درخواست بودجه مترو از کمیسیون تلفیق مجلس

[ad_1]

مدیر متروی تهران درخواست های بودجه مترو از مجلس شورای اسلامی را تشریح کرد.

علی امام در گفت وگو با ایسنا دولت درباره رایزنی های شهردار با مجلس در خصوص افزایش سهم مترو در بودجه سال 1401 گفت: زمانی که دولت لایحه بودجه سال 1401 را به مجلس ارائه کرد، انتقادات زیادی را از سوی شهردار و کارشناسان شهری به دنبال داشت. تبصره: 5 اوراق مشارکت کلانشهری با ضمانت 50 درصد اصل و سود دولت اعلام شد، اما امسال در لایحه بودجه 1401 سهم دولت 50 درصد از اصل و سود بازپرداخت شد. اوراق قرضه و 100 درصد اوراق و تعهدات پرداختی در اختیار شهرداری ها قرار گرفت.

وی حذف اوراق اصلی و سودآور توسط دولت را در واقع مشکل شهرداری دانست و افزود: با حذف دولت منطق اقتصادی انتشار اوراق در شهرداری عملاً از بین رفته است و در سال های گذشته 50 سال گذشته 50 درصد بود. درصد از سهم دولت ادامه دارد.

امام در خصوص تعداد اوراق در نظر گرفته شده توسط شرکت در بودجه سال 1401 فرمودند: در سال 1400 8000 اوراق در نظر گرفته شد و در سال 1401 نیز همین تعداد پیشنهاد شد و تا آنجایی که من اطلاع دارم مجلس در نظر دارد تعداد را افزایش دهد. از اوراق قرضه از 8000 میلیارد به 12000 میلیارد افزایش یابد.

مدیرعامل متروی تهران ادامه داد: موضوع تفاهم نامه 19 که مربوط به شرکت های دولتی و خصوصی است نیز در بودجه 1400 از حافظه 19 حذف شده و در لایحه بودجه 1401 نیاز به احیا داشت. در مجلس احیا شد توجه کنید تا بتوانیم برای جلب مشارکت عمومی و خصوصی در حوزه راه آهن اقداماتی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه سازوکار اجرایی تفاهم نامه 18 برای ایجاد اشتغال در حوزه راه آهن مشکلاتی را در بودجه 1400 ایجاد کرده است، گفت: با این سازوکار جدید، شهرداری تهران نمی تواند از نیاز به اصلاح بودجه استفاده کند. از 1401 استفاده می شود.

امام گفت: یکی از اقدامات جدیدی که در لایحه بودجه به دنبال آن هستیم این است که بحث تعمیر واگن ها را در نظر بگیریم تا بتوانیم با انتشار اسناد و یا از طرق دیگر منابع مالی برای تعمیر واگن ها جذب کنیم. اگر این اتفاق بیفتد، اتفاق مهمی خواهد بود، چرا که در حال حاضر متروی تهران آسیب دیده است، اما به زودی سایر متروهای پایتخت باید تجهیزات متروی خود را تعمیر کنند و ردیف اعتباری به بودجه کشور اضافه می شود. برای تعمیر و بازسازی قطارها باشد.

وی گفت: امیدواریم مجلس نگاه ویژه ای به مترو تهران داشته باشد تا بسیاری از مشکلات برطرف شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.