تحولات اخیر در طرح های تغییر روش سهمیه بندی و قیمت گذاری خطوط انتقال برق

[ad_1]

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همچنان یک کمیته کارشناسی مشترک بین دولت، مجلس و نمایندگان بخش خصوصی برای بررسی تکلیف و تاثیر طرح‌های پیشنهادی برای تغییر نحوه سهمیه‌بندی وجود دارد. قیمت گذاری حامل های انرژی

فریدون عباسی در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت طرح های سهمیه بندی بنزین در کمیسیون انرژی از بدو تاسیس تا کنون گفت وگو می کند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: یکی از این طرح ها طرح وان بود که سال گذشته مطرح شد و من به عنوان کارشناس درباره این طرح سوالاتی را مطرح کردم و از سردبیر طرح خواستم تا من را قانع کند. و اکنون روی آن طرح کار می کنند.

وی افزود: هنوز کمیته کارشناسی مشترک بین دولت، مجلس و بخش خصوصی برای بررسی طرح های پیشنهادی در زمینه سهمیه بندی انتقال برق و قیمت گذاری آن تشکیل نشده است. پروژه ها بحث تغییر روش تخصیص سهمیه در کمیسیون انرژی مطرح شد اما تاکنون با کار کارشناسی دقیق اتفاق نظر حاصل نشده است.

با کار جزیره در این زمینه به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید

نماینده مردم کوزرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت نفت و دولت به طور ناگهانی طرح پایلوت را بر اساس سهمیه بندی بنزین آغاز کرده اند، تصریح کرد: به شرط اینکه به صورت جزیره ای در منطقه کار کند. ما به نتایج دلخواه نمی رسیم و تکلیف هر طرح و نتایج آن باید به صورت تخصصی آزمایش شود.

عباس در پایان خاطرنشان کرد: مجلس محل مناسبی برای بررسی این موضوعات است و هرگونه تغییر در نظام سهمیه بندی یا قیمت گذاری پس از اتمام کار کارشناسی بهتر است با تصویب مجلس بپیوندد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.