کاخ سفید: ما طرفدار همکاری مستقیم با ایران هستیم

[ad_1]

سخنگوی کاخ سفید گفت: تمرکز ما بر دستیابی به توافق با ایران است. ما از امکان همکاری مستقیم با ایران حمایت می کنیم.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در یک کنفرانس خبری هفتگی در پاسخ به سوالی درباره روند مذاکرات بر سر لغو تحریم ها علیه ایران که با حضور غیرمستقیم آمریکا در حال انجام است، گفت: ما هنوز در دور هشتم مذاکرات هستیم. ایالت ها. در وین اتریش تمرکز ما بر توافق با ایران است، توافقی که به نگرانی های واقعی همه طرف ها رسیدگی می کند.

به گزارش کاخ سفید، وی گفت: همانطور که در گذشته بارها گفته ایم، از امکان همکاری مستقیم با ایران حمایت می کنیم. اما اگر در هفته‌های آینده به توافق نرسیدیم، ادامه توسعه برنامه هسته‌ای ایران، بازگشت ما به آژانس را غیرممکن خواهد کرد.

جنی ساکی همچنین گفت: این در حالی است که برنامه هسته ای ایران در بوردو محدود و تحت کنترل کامل بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی بود. از زمانی که رئیس جمهور سابق از توافق برکنار شد، ایران نیز برنامه هسته ای خود را افزایش داده و همکاری خود را (با آژانس بین المللی انرژی اتمی) کاهش داده است. به همین دلیل در حال حاضر در حال مذاکره هستیم.

سخنگوی کاخ سفید گفت: ما همچنان در مذاکرات وین همکاری می کنیم، اما رئیس جمهور بایدن از این گروه خواسته است تا در صورت لزوم گزینه های دیگری را برای بررسی آماده کنند.

به گزارش ایسنا، علی باقری، رئیس تیم مذاکره کننده ایران در وین شب گذشته در حساب کاربری خود در توییتر درباره آخرین تحولات رایزنی ها نوشت: پس از هفته ها مذاکره فشرده، به توافق نزدیک می شویم، اما تا زمانی که همه چیز درست شود. موافقت کرد… “خب، هیچ چیز موافق نیست.

در

وی افزود: واقع بینی، پرهیز از اسراف و تمرکز بر تجربه 4 سال گذشته برای رسیدن به این هدف ضروری است. زمان آن فرا رسیده است که طرف های مذاکره ما تصمیم بگیرند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.