سید حسن خمینی: عده ای خودکشی می کنند

[ad_1]

امام فرمودند: امام در هر فضا بیشتر مورد هجوم قرار می گیرد، زیرا می دانند اگر ایشان را بزنند می توانند مشروعیت، معرفت و ارزش های جامعه ما را بنا کنند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در دیدار رئیس و کارکنان دیوان محاسبات کشور گفت: یکی از مهمترین آیات قرآن این آیه است که می فرماید: خودمان و نتیجه ای که در نهایت به دست می آورند را به آنها نشان دهید.» زیرا در مورد دستگیری یک رزمنده شکی نیست که این دستور داده می شود و اگر تلاش کنیم می توانیم به آن نقطه برسیم و آن راه را پیدا کنیم.

یودگار امام افزود: یکی از مصادیق بارز این موضوع امام بزرگوار ماست. او از ابتدای زندگی در آن مبارزه بوده است. این کار بسیار سخت و از طرف دیگر آسان است. اول از همه، بیایید آن را روی خودمان امتحان کنیم. اگر به زندگانی امام نگاه کنیم، نکته ای در زندگی مبارک ایشان از ابتدای جوانی وجود دارد که هیچ گاه خود را به آن نخوانده است. اوایل مبارزه اگر جسارت داشت برای خدا بود.

گفت: مرحوم ما ابوعمر حکمی داشت و می گفت امام اب که پسرش را لمس کرده بود قصد نزدیک شدن به او را داشت. صمیمیت به معنای پیچیده نیست. یعنی میخواهم خودم را در قلب تو بگذارم. مرد برای خوشایند نیلوفر شیرین و در چشم معشوق کاری می کند. شرط اول این است که وجود خود را به دست آورد.

سید حسن خمینی گفت: برخی از بزرگان تعبیری از امام دارند و می گویند ایشان صاحب محضر ایشان بوده اند; این خیلی سخت است. حضور به این معنا نیست که همه بتوانند چیزی به من بگویند. گوش من مال من است و چیزی نمی شنوم.

وی افزود: دوم اینکه خود را فریب ندهید. در روایتی از امام صادق (علیه السلام) آمده است: بیماری افطار چقدر است؟ حضرت فرمود: «انسان برای خودش بینایی دارد». حتی اگر هزاران بهانه بیاوریم، می دانیم که چرا چنین می گوییم. انسان شناخت مستقیمی از خود دارد و نمی تواند سرش کلاه بگذارد. اگر بر شما قهر کردم از جانب خداست یا لحظه ای عصبانی شده و به خدا پناه می برم.

امام ادامه داد: برخی از عرفا می گویند در روز عاشورا، سید شهدا (علیه السلام) بیشتر از دل درد دل کرد. چون امام است و برای هدایت آمده و همه را اهل بیت خدا می داند.

وی با تاکید بر اینکه امام با جان خود جهاد می کند، گفت: مرحوم مطهری در یکی از کتاب هایی که قبل از انقلاب منتشر شده، نتوانسته نام امام را بیاورد و گفته است که با صد کاروان در دل سفر کرده است. صبح پنج‌شنبه در مدرسه فیضی از اخلاق صحبت می‌کرد و ما جمعی بودیم که آمدیم و یک هفته تحت‌تأثیر سخنان ایشان قرار گرفتیم.» امام اول انقلاب آن میدان مغناطیسی را در جامعه ایجاد کردند که همه بدون کسی شفا پیدا کردند.

سید حسن خمینی ادامه داد: پس ابتدا باید از خودمان شروع کنیم. البته تلاش هرکسی متفاوت است، اما خوشبختی برای همه ما امکان پذیر است. برخی هدف بالاتری از خوب بودن دارند، اما برخی دیگر آن را دارند. مقام معظم رهبری توضیح دادند که امام فلزی وجود دیگری دارد. یعنی این ذات هم بی نظیر است و با جهاد روی خودش کار کرده است.

وی گفت: مهمترین هدف امروز این است که دشمنان انقلاب همچنان هدف آنها باشند. چون همه اینها ماهیت انقلاب ماست. تا به امروز، رایج ترین حمله به امام در هر فضایی بوده است. چون می دانند که اگر او را بزنند می توانند مشروعیت و معرفت و ارزش جامعه ما را بنا کنند. برخی هستند که خود ویرانگر هستند و مسائل اصلی و جزئی را با هم اشتباه می گیرند.

یودگار امام با اشاره به بیانات دیروز رهبری انقلاب، تاکید کرد: نسل انقلاب باید با همدلی و همبستگی به اندیشه متجاوز دشمن حمله کنند. اینکه ما نشسته بودیم و آنها حمله می کردند و می چرخیدند، همه چیز را می بافتند و از همه دفاع می کردند، ما یک فکر تهاجمی و مؤثر داشتیم. باید نوع مناسبی باشد. جای متهم و شهید یا شاکی عوض نمی شود و جای مجرم و مجروح تغییر نمی کند. آنهایی که زمانی کشور را ویران کردند، امروز شکایت کنند و چیزی بگویند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.