اولیانوف در وین با روسای سه هیئت اروپایی دیدار کرد

[ad_1]

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در توییتر خود نوشت که برای احیای کار شورای امنیت سازمان ملل با سران هیئت های سه کشور اروپایی دیدار کرده است.

به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین، روز دوشنبه در توییتر نوشت که در مذاکرات وین با سران هیأت های آلمان، بریتانیا و فرانسه دیداری برگزار شده است. ما راه های ممکن برای رسیدگی به مسائل باقی مانده را مورد بحث قرار دادیم. چنین جلساتی در میان سایر شرکت کنندگان در مذاکرات شکل های مختلفی دارد.

هشتمین دور مذاکرات ایران و سایر اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد با حضور غیرمستقیم آمریکا برای لغو تحریم های یکجانبه علیه ایران و بازگشت به توافق در وین پایتخت اتریش در حال برگزاری است.

مذاکرات وین برای احیای برجام در روزهای اخیر منجر به تبادل پیشنهادها و دیدگاه های اخیر از سوی طرف های مختلف برای حل برخی از اختلافات باقی مانده شده است.

به نظر می رسد پیشرفت در مذاکرات برای دستیابی به یک توافق قابل قبول به بیش از 98 درصد رسیده است و هیئت ها به سطح مذاکره رسیده اند و توافق در انتظار تصمیمات سیاسی دو طرف است.

هیأت های مذاکره کننده در سطوح مختلف سیاسی، حقوقی و فنی مراحل نهایی اجرای این توافق را بررسی خواهند کرد که می تواند بار دیگر توافق حاصل شده در سال 2015 را اجرایی کند. توافقی که در می 2018 با خروج یکجانبه آمریکا از آن و عدم اجرای تعهدات آمریکا و سه کشور اروپایی انجام شد، ناتمام ماند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.