پیشرفت: اکنون توپ در زمین آمریکاست

[ad_1]

یکی از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اکنون توپ در زمین آمریکاست و تا زمانی که آمریکا شرایط ایران را نپذیرد، امکان سازش وجود ندارد. آمریکا باید هزینه خروج نیروهایش از برچم را بپردازد نه ایران.

حمیدریزو ترقی در گفت وگو با ایسنا، درباره ارزیابی خود از روند مذاکرات هسته ای گفت: ایران از همان ابتدا با دست پر، شرایط مساعد و موضع بالا در مذاکرات شرکت کرده و برنامه ای روشن و معقول ارائه کرده است. ابتدا مشخص شد که نمایندگان اروپایی از طرف آمریکا به این جلسات آمده اند و هیچ اختیاری ندارند و پس از حضور در جلسه با ایران در دیدار با ایران با آنها مشورت کردند. .

وی ادامه داد: این مسائل نشان داد که طرف مقابل برای حل این موضوع جدی نیست و همین موضوع باعث شد تا مدتی بفهمند که منطق ایران در مذاکرات چیست، پیشنهادات ایران منطقی بود، آمریکا باید به تعهدات خود عمل کرده است.» به عنوان مثال، ایران اقداماتی را برای فروش نفت خود یا رفع محدودیت های ارزی انجام داده است و ایالات متحده دیگر نمی تواند پاسخگوی آن باشد.

این فعال سیاسی با اشاره به اختلافات میان جمهوری خواهان و دموکرات ها بر سر مذاکره، خاطرنشان کرد: انتخابات آتی کنگره می تواند توازن را به نفع جمهوری خواهان بر هم بزند. بنابراین نمی توانند تضمین کنند که دیگر از برجام خارج نخواهند شد. نه تضمین می کنند، نه به تعهدات خود عمل می کنند و نه امکان رسیدگی وجود دارد، بنابراین شرایط ایران محقق نمی شود.

طارق گفت: «ایالات متحده می گوید دوره ریاست جمهوری بایدن تنها دو سال طول می کشد، اما امکان بررسی تعهد موقت وجود ندارد زیرا زمان می برد.» از سوی دیگر، دولت ایران سیاستی را در پیش گرفته است که بر همه مسائل کشور متمرکز نیست و به مسائل اقتصادی وابسته نیست. از سوی دیگر، توافقات اقتصادی با کشورهای منطقه و قدرت های اقتصادی، ماهیت تحریم ها را به حداقل رسانده و پیامدهای تحریم های ویرانگر را از بین برده است.

وی تاکید کرد که غرب باید شرایط ایران را بپذیرد تا ایران بتواند به تعهدات خود عمل کند. اکنون توپ در عرصه آمریکاست و تا زمانی که آمریکا شروط ایران را نپذیرد، امکان توافق وجود ندارد. آمریکا باید هزینه خروج نیروهایش از برچم را بپردازد نه ایران.

وی گفت: با این وجود، دستیابی به توافق در کوتاه مدت غیرممکن است مگر اینکه آمریکا شرایط ایران را بپذیرد و گام های عملی بردارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.