غنی سازی 60 درصدی غربی ها را پای میز مذاکره آورد

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: غنی سازی حداکثر 60 درصد است و این موضوع غرب را به مذاکره به زودی برانگیخته است و با لغو تحریم ها، غنی سازی 20 درصد و 5 درصد ادامه خواهد داشت.

محمد اسلامی امروز (جمعه، 6 اسفند) در سخنرانی خود در مسجد صاحب زمان اصفهان، با اشاره به وصیت نامه ریچارد نیکسون به روسای جمهور آمریکا، گفت که نیکسون به جنبه های قدرتمندی از جمله منابع بزرگ، پرسنل با استعداد و ایدئولوژی محرک اشاره کرده است. قدرت حاکم در ایران به روسای جمهور آمریکا توصیه می کند که اجازه ندهند ایران به فناوری پیشرفته مجهز شود، زیرا در این صورت هیچ کس نمی تواند در برابر ایران مقاومت کند.

وی با اشاره به موقعیت ایران در چهارراه و اهمیت راهبردی آن افزود: با وجود اینکه نیروهای آمریکایی در دوران تزار در این دروازه مستقر بودند و به دنبال توسعه زیرساخت های خود بودند، اما انقلاب اسلامی در کانون توجه آمریکا قرار گرفت. نقشه ها تغییر کرد و هر کدام از زمینی، دریایی، هوایی و فرماندهی سنتکام به یکی از کشورهای عربی نقل مکان کردند.

اسلام بابیان اینکه هدف اصلی آمریکا جلوگیری از ورود فناوری های جدید است، خاطرنشان کرد: علم و فناوری دارای ظرفیت است و می تواند کشورها را در مسیر رشد و توسعه قرار دهد.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: اگرچه دیپلماسی قوی بر دو رکن قدرت مادی و قدرت نظامی استوار است، اما باید گفت که مبنای ایجاد قدرت مادی و نظامی، قدرت علم و علم است. قدرت.” فن آوری.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر جهاد علمی، افزود: امروز مبارزه بر سر برنامه هسته ای، حقوق بشر، حقوق زنان و فلسطین نیست، بلکه ورود به عرصه ممنوعه علم و فناوری همه گونه را در پی دارد. از دسیسه ها، تحریم ها، خرابکاری ها و آزار و اذیت.» «ملت ما را اداره کنید.

وی گفت: دشمن می خواهد با اعمال تحریم، کشتار، رشوه و خرابکاری مانع از رسیدن ایران به اوج افتخار شود.

وی به سابقه 47 ساله تعهد ایران به آژانس انرژی اتمی اشاره کرد و گفت: اگرچه در مواد 2 و 3 منشور آژانس به وضوح بر حمایت، مشاوره، کمک و حمایت از دسترسی کشورها به انرژی هسته ای تاکید شده است، اما نه صرفاً حمایت. از ایران او گفت: «آنها این کار را نکردند، اما هر روز از دستیابی کشور به بمب هسته ای جلوگیری کردند.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: بیش از 1500 نفر و شرکت تحریم شده اند که بیشتر آنها بی ارتباط با انرژی هسته ای هستند اما شرکت های پیشرو و دفاعی که به بهانه توقف پیشرفت ایران تحریم شده اند. “

وی در خصوص اهداف تحریم های دشمن گفت: هدف از تحریم ها ضربه زدن به پول ملی، ایجاد انحراف و فساد در عملکرد مالی و اقتصادی کشور، ناامیدی مردم و جوانان از مسئولان، سیاه نمایی و سرنگونی رژیم». “

اسلامی افزود: کارشناسان استکبار اعلام کردند که 40 درصد پول ملی ایران را شبانه زدیم و اگر چندین بار این اتفاق بیفتد جمهوری اسلامی ایران سرنگون می شود اما کسانی که در قلعه بودند نقشه دشمن را نخواندند و برخی در داخل همین مشکل دشمن بازی کردند: «با افزایش قیمت دلار به بهانه حمایت از صادرات پدر اقتصاد و خانواده کشور.

رئیس سازمان انرژی اتمی بابیان اینکه دشمن از طریق تحریم به دلیل نفرت از مسئولان می خواهد تسلیم شود، گفت:

وی ادامه داد: دشمن به دنبال تغییر باورهای نسل جوان است و می خواهد از جوانان امروز بپرسد که چرا در ایجاد مشکلات روزمره و برخی پیش فرض های روانی انقلاب کرده ایم؟

اسلامی در خصوص غنی سازی و مذاکرات هسته ای نیز گفت: غنی سازی حداکثر 60 درصد است و این باعث شده است که غرب به زودی وارد مذاکره شود و با لغو تحریم ها غنی سازی 20 درصد و 5 درصد ادامه پیدا کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: توانمندی‌های داخلی نشان داده است که عقب‌نشینی امکان‌پذیر است و توانایی‌ها در غنی‌سازی در حدی است که هر تصمیمی که رژیم گرفته شود قابل اجرا است.

وی افزود: قانون راهبردی مجلس به طور کامل اجرا شده است و در برخی زمینه ها پیشرو هستیم و امیدواریم این موضوع عامل خوبی برای رفع تحریم ها باشد و از طرفی مذاکرات در حال انجام است و امیدواریم به یک نتیجه برسیم. توافق، لغو تحریم ها.

رئیس سازمان انرژی اتمی بابیان اینکه هیچ ضمانتی در زمینه حقوقی وجود ندارد، افزود: هرچه هست دولت آمریکا متعهد شده که دیگر از این گفتگوها کوتاهی نکند.

اسلامی افزود: فعالیت های هسته ای در چهار محور انجام می شود که یکی از محورها تدوین سند جامع توسعه سازمان و با تاکید بر منویات رهبر کبیر انقلاب و اسناد دیگری از جمله سند توسعه سازمان است. توسعه انرژی هسته ای برای 10000 مگاوات و سند توسعه. منابع انسانی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: فعال سازی چرخه سوخت و توسعه معادن برای تولید کیک زرد در دستور کار قرار دارد و ظرفیت 140 تنی امروز باید 10 برابر شود.

اسلامی از دیگر فعالیت‌ها در بخش غذا و کشاورزی برای مهار 30 درصدی غذا و کمک به خانوارها و اقتصاد ملی و همچنین ساخت 100 درصد راکتورهای ایران با کمک صنعت کشور یاد کرد.

وی به وضعیت اوکراین اشاره کرد و ادامه داد: وضعیت اوکراین درسی است با فرصت ها و پتانسیل های فراوان چرا که ابتدا با انقلاب مخملی با خودش همسطح شد و بعد خلع سلاح شد. البته هیچ جا به تعهدات خود عمل نکردند. آنها همچنین به اوکراین قول دادند که در مواقع درگیری از آنها حمایت خواهیم کرد و این درسی است که نباید به قدرتی غیر از خدا تکیه کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: 20 سال پیش صهیونیست ها قصد ترور شهید فخری زاده را داشتند اما موفق نشدند و در این مدت امنیت بالایی را ایجاد کردند، به روسای ما اطلاع دهید.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.