مقتدی: سال آینده صنعتگران مالیات نمی گیرند

[ad_1]

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نمایندگان با اشاره به گلایه صنعتگران از لایحه بودجه برای مالیات صنایع دستی، گفت: با تصمیم امروز، صنعتگران در سال آینده مالیات نخواهند گرفت.

عباس مقتدایی، نماینده مردم اصفهان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به حذف بند الف بند 6 گزارش کمیسیون تلفیق، با اشاره به اینکه هنرمندان از زمان انتشار مصوبه کمیسیون تلفیق نسبت به مالیات شکایت داشتند، گفت: این موضوع در دستور کار قرار گرفت. صنعتگران حق داشتند. هنرمندی که در این دوران تاجیکستان از طریق سختی امرار معاش می کند باید حمایت شود نه مالیات.

او اضافه کرد: به همین دلیل پیشنهاد دادم موضوعی که در مجلس به اتفاق آرا تصویب شد حذف شود. و مالیات هنرمندان لغو شد. این کمترین کاری است که می توانیم برای جامعه هنری انجام دهیم و قطعا باید حمایت ها را افزایش دهیم.

به گزارش ایسنا، در بند ۶ (۱) (۶) یادداشت تفاهم (تفاهم‌نامه) آمده است: «معافیت‌های مالیاتی برای فعالیت‌های مربوط به انتشارات آموزشی و صنایع دستی که در ماده (ل) (۱۳۹) ق.م.ا. قانون مالیات فورا اخراج شود. نمایندگان مجلس موضوع مشمول مالیات را حذف کرده اند، بنابراین صنعتگران نیز برای سال آینده از مالیات معاف خواهند شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.