بسیاری از پرونده های شاکیان ثبت شده است – ایسنا

[ad_1]

سرپرست دادسرای شهرستان تهران گفت: سرپرست دادسرای شهرستان اسلام آباد باید دو روز در هفته را برای بررسی پرونده های قدیمی و تشکیل کمیته ای برای رسیدگی به این تاخیر در نظر بگیرد.

به گزارش ایسنا، علی القاسمهر صبح امروز 21 بهمن ماه با حضور در دادسرای اسلام آباد و دادسرای اسلام آباد در جریان این پرونده قرار گرفت.

در این بازدید که بیش از هفت ساعت به طول انجامید، القاسمهر تاکید کرد که بخش پرونده دادگاه اسلامشهر باید تقویت شود زیرا به عادی سازی روند پرونده، کاهش تاخیر و در نتیجه کاهش شکایات کمک می کند.

سرپرست دادستان تهران در این سفر با انتقاد از نحوه تشکیل پرونده‌ها گفت: پرونده‌های قدیمی باید به بایگانی منتقل شوند و دادگاه‌ها ساماندهی شوند.

در این بازدید تعدادی از مقامات دادگستری اسلام آباد نیز غایب بودند که مورد انتقاد دادستان کل تهران قرار گرفت.

پنجشنبه ها روزهای کاری است

القاعده مهر بابیان اینکه همه کارکنان قضایی در روزهای پنجشنبه در محل کار حاضر شوند، گفت: با تعطیلی قوه قضائیه در روز پنجشنبه حق مردم ضایع می شود. پنجشنبه ها نیز مانند سایر روزهای هفته باید یک دغدغه عمومی باشد.

رئیس کل دادگستری استان تهران تاکید کرد: پنجشنبه یک روز کاری است و باید برای رسیدگی به پرونده ها زمان تعیین کرد و از فرصت استفاده کرد.

وی بابیان اینکه تاخیر در رسیدگی به مردم آسیب می زند، گفت: پرونده ها و نیروی کار باید به درستی بین شعب توزیع شود تا تاخیر کاهش یابد.

در این بازدید قضات و مسئولان دادگستری اسلامشهر در گفتگو با خبرنگار القاعده مهر، حجم بالای پرونده ها و تعداد کم قضات را از جمله مشکلات دادگستری شهرستان دانستند.

از دیگر برنامه های رئیس کل دادگستری تهران، دیدار با افرادی بود که به دادسرا و دادگاه شهر اسلام آباد مراجعه کرده بودند. القاصی مهر در این گفتگوها پس از شنیدن مطالب مطرح شده از سوی مشتریان، دستورات لازم را برای رفع مشکلات آنان ارائه کرد.

در نمونه سفارشات الکس مهر; یکی از مراجعین تقاضای پذیرش پروانه کسب یک واحد تجاری را به عنوان وثیقه برای آزادی فرزندش داشت که با مخالفت دادگاه مواجه شد و دادستان تهران شخصاً پرونده را بررسی و حکم به پذیرش پروانه کسب داد. به عنوان وثیقه.

وضعیت متهم باید به دقت رصد شود

دادستان تهران پس از مراجعه به دادگستری و دادگاه شهرستان اسلام آباد خطاب به قضات گفت: آمارها نشان می دهد که سطح پرونده ها بسیار بالاست و اگر در روند رسیدگی دقیق عمل کنیم باید به پرونده ها رسیدگی شود. به روز شد.”

وی افزود: همچنین باید توجه داشت که نوع مراجعه افراد به قوه قضاییه با نوع مراجعه آنها با سایر نظام ها متفاوت است. مردمی که به دنبال عدالت هستند، از گستره و نوع کار آگاه هستند.

القاصی مهری بابیان اینکه قوه قضاییه برای رسیدگی به کار مردم ایجاد شده است، گفت: تمام فعالیت های قوه قضائیه برای احقاق حق است، بنابراین همه فعالیت های این نهاد باید در چارچوب ضوابط انجام شود. آزمایش. ” قضات همچنین باید در نظر داشته باشند که می توانند بر اساس وظایف محوله در مورد جان و مال مردم تصمیم بگیرند.

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: برای کاهش مدت زمان رسیدگی، بخشی از کار توسط قاضی و بخشی توسط مدیران انجام می شود. ما باید فایل های ارسالی را مدیریت کنیم تا درخواست های ناقص ثبت نشوند.

رسیدگی به پرونده ها در شوراهای حل اختلاف و نهادهای شبه قضایی

وی همچنین به نقش شوراهای حل اختلاف و دادستان ها در جلوگیری از ورود برخی پرونده ها به قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: تعدادی از پرونده ها قبل از تشکیل در شوراها و نهادهای حل اختلاف قابل رسیدگی است.

سرپرست دادسرای تهران با اشاره به نمونه پرونده بدون ارجاع گفت: تصادفات در کنار فوتی ها و شرایط خاص قابل رسیدگی در شوراهای حل اختلاف و جلوگیری از ورود آنها به مراجع قضایی است.

وی گفت: امروز شرایط اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به گونه ای است که شاهد ناآرامی هایی هستیم و خروجی این مسائل به قوه قضائیه می رسد و آثار این پرونده ها را می بینیم. با افزایش تعداد حوادث، کیفیت کار نیز افزایش می یابد.

رئیس کل دادگستری تهران گفت که زندان “منطقه بسیار مهمی” است و باید وضعیت بازداشت شدگان و زندانیان تحت نظر باشد. وضعیت متهم باید به صورت امروزی حفظ شود و گاهی مشاهده می شود که متهم ماه ها در بازداشت بوده یا محکوم نشده است.

وی گفت: دستگیری متهم مانند دست شکسته است که نیاز به حفاظت دارد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران بابیان اینکه پرونده هایی که بیش از یک سال در دادگاه باقی مانده اند، پرونده های قدیمی هستند، گفت: ۲ سال، ۱۶۱ پرونده از ۳ تا ۴ سال، ۶۰ پرونده از ۴ تا ۵ سال و ۴۲ پرونده از بیش از ۵ دادگاه. سالها باقی مانده است که غیرقابل قبول است.

تشکیل کمیته حل اختلاف برای چند مورد

القاصی مهر تصریح کرد: رئیس دادستانی شهرستان از دو روز در هفته برای رسیدگی به پرونده های قدیمی و تشکیل کمیته رفع اطاله دادرسی استفاده کرده و از همه امکانات موجود برای رسیدگی به پرونده ها استفاده کند.

وی اظهار داشت: پرونده های شاکیان در مراجع قضایی ثبت و در اولویت قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه به وضعیت اسفبار قوه قضائیه اشاره کرد و با اشاره به اینکه این مشکل مختص قوه قضاییه نیست، گفت: قوه قضاییه یک دستگاه انتظامی است و عدالت در کشور برقرار است. از مقامات قضایی انتظار نمی رود تحت هیچ شرایطی دست به رفتار غیرقانونی بزنند.

رئیس قوه قضاییه تهران گفت: رئیس قوه قضائیه به شدت نگران وضعیت معیشتی قوه قضائیه است و با کمیسیون های مختلف مجلس مذاکراتی داشته است.

در پایان این بازدید از تعدادی از داوران ارشد اسلامشهر تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.