دو مأموریت مهم رئیس کل دادگستری در کانون وکلا، کارشناسان و مشاوران قضایی

[ad_1]

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه نتیجه گیری کارشناسان در یک موضوع متناقض است، گفت: تنظیم اجاره نامه در موضوعاتی که به کارشناسان ارائه می شود. عدم وجود مدارک در پرونده ارائه شده به کارشناس؛ پذیرش همزمان فایل های مرجع توسط کارشناس بخشی از آسیب ها و چالش های فرآیند کارشناسی فعلی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز رسانه های قضایی، حجت الاسلام والمسلمین محسن ایجی در دیدار رئیس و مسئولان کانون وکلای دادگستری، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اشاره به شایستگی های رجب مرجب و ایام الله دهه فجر را تبریک می گویم و در مجموع از اجزای مختلفی تشکیل شده است که اعمال و وظایف آن ها متفاوت است اعم از قضات، وکلا، کارشناسان، ضابطان و … مرتبط و مکمل یکدیگرند. و مخلوق باش

رئیس ستاد کل قوا با اشاره به اهمیت کارشناسی در رسیدگی و رسیدگی به پرونده ها گفت: مسئولان قضایی نقش موثر و غیرقابل انکاری در افشای حقیقت و کمک به قضات در صدور اسناد دقیق و مستند دارند. اندیشه ها. “

رئیس کل دادگستری نقش کارشناسان را در اجرای عدالت دانست و گفت: بسیاری از نظرات قضایی مبتنی بر نظریه های کارشناسی بوده است. بنابراین بحث کارشناسی به اندازه حکم جدی است.

رئیس کل دادگستری با توجه به جدید بودن بسیاری از موارد، تجهیز کارشناسان قضایی را به علم و آگاهی ضروری دانست و گفت:

منشأ اکثر مشکلات، بررسی مسائل و مشکلات غیر سنتی است

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اجی برخی از مشکلات دادگاه از جمله تأخیر را ناشی از تشخیص نادرست دانست.

رئیس قوه قضائیه افزود: اراده ناخواسته و نادرست کارشناسان نسبت به پرونده ها نیز در ایجاد مشکل در روند رسیدگی و طولانی شدن پرونده ها نقش دارد.

برخلاف نتیجه گیری کارشناسان در یک موضوع؛ تنظیم اجاره نامه در موضوعاتی که به کارشناسان ارائه می شود. عدم وجود مدارک در پرونده ارائه شده به کارشناس؛ پذیرش همزمان درخواست تجدیدنظر توسط کارشناس و … یکی از آسیب ها و دشواری های روند رسیدگی است که در این جلسه رئیس مراجع قضایی به آن اشاره شد.

لزوم ساماندهی فرآیند و مکانیسم رسیدگی در پرونده های قضایی

در این راستا رئیس دیوان به کانون وکلای دادگستری و کارشناسان دستور داد تا در اسرع وقت اقدامات عملی و همه جانبه را برای ایجاد روند و سازوکار رسیدگی در پرونده های قضایی و شفافیت فرآیندهای کارشناسی انجام دهند.

رئیس قوه قضائیه در پاسخ به اظهارات پیمان پالیزگیر معاونت کارشناسان مرکز مبنی بر عملکرد «سامانه هوشمند تجدیدنظر کارشناسی» طی دو ماه آینده پاسخ داد و گفت: تسریع در رسیدگی به پرونده ها امری ضروری است. ضرورتی که نیاز به نظارت دقیق دارد.

حجت الاسلام والمسلمین محسن اژه ای با اشاره به نقش وکلای مدافع، دفاع را یکی از ارکان دادرسی عادلانه دانست.

لزوم کاهش هزینه دادرسی، وکالت و تخصص رسمی برای عموم مردم، به ویژه اقشار ضعیف

رئیس دادگستری در ادامه به کانون وکلای دادگستری و کارشناسان دستور داد تا برای کاهش هزینه دادرسی، وکالت و کارشناسی رسمی برای عموم مردم به ویژه اقشار ضعیف تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید به سمت کاهش هزینه های دادرسی، وکالت و کارشناسی رسمی برای عموم مردم به ویژه اقشار ضعیف حرکت کنیم، گفت: هزینه کل دعاوی در پرونده های حقوقی و کیفری بالاست. گاهی اوقات به دلیل محدودیت منابع مالی از استخدام وکیل یا مراجعه به کارشناسی خودداری می کنند که این امر می تواند بر حقوق آنها تأثیر منفی بگذارد، بنابراین لازم است هزینه های دعوا، یافتن وکیل و درخواست کارشناسی به حداقل برسد. .

