مطالعه مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس قیمت مبدل صفحه ای (2) بدانید

مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس – قیمت مبدل صفحه ای
مبدل حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی دانفوس

نکته: در زمان نصب مبدل صفحه ای حتما از شیر یکطرفه در مسیر آب ورودی به مبدل حرارتی استفاده کنید و همواره توجه داشته باشید که مسیر حرکت آب گرم کننده و گرم شونده باید خلاف یکدیگر باشد. با این حال ، از آنجا که مبدل های حرارتی دو لوله ساده هستند ، از آنها برای آموزش اصول طراحی مبدل های حرارتی به دانش آموزان استفاده می شود زیرا قوانین اساسی برای همه مبدل های حرارتی یکسان است .1 مبدل حرارتی دو لوله (الف) وقتی مایع دیگر در شکاف حلقوی بین دو لوله جریان می یابد ، یک مایع از طریق لوله کوچکتر جریان می یابد. از طرف دیگر ، راندمان پایین آنها همراه با فضای زیاد اشغال شده در مقیاس های بزرگ ، صنایع مدرن را بر آن داشته تا از مبدل های حرارتی کارآمدتر مانند پوسته و لوله یا صفحه استفاده کنند. ۱- به دلیل کوچک بودن لوله مار پیچ تعمیر و جوشکاری آن ها مشکل و زمانبر است. بی سر و صدا بودن یک یخچال یک امتیاز مهم است که باید به آن توجه کنید. این نوع از مبدل ها از تعداد زیادی لوله حاوی سیال که بخش خارجی آن با سیال دیگر در تماس می باشد تشکیل یافته و عمل انتقال حرارت از طریق سطح واسط که همان بدنه یا جداره لوله است امکان می پذیرد پس باید جنس لوله ها به گونه ای انتخاب گردد که علاوه بر استقامت، رسانای خوب گرما نیز باشد.

این یخچال ظرفیت 8 لیتر دارد.

طراحی باید به گونه ای صورت گیری که بر اساس نیاز امکان افزودن یا کاهش صفحات وجود داشته باشد. مایع سرد همیشه باید در دمای کمتر از مایع گرم باشد. جنس واشرها در مبدل حرارتی صفحه ای واشردار، در انواع مختلف لاستیک بوتیلی (Butyl Rubber) یا سیلیکونی (Silicone Rubber) است؛ در ذیل انواع مواد یا متریالی که در ساخت واشر یا گسکت مبدل حرارتی صفحه ای واشردار مورد استفاده قرار می گیرند، آورده شده است. به همین ترتیب از این مبدل حرارتی برای سرد کردن موتور هواپیما، اپتیک، اشعه ایکس، لیزر، منبع تغذیه، تجهیزات نظامی و بسیاری از تجهیزات دیگر که نیاز فراتر از تهویه توسط هوا دارند، استفاده می کنند. 7.5 لیتر ظرفیت یخچال است و برای قرار دادن مقدار کمی مواد غذایی گزینه خوبی به شمار می رود. این یخچال ظرفیت 8 لیتر دارد. اگر میخواهید مبدل حرارتی خریداری کنید حتما پیشنهاد میکنیم از سایت هایپرصنعت هیراد بازدید نمایید و روزمه و کارهای متخصصان این حوزه را مشاهده کنید. اگر سیالی در یک مبدل حرارتی و یا قسمتی از آن طول کامل را طی نماید اصطلاحا مبدل یک پاس نامیده می شود. سیستم خنک کننده نقطه قوت دستگاه است زیرا می توانید در سریع ترین زمان، دما را به میزان دلخواه تنظیم کنید.

مبدل حرارتی دانفوس

از مبدل های حرارتی چگالنده زمانی استفاده می شود که تبدیل سیال عامل مورد نظر از حالت بخار به مایع مد نظر باشد. این مبدل بر خلاف تبخیر کننده، تنها جزئی از کل مایع را که مورد نظر می باشد به حالت بخار تبدیل می کند. همچنین به لحاظ ساختاری، مبدل گرمایی دو لوله ای تشکیل یافته از یک لوله با اتصالات دقیق است که به شکل هم مرکز در درون لوله ای دیگر و با قطر بیشتر جای داده میشود. آنها به طور گسترده ای در استفاده می شود گرم شدن فضا, تبرید, تهویه مطبوع, ایستگاه های برق, گیاهان شیمیایی, کارخانه های پتروشیمی, پالایشگاه های نفت, پردازش گاز طبیعی، و تصفیه فاضلاب. به دلیل دوران داشتن، در نهایت هر دو سیال از تمامی بخشهای مبدل حرارتی عبور میکنند. در هر زمان، تنها یک جریان از هر بخش شبکه جریان مییابد. همچنین یخچال با یک عایق پلی رتان پوشیده شده است در نتیجه از انتقال گرما و سرما به محیط بیرون پیشگیری می کند. یعنی با تغییر شرایط انتقال حرارت، می­توانید به جای خرید کل قاب جدید، صفحات جدید را اضافه کرده و در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

