مقاومت فعالان منطقه ای در تحولات عراق

[ad_1]

این کارشناس مسائل منطقه به درگیری فعالان منطقه ای و همچنین نقش برخی فعالان فرامنطقه ای مانند آمریکا در تحولات عراق اشاره کرد، اما تا زمانی که همه مسائل حل نشود، عراق شاهد آرامش نخواهد بود. .

حسن لاسجردی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه توسعه عراق در روزهای اخیر پیچیده بوده است، گفت: هنوز بر سر برخی مواضع و مسئولان اتفاق نظر وجود ندارد. “

وی افزود: ائتلاف کردستان در حالی که زیباری با پرونده ها و اعتراضاتی که دادگاه قانون اساسی گرفته است همچنان بر انتخاب آگاهانه اصرار دارد. همچنین بین سایر جنبش های سیاسی از جمله صدر بر سر تشکیل دولت و انتخاب نخست وزیر اختلافاتی وجود دارد.

وی گفت: به نظر می رسد توسعه در عراق مانند دومینو در هم تنیده شده است و تا زمانی که همه مسائل حل نشود، عراق شاهد صلح نخواهد بود.

لاسجردی با اشاره به نقش بازیگران منطقه ای و فرعی در تحولات عراق گفت: عراق همچنان برای آمریکا بسیار مهم است و آمریکا هم اکنون به ایفای نقش مهم خود ادامه می دهد. در این میان جریان هایی در داخل عراق نیز آمریکایی ها را همراهی می کنند.

وی گفت: موضوع دیگر رقابت بین فعالان منطقه ای به ویژه فعالان منطقه است که تلاش می کنند عراق را به یک بازیگر مهم و تاثیرگذار در جهان عرب تبدیل کنند. از سوی دیگر ایران به عنوان همسایه عراق تلاش می کند با گفت و گو زمینه را برای تغییر در نتیجه انتخابات هموار کند. بنابراین در میان فعالان منطقه ای تناقض وجود دارد.

وی گفت: با توجه به این شرایط، مذاکرات محرمانه و کاهش تضاد منافع زمان می برد، اما آنچه که قابل توجه است این است که عراق در حال حاضر شاهد صلح نیست.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.