اخذ وام تکمیل 200000 مسکن مهر

[ad_1]

ایسنا/ نیرو وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تصمیم داریم ساخت باقی مانده مسکن مهر را به اتمام برسانیم، گفت: 200 هزار واحد در کشور باقی مانده است که برای آنها وام در نظر گرفته شده است و در حال ساخت زیرساخت ها نیز هستیم. برای مهر.”

رستم قاسمی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای مسکن خلیج فارس مسکن را یکی از مهمترین مسائل اقتصادی کشور خواند. وعده این یکی از چهار میلیون خانه ای است که دولت وعده داده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه جهش قانونی در مسکن خوب است و افراد ذیربط باید آن را مطالعه کنند، تعریف وظایف هر نهاد در قانون را از نکات مهم آن دانست.

قاسمی اولین موضوع در بحث مسکن را تامین زمین دانست و گفت: طبق قانون همه دستگاه های دولتی موظف هستند زمین های خود را به قانون جهش مسکن ارائه کنند و در غیر این صورت وزارت راه و شهرسازی می تواند به نفع آنها دادخواست بدهد. ساخت مسکن ظرف یک ماه در نظر بگیرید که فقط اراضی نیروهای مسلح و اراضی درجه یک و دو مستثنی هستند.

وی همچنین با بیان اینکه فارس یکی از آخرین استان های تولید مسکن در کشور است، افزود: امروز 2 میلیون و 400 هزار واحد مسکن مهر را تکمیل کرده ایم که یک میلیون آن در حال تحویل و مابقی در حال تکمیل است، آماده باشید.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طبق وعده دولت باید 3 میلیون واحد مسکونی شهری و یک میلیون واحد روستایی ساخته شود، گفت: سهم قابل توجهی از این 3 میلیون واحد مسکونی متعلق به استان های عقب مانده است. مسکن

قسیمی گفت: چاره ای جز زمین دادن نداریم و روش های واگذاری زمین مشخص است.

وی با بیان اینکه مشکل تامین زمین در استان فارس باید ظرف سه هفته برطرف شود، افزود: بخشی از کارها به ویژه در شهرهای زیر 50 هزار نفر به استان ها واگذار شده تا مشکل زمین نداشته باشند. ” باشد. ارتباط و دریافت سفارشات از مرکز.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه موضوع زمین باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد، گفت: برای 5 کلانشهر از جمله شیروز توسعه آنها به دلیل مسائل مختلف از جمله آلودگی در دستور کار نیست و باید شهری برای شهر ساخته شود. . این شهرها

قسیمی افزود: ساخت شهرهای جدید در شهرستان ها و بخش های پایتخت نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

بانک های دیگر باید 20 درصد از سهام خود را پرداخت کنند، موضوع دیگر در حوزه مسکن است، اما روش اجرای آنها متفاوت است. جایی که خانه های مردم یک طبقه است، ساختمان های چند طبقه ممنوع است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تجربه ساخت مسکن مهری با بیان اینکه تولید مسکن باید متناسب با زندگی مردم باشد، تصریح کرد: شیوه های ساخت مسکن در این حرکت ملی نیز نسبت به مسکن مهری بهتر شده است. .

قاسمی با اشاره به اینکه می توان از مشارکت مردم در ساخت و ساز نیز استفاده کرد، خاطرنشان کرد: دستور اجرا ابلاغ شده و همه به صورت روزنامه در اختیار استان ها قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه جزئیات تولید مسکن به استان ها ارائه شده است، از دولت خواست تا در کنار ساخت مسکن، زیرساخت هایی مانند مدارس، کلانتری، آب، برق، گاز و سایر تاسیسات را ایجاد کند. .

عقب ماندگی فارسی در مسکن

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به عقب ماندگی فارس در حوزه مسکن گفت: برنامه ملی مسکن با نهضت مسکن و حتی مسکن مهر ادغام شده است.

قاسمی با بیان اینکه تصمیم داریم بقیه مسکن مهر را تکمیل کنیم، گفت: 200 هزار واحد وام داده شده در کشور باقی مانده و در حال ساخت زیرساخت های مهر نیز هستیم.

وی با بیان اینکه امروز وعده 4 میلیون مسکن و ظرفیت آن فراهم است، گفت: مسئولان استان فارس باید قانون جدید را به خوبی مطالعه کنند، نمایندگان مجلس باید بر اجرای این قانون نظارت داشته باشند و انتظار داشته باشند که این کمبود را جبران کنند. در حوزه مسکن

وزیر راه و شهرسازی گفت: به دنبال این هستیم که مردم حداقل درصد ساخت مسکن را که بستگی به تامین منابع صندوق ملی مسکن دارد، پرداخت کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.