در این مبدلها سیال میتواند مرحلهای بیرونی را طی کرده و مجددا با جریان مخالف به مبدل حرارتی بازگردد تا بازده بالاتر رود. و این قابلیت را دارند که مواد غذایی را حدود 18 تا 20 درجه سانتی گراد نسبت به دمای محیط خنک نگه دارند. بسته به اینکه هدف استفاده از مبدل گرمایش یا خنک کردن باشد، از این فرایند میتوان طوری استفاده کرد که یا گرما به سیستم اضافه شود (مثل بخاری ماشین) یا از آن خارج شود (مثل رادیاتور ماشین). مبدل های حرارتی با توجه به آرایش جریان سه طبقه بندی اصلی دارند. این واشرها علاوه بر اینکه جهت جریان داخل مبدل را تعیین می کنند، به طور مطمئن آب بندی مجاری سیال از یکدیگر را انجام می دهند. نحوه عملکرد هر کدام از مبدل های حرارتی با توجه به طراحی که دارند، با هم متفاوت است. در بازیاب دوار، دو جریان تقریبا بهصورت کامل از هم جدا میشوند ولیکن درزها عموما بینقص نیستند. هم چنین برای جریان سیال های گرم و سرد در فشار های بالا مناسب است. Th is data w as w᠎ri tten by G SA C on tent Gen​er​at or Dem᠎ov᠎ersion .

مبدل حرارتی صفحه ای

اگر شما هم می خواهید مبدل صفحه ای را در موتورخانه خود نصب کنید، می توانید فرم درخواست سرویسکار متخصص را پر کنید و یا با شماره های داخل سایت تماس بگیرید. قبل از استفاده از مبدل حرارتی در سیستم آب رسانی لازم است تا اسید های داخل مبدل حرارتی صفحه ای را با استفاده از حجم بالایی از آب تمیز کرد. تامین آب گرم مصرفی در ساختمانها به روش استفاده از مخازن دوجداره و کویلی استفاده می شود که معایب زیادی از جمله، تامین آب گرم غیر بهداشتی، اشتغال سطح و فضای زیاد، همچنین افزایش هزینه های ثابت شامل خرید، حمل و نقل، نصب و اجرای سیستم و نیز مصرف بی رویه انرژی را در پی دارد. به طور کلی تمامی دستگاه های الکترونیکی و مکانیکی بر اساس پارامترهای مختلف و متعددی قیمت گذاری میشوند. ورقهای موجدار بین صفحات باعث ایجاد سطح انتقال گرمای بیشتر و همچنین ایجاد تکیه گاهی برای صفحات تخت میشوند. مفهوم مبدل حرارتی استفاده از لوله ها یا سایر ظروف مهار کننده برای گرم کردن یا خنک سازی یک مایع با انتقال گرما بین آن و سیال دیگر است. ساده ترین نوع مبدلی که در صنعت ساخته می شود مبدل حرارتی دو لوله ای است که به آن مبدل سنجاق سری نیز گفته می شود.

معمولا این مبدل ها دارای دیوارک هایی هستند که به آنها بافل (Baffle) می گویند وظیفه این دیوارک ها این است که با ایجاد مؤلفه سرعت عرضی در جریان و ایجاد تلاطم ، ضریب جابجایی سیال در پوسته را افزایش دهد. اما از دیگر امتیازات مهمی که این مبدل ها نسبت به مبدل هاي پوسته و لوله دارند این است که در مقایسه با مبـدل هاي پوسته و لوله بار حرارتی معینی حدوداً بین یکسوم تا یکچهارم انتقال حرارت لازم دارند. که در جریان موازی مبدلهای حرارتی ، دو مایعات در یک انتها وارد مبدل می شوند و به موازات یکدیگر به طرف دیگر می روند. اختلاف کم وزن پر و خالی آن بخاطر کم بودن کیزان سیال جاری در مبدل. ۲- بدلیل مارپیچ بودن لوله ها تمیز کردن آن ها عملا مشکل است. به طور ساده مبدل حرارتی صفحه ای دارای تعدادی صفحات فلزی نازک است که این صفحات موجب تبادل حرارت بین سیال گرم و سرد میشوند. اين مبدل ها براي انتقال حرارت مشخصي سطح كمتري به نسبت مبدل هاي لوله اي اشغال مي كنند.

