امیر احمدیان: باید ذهنیت خود را نسبت به روس ها تغییر دهیم

[ad_1]

رئیس کمیته علمی انجمن دوستی ایران و روسیه تاکید کرد که باید بررسی کنیم که چرا امروز با روسیه مشکل داریم. وی گفت: ما به عنوان یک کشور قدرتمند باید طرز فکر خود را نسبت به روس ها تغییر دهیم و از پتانسیل اتحادهای دوستانه در این زمینه استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا، بهروم امیر احمدیان، رئیس کمیته علمی انجمن دوستی ایران و روسیه در نشست «فرصت ها، چالش ها و سازوکارهای توسعه روابط فرهنگی ایران و روسیه» در انجمن دوستی ایران و روسیه گفت: در تهران، در راستای توسعه روابط اقتصادی و سیاسی، فعالیت های فرهنگی انجام دهند. زیرا همین نگاه است که روابط بین کشورها را تضمین می کند.

وی با اشاره به حجم مبادلات تجاری ایران و روسیه گفت: در بهترین سال‌ها حجم روابط تجاری دو کشور بیش از 3 میلیارد دلار نبوده و سهم واردات از روسیه چندین برابر صادرات به ایران بوده است. این کشور. ” می خواهیم بگوییم که سهم ایران در تجارت خارجی روسیه کمتر از نیم درصد است.

رئیس کمیته علمی انجمن دوستی ایران و روسیه با بیان اینکه بازگشت برخی کالاهای ایرانی صادراتی به روسیه ناشی از سوء تفاهم ها و عدم شناخت صحیح از روسیه و بازار آن است، گفت: این موضوع به دلیل عدم آگاهی کامل از روسیه و بازارهای جهانی است. روسیه امروز دیگر روسیه تزاری و امپراتوری نیست. بلکه کشوری است که در عرصه سیاسی و نظامی در سطح بین المللی تأثیرگذار است و در شرایط کنونی کمتر از کشوری مانند روسیه در عرصه بین الملل داریم. در این شرایط باید تلاش کنیم فرصت ها و چالش های روسیه در روابط خود با روسیه را بهتر درک کنیم.

امیر احمدیان تاکید کرد: تمام دانش ایرانیان درباره روسیه محدود به دو شهر مسکو و سن پترزبورگ است، در حالی که در روسیه شهرهای صد در صد مناسب ایران وجود دارد.

وی در ادامه به تشریح برخی از عناصر تأثیرگذار در روسیه پرداخت: در روسیه امروزی، خانواده به عنوان یک پایه و یک عنصر از اهمیت بالایی برخوردار است و به نوعی مرکز مرکزی حاکمیت کشور است. در روسیه سیاست دولت حمایت از خانواده ها و تشویق جوانان به ازدواج قانونی و بچه دار شدن است. همچنین، ایجاد یک خانواده پایدار کم و بیش مهمترین پروژه در زندگی هر شهروند روسیه است.

وی گفت: اگر روسیه و خاستگاه آن را بشناسیم می توانیم روابط خوبی با این کشور داشته باشیم، ملت های زیادی در روسیه زندگی می کنند که تعداد آنها حدود 200 نفر است. روسیه همچنین دارای ادیان مختلفی از جمله مسیحیت، یهودیت، اسلام و حتی بودیسم است. در روسیه، اسلام دومین دین پرجمعیت است و چهار منطقه پرجمعیت روسیه که مسلمان هستند، به ما امکان حضور مسلمانان در بازارهای آن مناطق را می دهند.

او گفت: “در گذشته ما مورد حمله مغول ها و عراقی ها قرار می گرفتیم، اما امروز با آنها دوست هستیم.” ، روابط هزینه و سود. باید ببینیم چرا امروز با روسیه مشکل داریم. ما به عنوان یک کشور قدرتمند باید ذهنیت خود را نسبت به روس ها تغییر دهیم و از فرصت های اتحادهای دوستانه در این راستا استفاده کنیم.

وی در این دیدار درباره برخی دیگر از ویژگی های روسیه و همچنین فرصت ها و پتانسیل های اقتصادی این کشور و موانع توسعه روابط دو کشور صحبت کرد.

به گزارش ایسنا، همایش «فرصت ها، چالش ها و سازوکارهای توسعه روابط فرهنگی ایران و روسیه» بخشی از سلسله نشست های فرهنگی انجمن دوستی ایران و روسیه است که روز شنبه در دفتر این انجمن برگزار می شود. انجمن در دوشنبه. تهران.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.