پیش بینی می شود فروش روزانه نفت در سال آینده به 1.4 میلیون بشکه برسد

[ad_1]

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس مصوبه مجلس، صادرات نفت در سال آینده یک میلیون و 400 هزار بشکه در روز 70 دلار برآورد می شود.

به گزارش ایسنا، سید نظامی موسوی ظهر امروز (یکشنبه) در حاشیه جلسه علنی مجلس با اشاره به تصویب لایحه بودجه 1401 مجلس گفت: امروز مجلس موضوعات مربوط به درآمدهای نفتی را به تصویب رساند که میزان صادرات نفت در در سال 1401 1.4 میلیون بشکه در روز به قیمت 70 دلار.

موسوی گفت: این مصوبه در کمیسیون تلفیق نهایی شده و پیشنهادات مختلفی در مجلس برای تغییر آن ارائه شده است، اما این پیشنهادها به رای گذاشته نشده است تا مجلس به تصمیم کمیسیون تلفیق عمل کند. اما وزارت نفت گفته است که ظرفیت کافی برای تولید 1.4 میلیون بشکه نفت در سال آینده را دارد.

رئیس هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: مجلس همچنین تصویب کرد که سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی سال آینده 40 درصد باشد. دولت تاکنون نتوانسته از مقام معظم رهبری برای استقراض از صندوق توسعه ملی و کاهش سهم پس انداز خود مجوز بگیرد، بنابراین کل سهم ۴۰ درصدی فروش نفت به صندوق توسعه می رسد.

وی افزود: به دلیل اختلاف نظر با دولت بر سر استقراض از صندوق توسعه ملی، دولت باید طرح جبران کاهش درآمدهای نفتی را به صورت کتبی اعلام کند که از مقامات تاجیکستان مجوز دریافت کرده اند. تصمیم مشترک کمیسیون افزایش فروش نفت و رسیدن به یک میلیون و 400 هزار بشکه در سال آینده به عنوان بخشی از پیش بینی برای جبران این کسری شفاهی تصویب شده است، اما این موارد باید کتبا به مجلس گزارش شود.

موسوی در پایان گفت: مصوبه دیگری از مجلس در خصوص تخصیص سهم مناطق محروم و نفت خیز از مبدأ فروش نفت که بر اساس آن در سال آینده 16 هزار میلیارد تومان به مناطق محروم اختصاص می یابد، بر اساس آن توزیع می شود. محرومیت ها شاخص های .. علاوه بر این مقرر شد تمامی احکام کنترل بودجه در 1400 سال آینده اجرا شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.