آخرین تصمیم دولت برای شرکت های زیارتی

[ad_1]

سازمان حج و زیارت اعلام کرد: بر اساس مصوبه جدید هیأت وزیران، دفاتر خدمات زیارتی و فعالیت‌های مرتبط مشمول تعرفه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های بخش «صنایع» و «قانون توسعه صنعت گردشگری ایران» شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، با پیگیری بند 14 پیشنهادی این سازمان به آیین نامه اجرایی قانون گردشگری و صنعت جهانگردی مصوب 1370 با موضوع ذیل به تصویب رسید. توسط اولین بار توسط کمیسیون اقتصادی هیأت وزیران جهت تصویب نهایی دولت به پیشنهاد و تصویب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هیأت وزیران ارسال و در تاریخ 04/12/1300 توسط معاون اول به دستگاه های ذیربط ابلاغ شد. رئيس جمهور.

بر اساس این مصوبه، دفاتر خدمات زیارتی و فعالیت های مرتبط مشمول تسهیلات پیش بینی شده در آیین نامه اجرایی قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی شدند.

هیأت وزیران به منظور تطبیق آیین‌نامه‌های اجرایی قانون توسعه صنعت گردشگری ایران با قانون مذکور، با الحاق ماده‌ای به آیین‌نامه و اصلاح آن به منظور برخورداری از تسهیلات خدمات زیارتی و فعالیت‌های مرتبط در این قانون و آیین‌نامه‌های آن موافقت کرد.

بدین ترتیب دفاتر خدمات زیارتی و کلیه فعالیت های مرتبط با امور حج و زیارت در زمینه ایجاد تسهیلات و ارائه خدمات برای انجام تورها و سفرهای زیارتی از جمله اعزام ایرانیان به اماکن زیارتی خارجی و همچنین زائران سایر کشورها برای زیارت اماکن زیارت ایران نیز مشمول تسهیلات مقرر در قانون و این مقررات می باشد.

از این پس دفاتر زیارتی و شرکت های زیارتی در تمامی جهات اعم از سوخت، آب و برق، عوارض، مالیات، وام بانکی و غیره مشمول تعرفه ها، مقررات و دستورالعمل های بخش صنعت هستند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.