فلاحی: هر روز به بهانه های مختلف به مجلس حمله می کنند

[ad_1]

نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس هر روز به بهانه های مختلف مورد هجوم قرار می گرفت.

به گزارش ایسنا، احمد حسین فلاحی در پایان جلسه صبح امروز (شنبه) در بیانیه ای گفت: مجلس جهادی نزدیک به دو سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است، همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند کار سختی است. یک پارلمان کارآمد پیشرفت کرد، اما کافی است. نه.» ما ادعا نمی کنیم که کار زیادی انجام داده ایم، اما تلاش زیادی شده است. اما هر روز به بهانه های مختلف به مجلس حمله می کنند و گویا کار اطلاع رسانی مجلس متوقف شده است.

او گفت: «در مجلس کارهای زیادی در حال انجام است، اما هیچکس از آن خبر ندارد. در بحث قانون جمعیت و خانواده بیش از 90 جلسه کارشناسی برگزار کردیم، چند نفر می دانند که نمایندگان حتی در روزهای تعطیل یا شهادت به مجلس می آیند؟ دیروز برخی از نمایندگان مجلس در جریان کم اطلاعی قرار گرفتند که البته به مسئولان شورای ائمه جماعات گفتم که روز جمعه اطلاعات صحیح را در اختیار ائمه جماعات قرار دهند که متاسفانه اطلاعات ناقصی درباره طرح حفاظت ارائه شد. . برخی از رفقا با نحوه بررسی این لایحه موافق نبودند، اما رای گیری شد و لایحه به کمیسیون مشترک فرستاده شد.

فلاحی افزود: چرا باید به کسانی که شبانه روز کار می کنند حمله کرد؟ نمایندگان در تاریکی روز وارد مجلس می شوند و در تاریکی شب مجلس را ترک می کنند، اما ناآگاهی باعث شده برخی جریانات مذهبی به مجلس حمله کنند.

مصری در پاسخ به این بیانیه گفت: «همه مردم ایران می‌دانند که لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس ارائه شده است. مجلس این لایحه را بررسی و تصویب کرده و به مجلس فرستاده است. کمیسیون تلفیق، کمیسیون تلفیق را بررسی کرده است». جزئیات و ارسال به کمیسیون تلفیق بودجه از هر کمیسیون سه نماینده به مدت یک ماه در کمیسیون تلفیق بودجه به عنوان کارشناس فعالیت کردند تا یک ماه دیگر لایحه بررسی شود و در حال حاضر سه بار در حال بررسی لایحه هستیم.

وی افزود: طبیعتاً جوامع مختلف مطالبات مختلفی دارند و تصمیم مجلس نمی تواند پاسخگوی همه الزامات باشد. ما نمی توانیم تعداد افراد یک جامعه حقوقی را ثبت کنیم. کمیسیون تلفیق دو ماه است که کار کارشناسی می کند و بالاخره رای مردم است. نمایندگان ملت در مجلس ملت به مفاد این لایحه رأی می دهند و آنچه تصویب می شود قانون اساسی است.

نایب رئیس مجلس همچنین گفت: ما موظف به گوش دادن به حرف کسی نبودیم، نمایندگان طبق قانون نظرات کارشناسی خود را ارائه می کردند و به آنها رای می دادند. بسیاری از حضور نمایندگان از ساعت 6 صبح تا 22 غافل هستند که امیدواریم نتیجه این تلاش ها پیشرفت مردم باشد. این روزها عده ای با ما تماس می گیرند و از گرانی شکایت می کنند. برخی از این پیشنهادها مانند تعرفه آب، برق و گاز که از سوی دولت در لایحه پیشنهاد شده و به تصویب مجلس رسیده است در لایحه دولت گنجانده شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.