متداولترین و پرکاربردترین نوع مبدل های حرارتی که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد مبدل های حرارتی لوله-پوسته می باشد که برای کاربردهای مختلف و در اندازه های گوناگون طراحی و ساخته می شود. 3. کاربرد صنعتی مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس : ایردرایر در سیستم های فشرده و خنک کننده روغن (اویل کولر) در سیستم های صنعتی. در سیستم هایی که دارای فشار و دمای بالاتری هستند تیوب ها نیز دارای ضخامت بیشتری هستند. از نظر مقایسه قیمتی مبدل های حرارتی در ظرفیت مشابه ، انواع مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی دارای قیمت مناسبتری هستند. برآورد ظرفیت مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو جهت استفاده در سیستم های صنعتی نیازمند محاسبات دقیق است. بازرگانی تکنو سرویس که از شرکتهای زیرمجموعه گروه صنعتی تهویه سام است در سال 1382 شمسی با هدف تامین تجهیزات برودتی و حرارتی جامعه تهویه و تبرید کشور تاسیس گردید. تاریخچۀ ایجاد این کمپانی به سال 1905 و اوایل قرن بیستم میلادی بر میگردد. این یخچال طراحی زیبا و جمع و جوری دارد و به راحتی می توانید گرمایش و سرمایش دستگاه را کنترل کنید. نکته قابل توجه اینکه بهتر است مواد غذایی منجمد را در آن نگهداری کنید، زیرا میزان افزایش دما در این نوع یخچال ها کم است.

از مزایای این نوع مبدل ها می توان به ساخت آسان و هزینه نسبتا کم، محاسبات و طراحی آسان، کنترل ساده جریان های سیال در دو مسیر، نگهداری و تمیز کردن آسان و کاربرد در فشارهای زیاد اشاره کرد. مبدل ها از نظر میزان سطح انتقال حرارت (سطح واسط) به دو نوع معمولی و فشرده تقسیم بندی می شوند. مبدل حرارتی از طریق یک سطح واسط موجب انتقال انرژی میان دو سیال می شود. هنگامیکه سیال داغ از میان سلول جریان مییابد، گرما از سیال به دیوارههای سلول منتقلشده و در آنجا ذخیره میشود. به عبارت دیگر قسمتی از گرمای محسوس سیال گرفته می شود. یخچال کمپینک یک سیستم خنک کننده است که از یک منبع خارجی برای کنترل داخلی دما استفاده می کند و برخلاف یخچالهای سنتی برای سرد نگه داشتن مواد غذایی به یخ وابسته نیست. در موتورخانه های قدیمی زمانی که منابع کویل دار دچار مشکل می شود و خراب می شود و یا سوراخ می شود به دلیل این که در جای دوری نصب شده است ، برای تعمبر آن ها باید هزینه زیادی کرد . مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال بصورت مرکزی یا مستقل جهت هر واحد قابل انجام می باشد و آبگرم مصرفی ساختمان در این مبدل حرارتی صفحه ای بصورت پیوسته تامین شده و به دلیل اینکه جنس صفحات از استنلس استیل می باشد، آبگرم تهیه شده کاملا بهداشتی است.