رئیس دیوان در ادامه توصیه کرد: مسئولان و اعضای کانون وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با انضباط و مهارت های پیشرفته و حرفه ای، برخورد عادلانه با مردم و ارباب رجوع و پذیرش راهکارهایی برای کاهش هزینه دادرسی خدمات ارائه دهند. وکالت و حرفه گرایی به مردم و قوه قضائیه در توسعه عدالت و احقاق حقوق مردم مظلوم کمک بیشتری خواهد کرد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اهمیت آموزش و ارتقای قوه قضائیه از قاضی و قانونگذار گرفته تا وکلا و کارشناسان گفت: وکلا و کارشناسان. متفاوت باشد. «وقتی متفاوت است؛ برای مثال، در پرونده های جنایی، مجازات ها و عوامل بازدارنده ممکن است در یک زمان متفاوت باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی آسیب شناسی برخی فرآیندهای کانون وکلای دادگستری، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قدرت را ضروری خواند و به مسئولان این مرکز توصیه کرد در توضیحات خود از شیوه های نوآورانه و سازنده رسانه ها غافل نشوند. . دستاوردهای مردم و جامعه

دسترسی آسان مردم به عدالت یکی از فلسفه های کانون وکلا است

حسن عبدالیان پور رئیس قوه قضائیه پیش از این سخنان وکلای کانون را مبنای کار وکلا دانست. : مشاوران خانواده دادگستری امکان دسترسی آسان مردم به خدمات قضایی اعم از وکالت و تخصص را فراهم می کنند.

رئیس مرکز امور وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با اشاره به تعداد واحدهای تخصصی وکالت توسط کانون، از همکاری مثبت، منسجم و سازنده 62 نفر از کارکنان کارشناسان و وکلای دادگستری تقدیر کرد. کارشناسان خانواده و مشاوران خانواده

عملیات «سامانه ارجاع تخصصی» طی 2 ماه آینده انجام خواهد شد

عبدلیان پور همچنین با اشاره به دستورات رئیس قوه قضائیه در دوره تحول و اولویت در انتقال فکری و ساماندهی کیفی و زمان بندی فرآیند کارشناسی گفت: پیرو تاکید و دستورات رئیس قوه قضائیه، .

وی ابراز امیدواری کرد با استفاده از این سامانه شاهد سامانه دسترسی عادلانه به کارشناسان در سراسر کشور باشیم.

«یادگاری» دادستان انتظامی کانون وکلای دادگستری، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه نیز در خصوص ساختار و تشکیلات دادسرای انتظامی، ابتکارات، دستاوردها و چالش های این اداره صحبت کردند.

پالیزگیر معاون کارشناسان مرکز وکالت، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه نیز از تشکیل کمیته تغییر کارشناسی در این مرکز خبر داد و گفت: راه اندازی و راه اندازی سامانه درخواست 1515 یکباره است. -نگرانی مادام العمر و مشکلات حوزه کارشناسی موجب رفع پرونده ها می شود، وی گفت: عدم حضور حضوری و کار در اینترنت، جلوگیری از تاخیر و تسریع در رسیدگی به پرونده ها، کاهش بیش از نیمی از زمان رسیدگی و همچنین شفافیت و کنترل فرآیند معاینه، از جمله مزایای عملیاتی این یک سیستم هوشمند است.

فتاحی نایب رئیس کانون وکلای دادگستری، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه نیز از روند برگزاری آزمون وکالت و کارشناسی سال 1400 در این مرکز خبر داد.

سلیمانی امیری رئیس شورای عالی کارشناسان کانون وکلای دادگستری، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه نیز گزارشی از فعالیت و فعالیت 7 کمیسیون صلاحیت شورای عالی خبرگان ارائه کردند.

میرمحمد صدیقی، رئیس شورای عالی وکلای دادگستری، مسئولان، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضائیه نیز با اشاره به نقش مشورتی این شورا خواستار اتخاذ تدابیری برای لغو تصمیمات وکلای مدافع شورای عالی شد. از وکلا برای موثرتر بودن.

قانع، معاون وکیل کانون وکلای دادگستری گفت: طی سه سال گذشته 21 هزار وکیل به معاونت های مرکز پیوسته اند و امروز این تعداد به 46 هزار نفر رسیده است.

وی همچنین از رئیس کانون وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در انتصاب رئیس قوه قضائیه از درون جامعه حقوقی تقدیر کرد و از اقدامات مکرر برخی رسانه ها در تبلیغات منفی علیه وکلا استقبال کرد.

«فضلی» معاون بازرسی و امور مناطق کانون وکلای دادگستری، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه نیز از فعالیت این معاونت در دو حوزه بازرسی و فعالیت در مناطق گزارش دادند.

حجت الاسلام ابراهیمی معاون مشاوران وکلا، کارشناسان رسمی و مشاور خانواده قوه قضائیه نیز در سخنانی گفت: با توجه به مراحل جذب نیرو که در سال 99 صورت گرفت، به زودی تعداد مشاوران خانواده در قوه قضائیه از مرز 2000 نفر خواهد گذشت. .

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.