفت: آمادگی روابط دوجانبه در همه زمینه ها و همکاری و هماهنگی بیشتر دو کشور در مسائل منطقه ای و بین المللی را داریم. از قبل تقویت کنید.

امیرعبداللهیان با تشکر و قدردانی از حمایت چین از دولت چین در مذاکرات وین برای رفع تحریم ها، ضمن تشریح سیاست های ایران، بر ضرورت واقعی غرب تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه این گفت‌وگوی تلفنی اعلام کرد که غرب باید تصمیم جدی و مؤثری برای لغو تحریم‌ها اتخاذ کند و فاصله معقولی را با سیاست‌های شکست خورده دولت قبلی آمریکا نشان دهد و این در راستای لغو همه تحریم‌ها است. شورای امنیت سازمان ملل متحد در زمینه پادمان اقدام جدی خواهد کرد.

وزیر امور خارجه چین با بیان اینکه خروج یکجانبه آمریکا باعث آسیب و نقض حقوق مشروع ایران شده است، تاکید کرد: همکاری و رایزنی در جریان مذاکرات وین و ارائه مطالبات و پیشنهادات اصلاحی از سوی ایران مورد حمایت چین است.

وزیر امور خارجه چین با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز دومین نشست وزرای خارجه کشور همسایه افغانستان در تهران، شخصاً از برگزاری سومین نشست در پایان ماه آینده در پکن خبر داد و از وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در این نشست دعوت کرد.

در این گفتگوی تلفنی، دو طرف بر ادامه رایزنی ها و توافق بر سر موضوعات مورد علاقه تاکید کردند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.