جریان مایع از ته برج به لوله ها بر اساس خاصیت سیفونی برقرار می شود. زیرا از یک ساختار ترکیبی (ترکیبی از یک فریم متحرک، یک عدد فریم ثابت) بهره می گیرد. این گروه از مبدل های صفحه ای ترکیبی از دو نمونه قبل می باشند، به طوریکه صفحات به صورت جفت شده با وشر به هم متصل شده و دو جفت از آنها با جوشکاری به هم متصل و این روند ادامه پیدا می کند. هر لایه خود ترکیبی از دو زیر لایه است. بنابراین برای اینکه بتوانید از بیشترین توان آن بهره ببرید، بهتر است در آب و هوای معتدل از آن استفاده کنید. در این نوع مبدل درجه حرارت بدون اینکه حالت سیال عوض شود کاهش می یابد. شما در هنگام تهیه این کالا باید به برخی نکات توجه کافی داشته تا در کارکرد طولانی مدت مبدل مشکلی پیش نیاید. تمام مبدل های حرارتی که وظیفه افزایش درجه حرارت مواد را به عهده دارند در حقیقت گرم کننده (Heater) می باشند. به این صورت می توانید غذا را در خانه آماده کنید و موقع غذا خوردن فقط گزینه گرمایش را انتخاب کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

احتمال نشتی از قسمت واشرهای مبدل وجود دارد، به همین دلیل اکثراً موقع سرویس کامل پکیج باید واشرها تعویض شوند. صفحات دارای قطعاتی در گوشه ها هستند که به نحوی آرایش داده شده اند که دو ماده ای که باید گرما بین آن ها مبادله شود ، یکی در میان فضای صفحات ، جریان یابند. جوشاننده ها معمولا دارای ساختمان لوله و پوسته و به قسمت پایین برج تفکیک متصل می شود. پره های طولی معمولاً در مبدل های دو لوله ای یا پوسته و لوله ای که دارای بافل نیستند استفاده می شوند. با توجه به حذف فاکتور لازم برای گرم کردن آب مخزن کویلدار، با این مبدلها ساختمان در کل ساعات روز و بدون قطعی دارای آب گرم است. امروزه با توجه به محدودیتهایی نظیر کمبود فضا، گرانی انرژی و کمبود زمان ، نوآوریهای زیادی پا به عرصه صنعت موتورخانهها گذاشتهاند. اما از ديگر امتيازات مهمي كه اين مبدل ها نسبت به مبدل هاي پوسته و لوله دارند اين است كه در مقايسه با مبدل هاي پوسته و لوله بار حرارتي معيني حدودا بين يك سوم تا يك چهارم انتقال حرارت لازم دارند. از انواع مختلف این محصول می توان به مبدل حرارتی لوله ای، حلزونی شکل، لاملا، هواخنک و پره دار اشاره کرد.

همچنین مبدل ها پوسته و لوله به لحاظ شکل، متنوع بوده و تقریباً قابلیت طراحی های مختلف به منظور کاربردهای متنوع را دارا میباشند بجز موارد خاص کاربردی در مبدل های هوا خنک. مبدل حرارتی بازیاب یا بصورت رایجتر ری ژنراتور، نوعی مبدل حرارتی است که در آن، حرارت سیال داغ متناوبا در یک واسطه ذخیره گرما قبل از انتقال به سیال سرد، ذخیره میشود. اتصالات مجرایی: اتصالات مجرایی در انواع مبدل گرمایی بستگی به شرایط دستگاه دارد. به طور کلی یخچالهای جذبی از مبدل های حرارتی جریان گاز استفاده می کنندو دمای داخل یخچال را 30 درجه سانتی گراد زیر دمای محیط کاهش می دهند و در نتیجه این نوع یخچال ها برای گرمای شدید مناسب نیستند. اپراتورها برای تمیز کردن آسان تیوبها به آنها دسترسی راحتی دارند، در حالی که میتوانند بدون ترس از خراب شدن دستگاه، اختلاف دمای زیادی را ایجاد کنند. مبدل هاي پوسته و لوله به طور وسيعي در فرايند هاي انتقال حرارت براي كاربردهاي مايع/مايع و همچنين در كندانسورها و مولدهاي بخار استفاده مي شوند. معمولا به طور عمودی در کنار برج نصب می شود. یخچال بیسوس مناسب برای افرادی است که به دنبال یخچال کوچک هستند. گروه ناب زیست با توجه به وضعیت بازار و جهت رفاه حال خریداران محترم اقدام به واردات مبدل های حرارتی با برندهای هپاکو Hepaco ، کامر Comer ، آلفا لاوال Alfa Laval ،کائوری Kaori که از کیفیت و بازده قابل قبولی برخوردار هستند نموده است.

