رئیس جمهور: همه دستگاه ها موظف به اجرای «سند ملی بیماران نادر» هستند.

[ad_1]

رئیس جمهور تاکید کرد: بر اساس ابلاغیه «سند ملی بیماران نادر» همه دستگاه ها موظف به بهره برداری و اجرای آن هستند.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در پیامی به مناسبت روز ملی حمایت از بیماران نادر ایران، خاطرنشان کرد: نهم اسفندماه به عنوان روز ملی حمایت از بیماران نادر ایران نامگذاری شده است. امیدوارم با ثبت این روز در تقویم ملی، امسال سالی متفاوت برای جامعه بیماران نادر باشد و توجه ویژه عموم مردم، رسانه ها و دستگاه های مسئول به بهانه این روز ملی، نوید بهتری را بدهد. روز بیماران و تقویت سرمایه اجتماعی کشور.

متن پیام رئیس جمهور به شرح زیر است:
به نام خدا

کسالت و رنج بیماری، ثبات بیمار و استحکام خانه و خانواده او را تضعیف می کند. مگر اینکه همدلی و همکاری مردم با او باشد و بتواند پس از خدایی غیر ضروری، روی جامعه ای حساب باز کند که هرگز از نظر معنوی و مادی تسلیم نمی شود.

نهم اسفندماه «روز ملی حمایت از بیماران نادر در ایران» نامگذاری شد. امیدوارم با ثبت این روز در تقویم ملی، امسال سالی متفاوت برای جامعه بیماران نادر باشد و توجه ویژه عموم مردم، رسانه ها و دستگاه های مسئول به بهانه این روز ملی، نوید بهتری را بدهد. روز بیماران و تقویت سرمایه اجتماعی کشور.

بیماران مبتلا به بیماری های نادر احساس تنهایی و اضطراب بیشتری نسبت به سایرین دارند، زیرا آنها بیشتر نگران تامین داروهای خاص و هزینه آنها و همچنین دسترسی به پزشکان متخصص و تجهیزات مورد نیاز برای درمان بیماری هستند. آحاد ملت و حکومت مردمی درد بیماران را درد خود می دانند. درد او در دل همه ایرانیان جای دارد. ما از هر کاری که کشور می تواند انجام دهد برای کاهش یا از بین بردن این رنج ها استفاده خواهیم کرد.

ارائه تخصص های لازم برای درمان بیماری، تهیه داروها و تجهیزات لازم و حمایت مالی و معنوی از این بیماران و خانواده هایشان در دستور کار دستگاه های مسئول قرار دارد. آگاهي خانواده ها براي پيشگيري از بروز اين نوع بيماري ها و آموزش عمومي در مورد عواقب، علائم و چگونگي تعامل با بيماران نادر و رفع نيازهاي خاص پزشكي و درماني از اقداماتي است كه دولت بايد اجرا كند. لذا همکاری وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و کلیه دستگاه ها و ارگان های ذیربط را اکیداً توصیه می کنم. لازم به یادآوری است که بر اساس ابلاغیه «سند ملی بیماران نادر» تمامی دستگاه ها موظف به بهره برداری و اجرای آن هستند.

علاوه بر این، با توجه به آسیب پذیری بیشتر بیماران مبتلا به بیماری های نادر، تلاش برای ایمن سازی و درمان آنها در مبارزه با بیماری های عروق کرونر قلب باید در اولویت ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گیرد.

در پایان ضمن تقدیر از زحمات و اقدامات موثر اقشار مردمی، کادر پزشکی و کلیه همکاران در دستگاه های مختلف دولتی، امیدوارم با حمایت مجلس شورای اسلامی، آثار و برکات این سند بیش از پیش مشهود باشد. آینده نزدیک برای بیماران و مردم.

از خداوند متعال شفای عاجل همه بیماران و کادر درمانی کشور و پرسنل دلسوز و متعهد “بنیاد بیماری های نادر ایران” را خواستارم که در این سال ها علیرغم تحریم های ظالمانه در جهت تسهیل امور تلاش می کنند. امور بیماران نادر و خانواده های عزیزتان تسلیم نشدند، صمیمانه از شما تشکر می کنم.

والسلام علیکم
سید ابراهیم رئیسی
رئیس جمهوری اسلامی ایران

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.