درخواست یکی از مقامات دولت ترامپ علیه ایران از بایدن

[ad_1]

در حالی که بسیاری از مقامات سابق و فعلی آمریکا به شکست فشارها بر ایران اذعان دارند، یکی از مشاوران دولت ترامپ با احیای برجام مخالفت کرد و خواستار سیاست «فشار خسته کننده» بر ایران شد.

به گزارش ایسنا، در چارچوب هشتمین دور مذاکرات وین درباره لغو تحریم های آمریکا علیه ایران و واشنگتن در خصوص برنامه جامع منع آزمایش های هسته ای (برجام)، برخی از اعضای دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا همچنان در تلاش برای نفوذ در این کشور هستند. . روند این رایزنی ها برای لغو تحریم های ایران.

در همین حال، بسیاری از مقامات سابق و فعلی ایالات متحده اذعان دارند که سیاست “فشار بیش از حد” دولت ترامپ علیه ایران شکست خورده و حتی نتیجه معکوس داشته است.

به گزارش سیبی نیوز، لن خودورکوفسکی، مشاور ارشد فرستاده ویژه دولت ترامپ در امور ایران، گفت که کمپین دقیقا همان کاری را که لازم بود علیه ایران انجام داد.

وی در گفت و گو با سیبیان نیوز مدعی شد: «اما دولت بایدن از زمان روی کار آمدن سیاست کاهش تحریم ها علیه ایران، ارسال پیام نادرست به ایرانی ها و رساندن آنها به جایگاهی که اکنون هستند را در پیش گرفته است».

این مقام سابق آمریکایی ادامه داد: «بنابراین، دولت بایدن فضا و پوشش مورد نیاز ایران را برای دستیابی به موقعیت کنونی خود و همچنین اهرمی که تا قبل از شروع دولت بایدن نداشت، فراهم کرده است».

خودورکوفسکی همچنین با احیای برجام مخالفت کرد و افزود: به نظر من تنها راه معکوس کردن پیشرفتی که امروز ایران در حال انجام است، تبدیل فشار حداکثری به فشار خسته کننده است. .

یکی دیگر از مقامات دولت دونالد ترامپ در گفت و گو با سیویلیان نیوز، خواستار روابط خصمانه تر با ایران شد و مدعی شد که ایران سابقه معاملات تقلبی با آمریکا دارد و ممکن است دیپلماسی دیگر کارساز نباشد.

الی کوهنیم، معاون سابق فرستاده ویژه آمریکا در امور یهودستیزی، گفت: واشنگتن باید به ایران نشان دهد که خطوط قرمزی وجود دارد که اگر از آنها عبور نکند و از تمایل خود برای دستیابی به سلاح هسته ای دست برندارد، عواقب نظامی دارد. ملاقات!

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، علیرغم مخالفت های بین المللی و پایبندی قاطع ایران به تعهدات ایران در برجام، در بهار 1997 به طور یکجانبه از این توافق خارج شد و تحریم ها علیه ایران را برخلاف تعهدات خود از سر گرفت.

اکنون در حالی که برخی مقامات دولتی ادعاهای ایران مبنی بر داشتن سلاح هسته ای را تکرار کرده اند، جمهوری اسلامی ایران بارها بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای کشورمان تاکید کرده و تاکید کرده است که سلاح هسته ای در دکترین دفاعی ایران جایی ندارد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز همواره در گزارش های خود ماهیت صلح آمیز فعالیت های هسته ای ایران را تایید کرده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.