پاسخ خطیب نماز جمعه گرگان به تهمت های مجازی / نویسندگان و هتک حرمت مسلمانان

[ad_1]

ایسنا/ گولیستون امام جمعه موقت گرگان به شایعات و تهمت های فضای مجازی اشاره کرد و گفت: به اهل قلم توصیه می کنم با حرف و قلم مقدسات مسلمانان را زیر پا نگذارند.

حجت الاسلام محمد قاسم لبنانی با اشاره به قیام مردم قهرمان تبریز در روز جمعه 29 بهمن ماه گفت: در سال 1356 در روزنامه ای به امام راحل توهین شد که پس از آن مردم قم اعتراض کردند. خطبه سیاسی نماز جمعه گرگان مأموران شاه به سوی جمعیت تیراندازی کردند و چند تن از مردم بیگناه را به شهادت رساندند، مردم تبریز نیز علیه اربعین شهید قم قیام کردند که تعدادی از آنها در آن روز به شهادت رسیدند و این وقایع به چهل سالگی برمی گردد. سالها و ورود امام راحل به ایران، تشدید انقلاب اسلامی و پیروزی آن و سقوط حکومت شاهنشاهی.

وی به سقوط یک فروند هواپیمای نظامی در حوالی کرمان در سال 1381 اشاره کرد و یادآور شد: بر اثر این سانحه 276 تن از سربازان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به شهادت رسیدند که وی در سال 1364 به میدان نبرد رفت و با یک عراقی سقوط کرد. هواپیما، و همراه با تعدادی از روحانیون کشته شد.

امام جمعه موقت گرگان روز جمعه به سهمیه انگلیسی رضاخان اشاره کرد و گفت: زمانی که رضاخان عازم آذربایجان بود به قزوین گریخت و یک افسر انگلیسی مستقر در آنجا پس از ملاقات با رضاخان به دولت انگلیس پیشنهاد کرد که پس این شخص ریزخان را طراحی کردند و در روز سوم اسفندماه ریزخان را سرنگون کردند.

لبنان در ادامه به نقل از امیرالمؤمنین(ع) افزود: امام فرمودند حرمت مؤمن از هر چیز دیگری مهمتر است و تأکید کردند که مسلمان کسی است که مسلمانان از دست و زبان او در امان باشند. ص) نیز حرمت جان و مال و آبروی مسلمانان را بالاتر از هر ناموسی می دانستند، البته اگر مسلمانی مرتکب گناه شود باید مجازات شود.

وی تاکید کرد: متأسفانه علیرغم همه اظهارات پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) برخی از مردم مرز مسلمانان را رعایت نمی کنند و برخی در رسانه های خبری و نوشتاری و برخی در گفتار و حمایت ها. در مورد دیگران می نویسند و می گویند و این گونه با زبان و کلام مسلمانان را مورد آزار و اذیت قرار می دهند تا جایی که عده ای به سمت اهانت به چهره تقلید مردم می روند.

امام موقت گرگان روز جمعه افزود: امیرالمومنین(ع) فرمودند: خداوند آنچه را که مایه سعادت و بدبختی انسان است در کتاب هدایت و هدایت قرآن کریم قرار داده است، این مسائل غیرقابل باور است. اگر چیزی درست باشد، آیا افشای آن و به خطر انداختن آبروی مسلمان مؤمن جایز است؟ اگر مسلمانی مرتکب جرمی نشده باشد که ما به آن تهمت زده ایم و اگر درست باشد مسلمانی را هدف قرار داده ایم.

لبنان با بیان اینکه امروز باید بیشتر بر اساس اخلاق و اعتقادات جامعه کار کنیم، اظهار داشت: اخلاق بسیار مهم است و خداوند در قرآن کریم می فرماید که قبایل بر اثر بداخلاقی از بین رفتند، لذا از همه نویسندگان و مردم تقاضا دارم. به نصایح امیرالمومنین علیه السلام بیشتر توجه کنید و عزت مسلمین را زیر سوال نبرید.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.