مورد رحمت شامل کسانی نمی شود که از امنیت عمومی در امان نیستند

[ad_1]

رئیس کل دادگستری استان تهران توسعه نیروی کار و تجهیزات قضایی را از ضروریات قوه قضائیه دانست، اما هرچه تعداد افرادی که به قوه قضائیه بپیوندند کمتر می شود، قوه قضاییه و جامعه ایمن تر و سنگین تر خواهند شد. بستری برای رشد و توسعه.» او این کار را می کند.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به میزون علی القاصی در مراسم افتتاحیه شعبه دوم دادسرای شهریار، یکی از سیاست ها و برنامه های قوه قضاییه به ویژه در دوران تکامل و بلوغ را موضوع رسیدگی به این موضوع دانست. توجه ویژه به مردم و راهکار عادلانه و قانونی وی با بیان اینکه مردم در قوه قضائیه هستند، گفت: یکی از اولویت های قوه قضاییه دسترسی مردم به عدالت بدون واسطه است.

رئیس کل دادگستری تهران افزود: در دوران توسعه و تسلط، رئیس کل دادگستری حضوری حضور خواهد داشت و مقامات ارشد قضایی نیز هفته ای چند نوبت برای رسیدگی به دغدغه های مردم از مرکز روابط عمومی بازدید می کنند. مردم می توانند به دادگاه اعتماد کنند. «آنها باید بتوانند شکایت کنند و حقوقشان باید با حداقل موانع اعمال شود.

وی افزود: نیاز به نیروی کار و تجهیزات در قوه قضائیه وجود دارد اما هر چه تعداد افراد در دستگاه قضایی کمتر شود از بار دستگاه قضایی و امنیت جامعه کاسته می شود و زمینه توسعه فراهم می شود. “

القاصی گفت: متأسفانه هر ساله شاهد افزایش درصد جرایم و آسیب های اجتماعی در جامعه هستیم. اگر موضوع بیکاری را حل کنیم از تعداد پرونده ها در قوه قضاییه کاسته می شود، پرونده ها به دادگاه ارسال می شود.» دادگاه ها

القاصی گفت: رویکرد قوه قضاییه حمایت از تولید و سرمایه گذاری قانونی و رفع موانع پیش روی صنعتگران است که این واحدها به دوره تولید برمی گردد.

سرپرست دادسرای تهران گفت: هرچه تعداد پرونده ها نزد قاضی افزایش می یابد نشان می دهد که مدیران یک دستگاه خوب کار نکرده اند و با شوراهای شهر می توان مشکل را حل کرد و از ساماندهی بسیاری جلوگیری کرد. موارد.”

وی به گزارشی از نماز جمعه شهرستان صباشهر در خصوص افزایش مواد مخدر در این شهرستان اشاره کرد.

دادستان کل تهران گفت: پرونده ارفاقی دزد، روسپی و افراد ناامن نبوده و بیش از 40 درصد زندانیان مواد مخدر و بیش از 30 درصد از زندانیان دزدی داشته اند.

القاصی افزود: اقدام قضایی به تنهایی نمی تواند از تعداد پرونده ها و آسیب های اجتماعی بکاهد و باید اقداماتی را برای پیشگیری و بازدارندگی از وقوع جرم در جامعه و نقش مردم در کاهش جرم بازنگری کنیم. همچنین باید با استفاده از ظرفیت دستگاه ها میزان آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم و در این زمینه همه دستگاه ها نقش بسزایی دارند.

وی گفت: نیازی به رسیدگی به بسیاری از پرونده ها در قوه قضائیه نیست و با کمک شوراهای حل مناقشه می توانیم بدون محاکمه و با دستیابی به توافق صلح به این پرونده پایان دهیم تا به سازش خاتمه دهیم.

القاصی گفت که ساخت یک دادگاه جدید در شهریار به کاهش تاخیرها و کاهش هزینه های عمومی کمک می کند. امیدواریم با کمک دولت و رفع موانع به مرحله ای برسیم که بتوانیم کمترین کمک را به قوه قضائیه داشته باشیم.

همچنین در ابتدای این مراسم کمیلی مقدم رئیس دادسرای شهریور از پیشرفت ساخت بند 2 دادسرای شهریور خبر داد و گفت: یکی از راهکارهای قانون اصلاحات قضایی دسترسی آسان به دادسرای شهریور است. قوه قضاییه خدمت به مردم.» شهریور جمعیت زیادی دارد و نیازمند تقویت قوه قضائیه در این شهر هستیم.

وی افزود: این مجتمع جدید که امروز افتتاح شد به حدود 260 هزار نفر خدمات رسانی خواهد کرد. یکی از مشکلات حوزه قضایی شهریور تعداد پرونده های تشکیل شده است که منجر به تاخیر در رسیدگی و ایجاد چهار شعبه جدید دادگاه برای کاهش اطاله دادرسی شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.