آیا مجرمان خطرناک شامل مرخصی عروق کرونر می شوند؟

[ad_1]

مأموران و دادیاران زندان و در صورت لزوم نماینده دادستانی کل کشور برای انجام تحقیقات و اتخاذ تصمیمات لازم در خصوص اعطای مرخصی به زندانیان و محکومینی که نیاز به مرخصی ندارند تعیین می شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محسن ایجی رئیس ستاد وی اخیراً در بخشی از سخنان خود در جلسه شورای عالی دادگستری با اشاره به شیوع بیماری عروق کرونر قلب و اریتم در اکثر مناطق، به کلیه دادستان ها دستور داد تا دستورات ستاد کل کشور را در دستگاه های خود با دقت و به طور کامل اجرا کنند. و مراکز.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشت حرفه‌ای در زندان‌های سراسر کشور، از انتشار دستورالعمل اعطای مرخصی به زندانیان و محکومان مناسب خبر داد.

معمولا در روزهایی مانند 13 رجب; ولادت امیرالمومنین علی (علیه السلام) و همچنین 27 رجب; به تعدادی از زندانیان که حضورشان در خارج از زندان برای عموم ضرر ندارد و طبق قانون صلاحیت قضایی آنها را دارد، طبق روال مقرر در روز عید سعید فطر مرخصی اعطا می شود.

طبق دستورالعمل زندانها و دادسراها در سراسر کشور باید اطمینان حاصل کنند که تا حد امکان به زندانیان مرخصی طبق قانون داده شود.

البته محکومان سرقت، جاسوسی، اعمال علیه امنیت ملی که بیش از پنج سال سابقه محکومیت، آدم ربایی، جرایم گروهی و سازمان یافته، تجاوز جنسی، اسیدپاشی، قاچاق اسلحه و مشروبات الکلی، انتقام و اعدام و محدودیت های شرعی دارند محکوم هستند. . . مرخصی یا قاچاق غیرمجاز مواد مخدر و روانگردان، محکومان بیش از دو بار محکومیت و سوء رفتار یا سوء رفتار در زندان مشمول این مرخصی نخواهد بود.

اعطای مرخصی به گروهی از زندانیان اعم از محکومینی که ترس از فرار دارند و همچنین محکومان به جرایم سنگین، سرقت مسلحانه، آدم ربایی و غیره و به این گونه افراد مرخصی داده نمی شود.

اما رئیس دادگاه خاطرنشان کرد: در همین پرونده های حقوقی موارد خاص و استثنایی وجود دارد که از مرخصی و عفو خارج می شود.

از این رو، رئیس قوه قضائیه از ابتکار جدید اعمال تدابیر قانونی برای زندانیان در شرایط تاجگذاری تاجیک صحبت کرد و دستور داد عضو سازمان زندانها و دادسراها و در صورت لزوم نماینده دادستانی کل کشور تعیین شود. برای مرخصی نسبت به محکومان، محکومان جرایم غیر مجاز به مرخصی رسیدگی و تصمیمات مقتضی اتخاذ خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه در این خصوص گفت: برخی از محکومان دارای عناوین مجرمانه که مشمول صدور مرخصی نمی شوند، ممکن است مدت زیادی را در زندان سپری کرده و به معنای واقعی کلمه اصلاح و توبیخ شده باشند. در این گونه موارد، هیأت می تواند زمینه اعطای مرخصی به این گونه مشمولان را با رعایت شرایط کاری از نظر جنبه های قانونی و اخذ تضمین های لازم فراهم کند. شرایط اعطای مرخصی به زندانیان و محکومان مشروط بر اینکه حضور آنها در محل برای عموم ضرر نداشته باشد، ممکن است استثنا باشد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.