رئیس کل دادگستری تهران: باید فضا از زندان های تهران برداشته شود

[ad_1]

رئیس کل دادگستری تهران: باید فضا از زندان های تهران برداشته شود

علی القاسمهر در حاشیه بازدید از اداره کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان تهران اظهار داشت: این ایام یادآور پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است؛ این روزها یادآور پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است. انقلابی که با آمدن امام خمینی (ره) و پایان یافتن همه ظلم ها در این کشور رخ داد، برچیده شد و احکام صریح اسلام و دین خدا بر این کشور تحمیل شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی و رسانه دادگستری استان تهران، علقص مهر با اشاره به اهداف زندانبانی در جمهوری اسلامی گفت: واقعیت زندانبانی در نظام ما با سایر کشورها متفاوت است. پاسداری از زندان اسلامی بر اساس فرمایشات امام خمینی(ره) باید تحولی به سوی دانشگاه و مدرسه باشد، یعنی شاهد اصلاح و تربیت فرد و بازگشت او به زندگی شرافتمندانه باشیم.
رئیس کل دادگستری استان تهران افزود: سیاست ها و برنامه های روسای عالی قضایی مبتنی بر آموزه ها و فلسفه اسلام و با محوریت کرامت انسانی و ارزش های درونی است و شاهد دوران تحول در زندان و زندانبانی بوده ایم. در طول سال ها.”
القاعده تاکید کرد که امکانات فضایی باید از زندان های تهران دور بماند.
وی تاکید کرد: مبنای بازگشت فرد مجرم طبق قانون از طریق اصلاح و تربیت در جامعه در بندهای نظام قضایی قابل مشاهده است.
یکی از اعضای شورای عالی قضایی گفت: قوه قضائیه راه نجات است و این نگاه در همه سطوح اداری و قضایی دیده می شود و دیدگاه های علمی و انسانی زیادی به این موضوع وجود دارد. موثر است و می تواند به اهداف بالا دست یابد عمل کند.
القاصی مهر با تقدیر از حمایت های قوه قضائیه گفت: ریاست محترم در این دوره از تکامل همواره نگاه عمیق، جامع و کاملاً اصلاحی و تربیتی به زندان و زندانبانی داشته اند.
رئیس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر پیشرفت زندانبانی در دوره جدید، اعتماد مدیران داخلی سازمان را امری خوب دانست و این تغییرات نشان از اهمیت سرمایه های زندان دارد. “
اجازه دهید ورود زندانیان به زندان آخرین راه حل باشد
وی تاکید کرد: ورودی زندان ها باید کنترل شود تا زندان آخرین نقطه و راه حل باشد. باید به گونه ای مدیریت شود که فرد به زندان منتقل نشود.
سرپرست دادسرای استان تهران گفت: در قوه قضائیه تلاش کرده ایم قضات با مراجعه به زندان ها نظر خود را نسبت به زندان و زندان تغییر دهند تا شاهد تغییر دیدگاه آنها باشیم.
القاسمهر گفت: این فضاپیما باید از زندان های تهران خارج شود. علاوه بر افزایش دخالت و کنترل ما در دادگاه ها و زندان ها، قطعاً می تواند آسیب ها و تهدیدهای دشمن را کنترل کند.
وی اذعان داشت: یکی از محورهای دشمن، محیط زندان تهران به ویژه بازداشتگاه اوین این است که باید با کمک سازمان زندان ها در کمک در تصمیم گیری ها مراقب و محتاط باشیم.
القاسمه در پایان گفت: باید بر کار زندانیان به ویژه برای کشف علت بازداشت طولانی مدت متهم نظارت شود.
وی گفت: یکی از اولویت ها حساسیت نسبت به زندانیان و متهمانی است که در روند رسیدگی و بازداشت با تاخیر مواجه شده اند و خود زندان نیز باید در این زمینه مطالبه گر باشد.
وی افزود: شبکه های معاند مدام در حال تحریک محوطه نگهبانی هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.