نشست وزرای خارجه ایران و روسیه درباره اوکراین و مذاکرات وین

[ad_1]

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران درباره روند روابط دوجانبه و برخی موضوعات مورد علاقه دوجانبه در عرصه های منطقه ای و بین المللی از جمله مذاکرات وین گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه روسیه با قدردانی از رویکرد سازنده جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین، بر ادامه رایزنی ها و گفت وگوها میان طرف های مختلف مذاکرات وین تاکید کرد. و پیشنهاداتی ارائه کرد.. بر توافق تاکید کرد.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین از میزبانی جمهوری اسلامی ایران در دومین اجلاس سران 3 + 3 در قفقاز جنوبی استقبال کرد و ابراز امیدواری کرد که این نشست بیش از پیش تامین کننده منافع کشورهای منطقه و حفظ ثبات و ثبات باشد. . امنیت در منطقه

امیرعبداللهیان در این گفت وگوی تلفنی همچنین بر لزوم توجه عملی به حقوق کامل جمهوری اسلامی ایران از سوی دیگر طرف های تعهدات خود در هر توافقی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین دومین نشست آتی سران 3+3 کشور در قفقاز جنوبی را فرصتی برای توافق و هماهنگی برای گسترش همکاری‌های منطقه‌ای به نفع کشورها و ملت‌های منطقه ارزیابی کرد.

امیر عبداللهیان در خصوص بحران اوکراین در حضور بیش از 5000 دانشجو و هموطن ایرانی مقیم اوکراین پس از اطلاع از مواضع مسکو از سوی همتای روس خود تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران نسبت به تحولات منطقه حساس است. ضمن درک دیدگاه‌ها و نگرانی‌های روسیه در مورد مداخله خارجی، امیدواریم وضعیت کنونی از طریق همکاری‌های صلح‌آمیز و سازنده با پیگیری رویکرد دیپلماتیک بین طرفین حل شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.