آمادگی ایران برای گسترش روابط با بلژیک در زمینه های مختلف

[ad_1]

حسین امیرعبداللهیان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با سوفیا ویلمز معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه در ادامه گفت وگوهای خود در حاشیه پنجاه و هشتمین کنفرانس امنیتی مونیخ با سوفیا ویلمز معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک، روابط دوجانبه و تعدادی از موضوعات دیگر را مورد بررسی قرار داد.
وی با اشاره به سابقه خوب 130 ساله روابط دو کشور تاکید کرد: در روابط دو کشور فرصت های دوجانبه و چند جانبه زیادی وجود دارد و میزبانی نهادهای اروپایی در بروکسل جنبه های جدیدی به روابط و همکاری ها بخشیده است. . میان ما. “
امیرعبداللهیان با اشاره به آغاز حرکتی جدید در روابط دو کشور در ماه های اخیر پس از روی کار آمدن دولت جدیدمان، توسعه هر چه بیشتر همکاری های پارلمانی تهران و بروکسل را یکی از ظرفیت های بالقوه برای گسترش روابط سیاسی دو کشور دانست. کشورها. دو کشور
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع بلژیک با اشاره به تاثیر توسعه روابط اقتصادی و تجاری گفت: این امر به توسعه بیشتر روابط بین کشورهایمان کمک می کند. دو کشور
وزیر امور خارجه کشورمان بر آمادگی ایران برای توسعه روابط با بلژیک در زمینه‌های مختلف از جمله در حوزه فناوری و فناوری‌های نوین و شرکت‌های دانش‌آموز تاکید کرد.

سوفیا ویلمز معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک نیز با ابراز خرسندی از دیدار با همتای ایرانی خود به ابعاد مختلف روابط دو کشور اشاره کرد و تاکید کرد که توسعه بیشتر این روابط در اروپا و غرب آثار مثبت بسیاری دارد. آسیا خواهد داشت.
خانم ویلمز همچنین بر آمادگی کشورش برای همکاری در همه ابعاد روابط دوجانبه و تلاش برای اجرای توافقات حاصل شده برای توسعه و گسترش بیشتر روابط تاکید کرد.
در این دیدار وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و بلژیک نیز در خصوص برخی مسائل کنسولی از جمله وضعیت آقای اسد بحث و تبادل نظر کردند و امیر عبداللهیان نیز موضع و دیدگاه کشورمان در این زمینه را برای همتای بلژیکی خود تشریح کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.