این مبدل می تواند ساختمان یکی از انواع خنک کننده های آبی یا هوایی را داشته باشد و معمولا به طور افقی نصب می شوند. در اکثر سیستم های ساده این “اختلاف دما میانگین”(LMTD). مبدل هاي حرارتي صفحه و قاب از قرار گرفتن يك سري صفحات فلزي در كنار يكديگر در داخل يك قاب فلزي ساخته مي شوند. مبدلهای حرارتی پوسته و لوله از تعداد زیادی لوله کوچک تشکیل شده است که درون یک پوسته استوانه ای قرار گرفته اند. این نوع ازمبدل های حرارتی از یک یا چند حلقه لوله مارپیچ تشکیل شده اند که ابتدا وانتهای این لوله مارپیچ به لوله اصلی ورودی و خروجی متصل می شود و محفظه ای اطراف آن را می پوشاند. مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس جهت سیرکوله آب داغ دیگ حرارتی پمپ خطی با توجه به مسیر و ظرفیت حرارتی مبدل صفحه ای مورد نیاز می باشد. بنابراین اگر به دنبال یک یخچال کوچک با ظرفیت کم هستید، انتخاب مناسبی است. چندین طرح ایجاد شده اند که به صفحه لوله امکان میدهند تا شناور باشد (یعنی بتواند با انبساط گرمایی، حرکت کند).

این مبدل ها به دلیل ساختار خاصشان بیشترین مقاومت را در برابر یخزدگی دارند و در لحظات اوليه یخزدگی از مبدل های دیگر مقاومت بیشتری نشان میدهند. هنگامی که این صفحات در محل خود در کنار یکدیگر قرار میگیرند شیارهاي موجود روي صفحات متوالی تشکیل یک سري کانالهاي باریک جریان را میدهند. این مبدل ها به آسانی تمیز و استریلیزه میشوند زیرا می توانند کاملا از یکدیگر باز و جدا گردند و بنابراین استفاده گسترده ای در صنایع غذایی دارند. برای رسیدن به این امر، سیال داغ در تماس با محیط ذخیره حرارت قرار میگیرد و سپس سیال با سیال سرد جابجا میشود که حرارت را جذب میکند. مبدل حرارتی که در خط تولید رب مورد استفاده قرار می گیرد، از نوع پوسته و لوله می باشد. برای کارایی ، مبدل های حرارتی طوری طراحی شده اند که سطح دیواره بین دو سیال را به حداکثر برسانند ، در حالی که مقاومت در برابر جریان سیال از طریق مبدل را به حداقل می رسانند. کاربرد این یخچال به فضای خودرو محدودیت نمی شود به راحتی می توان از آن در محیط کار و سفر نیز استفاده کرد. مایع پروپان از ته مبدل وارد و در اطراف لوله ها تبخیر و تولید سرما می کند.

واشر اطراف هر صفحه قرار داده مي شود تا جريان سيال را در مجراي باريكي بين صفحات هدايت نمايد و همچنين از نشت آن ها به بيرون جلوگيري كند. علت استفاده از فین (پره) در اطراف لوله ها، افزایش سطح انتقال حرارت است. 1. کاربرد های گرمایشی مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس : جایگزین منابع کویل دار و دوجداره آبگرم مصرفی در ساختمان ها، گرمایش از کف، گرمایش ذوب برف در پارکینگها و پیاده رو ها، گرمایش آب استخر و جکوزی. مبدلهای صفحه ای جوشی دانفوس، بهترین گزینه جهت تأمین گرمایش آبگرم مصرفی، گرمایش از کف آپارتمانها، گرمایش از کف جهت ذوب برف در پارکینگها و پیاده روها و گرمايش آب استخر و جكوزی می باشد. در یک مبدل حرارتی که دارای دو گذر است، سیال در میان نیمی از لوله ها در یک جهت و در میان نیمی دیگر از لوله ها در جهت مخالف جریان می یابد. در مبدل های حرارتی دو سیال با دمای متفاوت وجود دارد که این دستگاه شرایطی را فراهم می آورد تا تبادل گرما میان دو سیال بر قرار شود. چنانچه مبدلهایی دارای بافل باشند، جریان سمت پوسته به حالت عمود بر لوله ها (میان دو بافل کناری) قرار می گیرد.

