با تبیین جنایات دشمنان در «چوار» باید در تاریخ ماندگار شود

[ad_1]

وی گفت: اگر رشادت های شهدا در سایر نقاط جهان اتفاق می افتاد صدها فیلم و کتاب برای آن ساخته می شد.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار جمعی از خانواده شهدا و جانبازان مسابقه فوتبال “چوار” استان ایلام که توسط رزمندگان بعثی در سال 1365 برگزار شد، یادآور شد: ایلام یکی از مسابقات فوتبال است. استان های مدافع کشور، نظام و انقلاب اسلامی سهم بسزایی داشته است.

وی گفت: مردم این استان به انقلاب احترام گذاشته اند و مردم ایران همواره شاهد رویارویی آنها با دشمن بوده اند.

رئیس جمهور با بیان اینکه شاید برخی نقاط کشور در دوران دفاع مقدس در خط مقدم جنگ با دشمن نبودند، گفت: ما مردمی بودیم که با وجود بمباران شدید دشمن از شهر خارج نمی شدیم. .

وی با ابراز قدردانی و قدردانی از رهبر معظم انقلاب به خاطر احیای یاد و خاطره شهدای بازی فوتبال چوار در ایلوم، تاکید کرد: برگزاری آن بازی در سال 86 نشان از مقاومت مردم کشور بود. انقلاب علم، زیرا آنها ثابت کرده اند. «آنها هرگز صحنه را ترک نمی کنند.

رئیس جمهور ایران حادثه 23 بهمن 65 را نشانه اوج فحشا دشمن دانست و گفت که این حادثه باید برای جوانان و ورزشکاران «تبیین» شود تا تاریخ تاجیکستان را به خاطر بسپارند. آزادی ایران و جهان

رئیس بر لزوم توجه به رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب در زمینه جهاد تابعین تاکید کرد: بصیرت افزایی وظیفه همگان به ویژه منبری ها و هنرمندان است به سوی جهاد تابعین. شهدا فراموش شوند

وی گفت: اگر رشادت های شهدا در سایر نقاط جهان رخ می داد صدها فیلم و کتاب برای آن نوشته و نوشته می شد. ما این موضوع را دور از چشم قرار دادیم.

رئیس جمهور با اشاره به محل شهادت شهدای چوار گفت: زمین فوتبال که در سال 65 مورد هجوم دشمن قرار گرفت و باعث شهادت ده ها تن از بستگان ما شد، باید به یادگار شجاعت و مقاومت تبدیل شود. شهدای «چاور». این زمین فوتبال باید به عنوان میدان ورزش جوانان ایلومی و حتی مناطق همجوار باقی بماند و در عین حال مظهر مقاومت، تفکر والا و انسانیت شهدای این رویداد باشد.

رئیس با بیان اینکه شهدای فوتبال “چوار” باید الگوی همه ورزشکاران باشند و حرکت مهم آنها در همه اعصار و نسل ها حفظ شود، افزود: باید ویژگی های فردی هر یک از این شهدا را تبیین کرد چرا که آنها روحیه ای بلند و بلند داشت.»

او گفت: «شهدای چوار می خواستند با مقاومت در برابر حملات صدام، مردم را آرام کنند.

رئیس جمهور قدردانی از شهدای ورزشکار ایلام را در سطح ملی و بین المللی ضروری دانست و تاکید کرد: جنایات و منطق صدام و حامیانش در حق ورزشکاران و جوانان بی دفاع ایلام و مظلومیت شهدای ایلام است. بازی فوتبال باید در خارج از ایران نمایش داده شود.

رئیس جمهور با اشاره به فیلم «جاده سرخ» درباره بمباران بازی فوتبال «چوار» گفت: سازندگان این فیلم باید در پیشگاه خداوند باشند چرا که این فیلم می تواند جنایات دشمن را در مقابل دیدگان به تصویر بکشد. جوانان.” و شهدا را به مردم معرفی کنیم.»

در ابتدای این دیدار تعدادی از جانبازان و خانواده های شهدای این حادثه به بیان خاطرات و مصائب شهدای این فاجعه تلخ پرداختند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.