چین: مذاکرات وین وارد مرحله تعیین کننده ای می شود

[ad_1]

سخنگوی وزارت خارجه چین خواستار بازنگری در سیاست «فشار بیش از حد» بر ایران و لغو تحریم‌های غیرقانونی علیه جمهوری اسلامی شد.

به گزارش ایسنا، ژائو لیجیانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه در نشست خبری گفت: مذاکرات برای پیوستن مجدد به شورای امنیت سازمان ملل به مرحله مهمی رسیده است. چین می‌داند که همه طرف‌ها باید حس فوریت قوی‌تری داشته باشند، همچنین اراده خوب و انعطاف‌پذیری داشته باشند. طرفین باید در اسرع وقت به توافق برسند.
وی گفت: در عین حال، ما بر این عقیده هستیم که ضرب الاجل های جعلی برای مذاکرات سازنده نیست. همه طرف ها باید صبر لازم را از خود نشان دهند، اختلافات را به درستی حل کنند و شرایط مساعدی را برای مذاکره ایجاد کنند.
لیجیان افزود: آمریکا که عامل اصلی بحران هسته‌ای ایران است، باید سیاست نادرست خود مبنی بر «فشار بیش از حد» بر ایران را بازبینی کند و تمامی تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران و طرف‌های ثالث را لغو کند. بنابراین ایران باید به تعهدات خود ادامه دهد.
وی در پایان گفت، چین به ایفای نقش سازنده در مذاکرات ادامه خواهد داد و با همه طرف ها همکاری خواهد کرد تا شورای امنیت سازمان ملل متحد در اسرع وقت به مسیر خود بازگردد.
هشتمین دور مذاکرات در وین امروز (سه شنبه) با دیدار دوجانبه علی باقری، مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی و انریکه مورا، هماهنگ کننده مذاکرات از سر گرفته شد.
هیأت جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی علی باقری برای ادامه دور هشتم مذاکرات امروز وارد وین شد.
انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.