به منظور تکمیل اطلاعات مشتریان عزیز، توضیحات جامع و تخصصی در ارتباط با خرید مبدل حرارتی با عناوین زیر به تفصیل بیان شده است. لوله های هم محوری که درون هم قرار می گیرد در یک انتها توسط یک زانوی ۱۸۰ درجه برگشت داده می شود. فاصله نزديك به هم صفحات مانند اين است كه از لوله هاي با قطر كوچك استفاده شده است كه اين ضريب انتقال حرارت را افزايش مي دهد. رژنراتور به معنای احیا کردن یا بازیابی مجدد است که در این جا به معنای بهره برداری مجدد از گرمای تخلیه یک سیستم است. هر قسمت شبکه تقریبا همدما است و دلیل آن این است که دوران عمود بر گرادیان دما و جهت سیال است و در راستای آنها نیست. همچنین محاسبه صحیح قطر لوله های آب رفت و برگشت به انواع مبدل های حرارتی که سیال ناقل انرژی آن ها، آب می باشد، باعث رسیدن حجم کافی سیال ناقل انرژی جهت امکان انجام تبادل حرارت مورد نیاز در مبدل حرارتی می گردد. 3. مبدل حرارتی صفحه ای یک مبدل حرارتی صفحه ای حاوی مقداری صفحه انتقال حرارت به شکل نازک است که بهم پیوسته اند. مطابق شکل زیر نحوه عملکرد مبدل حرارتی پوسته و لوله (شل اند تیوب shell and tube) به این شکل است که یک سیال از درون دسته ای از لوله ها که همگی به یک ورودی و خروجی متصل هستند، عبور می کند و سیال دیگر با دمای متفاوت درون پوسته ای که لوله ها را احاطه کرده، جاری می شود.

علتش را مي توان به صورت زير خلاصه نمود. مبدلهای صفحه ای جوشی از تعدادی صفحه از جنس استنلس استیل 316L يا 304 تشکیل شده که توسط مس یا نیکل به صورت یکپارچه در شرایط خلأ به همدیگر جوش شده اند. 1. مبدل های صفحه جوشی دانفوس به دلیل کامپکت بودن دارای ابعادی حدودا 1/6 انواع دیگر می باشند از این رو این مبدل ها بسیار مناسب برای مکان های است که محدودیت فضا دارند و فضای موتور خانه با استفاده از این مبدل ها می توان با ابعاد کوچک تر طراحی شود. افت فشار برای این سیالات افزایش می یابد. مبدل حرارتی لحیم کاری شده قابلیت کار کردن در دمای بالای ۲۰۰ درجه سانتی گراد و فشار ۳۰ بار را خواهد داشت. 2. این مبدل ها در بیمارستانها و ساختمانهای مرتفع به صورت مرکزی یا مستقل قابل استفاده می باشند. مبدل صفحه ای دانفوس بر خلاف مبدل واشری (Gasket type) نیازی به واشر، فریم و متعلقات دیگر ندارد.

مبدل صفحه ای حرارتی صفحه ای دارای نصب بسیار آسان و راحتی می باشد و از منبع دو جداره و منبع کویل دار راحت تر نصب می شود . همچنین این یخچال به برق 12 یا 24 ولتی نیاز دارد و برای این کار به راحتی می توانید دستگاه را به فندک ماشین وصل کنید. به عنوان کندانسور جهت دفع حرارت از دستگاه. سرد کننده دارای ساختمان پوسته و لوله بوده و در قسمت فوقانی پوسته دارای فضایی جهت تبخیر پروپان می باشد. مبدلهای حرارتی صفحه ای جوشی، آخرین تکنولوژی ساخت مبدلها در دنیا با کامپکت ترین شکل ممکن میباشند که جای هیچگونه رقابتی به انواع دیگر در بازارهای جهانی نمیدهند. که با توجه به نوع سیال و فشار و دمای کاری انتخاب می شوند. دستگاهی است که برای انتقال حرارت مؤثر بین دو سیال (گاز یا مایع) به دیگری استفاده میشود. اين امتياز كه صفحات به آساني تميز شوند و يا تعويض گردند باعث شده كاربرد اين مبدل ها در صنايع غذايي و لبنيات توسعه يابد. کاربرد این نوع مبدل حرارتی در صنایع شیمیایی ، صنایع دارویی ، صنایع ذوب فلز ، سیستم تهویه و … این دستگاه به سیستم کمپرسور تراکمی تجهیز شده است. مبدل حرارتی صفحه ای به دستگاهایی گفته می شود که آب گرم مورد نیاز ساختمان را تامین می کند.

مبدل حرارتی عامل انتقال حرارت بین دو سیال در حال حرکت که موجب انتقال انرژی حرارتی می شود که در انواع مبدل حرارتی پوسته و لوله، مبدل صفحه ای، مبدل فیندار هوا خنک (رادیاتورها) و مبدل احیا کننده وجود دارند. در یک جریان متقاطع مبدل حرارتی ، مایعات تقریباً عمود بر یکدیگر از طریق مبدل حرکت می کنند. از مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس در چیلرهای صنعتی،مسکونی و چیلرهای جذبی به عنوان اواپراتور و کندانسور استفاده می گردد. از این نوع مبدل ها به منظور تبخیر یک مایع یا کندانس کردن یک بخار و یا انتقال حرارت بین دو مایع استفاده می شود. می دانیم هر مایعی که بخواهیم تبخیر شود احتیاج به انرژی حرارتی دارد و اگر این انرژی را از محیط بگیرد به ناچار محیط سرد خواهد شد، در صنایع نفت برای تولید سرما از مایعات نفتی مثل پروپان و بوتان که در شرایط متعارفی بخارند استفاده می شود. با توجه به قرارگیری صفحات گرم و سرد در کنارهم، باعث می شود که تبادل حراتی بین دو سیال انجام گیرد. در این مبدل ها به دلیل توربولنت بودن جریان در قسمت آب، امکان یخزدگی کاهش می یابد.

طبیعتا برای سالم نگه داشتن مواد غذایی به یک یخچال مطمئن نیاز است که بتوانید غذاها را در آن صحیح و سالم به مقصد برسانید. مبدلهای حرارتی دو لوله ساده ترین مبدلهای مورد استفاده در صنایع هستند. هدف از مسأله ­ی حاضر، بررسی انتقال حرارت بین دو سیال سرد و گرم از طریق صفحه­ ی قرار گرفته در بین آنها می­باشد. معمولا ابعاد این دسته از مبدل ها در مقایسه با سایر مبدل های لوله ای کمتر است زیرا انتقال حرارت در مسیر های منحنی و پیچ دار بیشتر از مسیر مستقیم است. این بازیاب ممکن است جزئی از یک سیستم بدون شیر (valveless) مانند موتور استرلینگ باشد. 1. از مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس، علاوه بر کاربرد در سیستم های برودتی، در سیستم های گرمایشی نیز بطور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. برای محافظت از مبدل در برابر گرمای بیش از حد، یک پارچه حوله خیس را دور اتصال وصل کنید. طراحی جریان شمارنده کارآمدترین است ، به این دلیل که می تواند بیشترین گرما را از محیط گرما (انتقال) در واحد جرم منتقل کند ، به این دلیل که اختلاف درجه حرارت متوسط در طول هر واحد بالاتر.

مبدل های حرارتی تبخیر کننده تمام سیال داخل خود را از حالت مایع به بخار تبدیل می کنند. دیگ های بخار از جمله این گونه مبدل ها می باشند. برای راه اندازی و استفاده بهتر از این پکیج ها لازم است آموزش های لازم برای کار با آن را بدانیم و محل مناسبی را برای نصب آن انتخاب کنیم. این دستگاهها برای پایین آوردن دما در فصل تابستان طراحی شده اند تا محتویات آن تا مدت زمان طولانی سالم بماند. توربولانس زياد به علت حركت سيال در مجاري باريك و ناهموار سبب افزايش ضريب انتقال حرارت مي گردد. شاید انتخاب بین یخچالها با قابلیتهای مختلف کمی مشکل ساز باشد، بنابراین در این قسمت لیستی از انواع یخچال های مسافرتی را آماده کردیم، به راحتی می توانید مدل ها را بایکدیگر مقایسه کرده و انتخاب مناسبی داشته باشید. یخچال 8 لیتری دومتیک با برق 12 ولتی کار کرده و انرژی مورد نیاز خود را از برق خودرو دریافت می کند. این یخچال نیز یک گزینه مناسب برای اتاق خواب، خودرو، دفتر کار و فضای جمع و جور طراحی شده است و به اندازه 4 لیتر گنجایش دارد در نتیجه برای قرار دادن 6 قوطی نوشابه 330 میلی لیتری یا 4 قوطی 440 میلی لیتری فضا دارد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت خرید مبدل حرارتی دانفوس.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.