محک زدن شخصیت درونی با این تست جالب روان شناسی

 

شخصیت درونی, تست روان شناسی , تست جالب روان شناسی ,تست روانشناسی معروف

تست شخصیت شناسی

 

اغلب ما علاقه داریم در مورد شخصیت درونیمان آگاهی بیشتری داشته باشیم، به کمک تصویر زیر می‌توانید به شخصیت درونیتان پی ببرید.

در این مطلب یک تست روانشناسی معروف را مشاهده می‌کنید. برای شناخت بیشتر شخصیت خود، به چهره‌های زیر دقت کنید و بگویید مواجهه با کدام یک از آن‌ها در شما ترس ایجاد می‌کند؟

 

شخصیت درونیتان را با این تست جالب روان شناسی محک بزنید

 

شماره ۱: سادیستیک یا دیگرآزار

سرکوب: شما احتمالا در اوایل زندگی حس تمامیت‌خواهی و تمایل به تصرف و مقاصد شوم داشته اید و تجارب مرتبط با این تمایلات را سرکوب نموده اید. اگر تصویر این معلم را انتخاب کرده اید، احتمالا در ناخودآگاه خود رفتار‌های تهاجم‌آمیز و توهین‌آمیز نسبت به دیگران را سرکوب نموده اید.

 

انکار: شما احتمالا یک موجود بی‌خطر و صلح‌طلب هستید و همیشه آماده کمک به دیگران می‌باشید. اگر کارمند یک اداره هستید مافوق شما در کنترل‌کردنتان مشکل دارد، زیرا شما وقتی نخواهید کاری را انجام دهید به دور خود یک دیوار می‌کشید (مثلا دیر به سرکار می‌آیید یا خود را عصبی جلوه می‌دهید). اغلب برای دفاع از خود مقاومت منفعلانه و بی‌اعتنایی را برمی‌گزینید که در بلندمدت برای کسانی که برای شما مشکل‌ساز بوده اند خسته‌کننده خواهد بود.

 

شماره ۲: مصروع

سرکوب: وقتی از اختلال‌های شخصیتی مرتبط با بیماری‌های مغزی سخن می‌گوییم این علائم مطرح هستند: تکانشگری (عکس‌العمل سریع بر اساس غریزه و نه تفکر)، کج خلقی و زودرنجی، فوران آنی خشونت و پرخاشگری. اگر شما فرد شماره ۲ را انتخاب کردید احتمالا در کودکی احساسات ذکرشده را سرکوب کرده اید و در ناخودآگاه خود مخفی نموده اید.

 

انکار: به احتمال زیاد یک فرد مهربان و آرام هستید. دیگران رفتار شما را دوستانه می‌بینند و شما را یک فرد مسئولیت پذیر با کنترل فردی بالا می‌بینند. نسبت به احساسات خود پایدار هستید و با دیگر افراد، ایده‌ها و اشیا سریع ارتباط برقرار می‌کنید.

 

شخصیت درونی, تست روان شناسی , تست جالب روان شناسی ,تست روانشناسی معروف

شخصیت درونی

 

شماره ۳: جنون

سرکوب: یکی از خصوصیات این گروه تحریک بیش از حد تخیل و به طور خاص منفی‌بافی است. اگر این فرد ریشو و خندان شما را می‌ترساند ممکن است فزون‌کاری (فعالیت بیش از حد) ذهن خود را سرکوب کرده باشید، که اگر سرکوب نمی‌شد و به ناخودآگاه شما منتقل نمی‌شد رابطه خود را با واقعیت از دست می‌دادید.

 

انکار: شما بیشتر رفتار‌های مطابق با مد را می‌پسندید و از تغییر یا نوآوری گریزان هستید. در واقع شما فردی ترسو با اعتماد به نفس پایین هستید که به سختی خود را با شرایط جدید می‌تواند وفق دهد. بزرگ‌ترین ترس شما از دست دادن کنترل فردی است. شما نسبت به رفتاری که انتخاب کردید کاملا حس تدافعی دارید و به سختی از آن تخطی خواهید کرد.

 

شماره ۴: اسکیزوفرنیک

سرکوب: شما یک شخصیت اسکیزویید هستید. یعنی شدیدا بی‌عاطفه هستید، دچار انحراف فکری و احساسات شدیدا متناقض هستید. اگر این چهره شما را می‌ترساند احتمالا حسی که سرکوب کرده اید، حس بی‌تفاوتی نسبت به دیگران و کنار کشیدن خود از اشیا و وقایع است که در اوایل زندگی دچار آن بودید.

 

انکار: در حال حاضر احتمالا فردی بسیار اجتماعی هستید که اعتقاد شدیدی به برقراری روابط اجتماعی با دیگران دارد و دوست دارید زیاد به گردش بروید و از کنار دیگران بودن لذت می‌برید. این خصوصیت گمراه کننده است، زیرا در پس آن یک فرد تنها مخفی شده است که همواره حس تنهایی با اوست. روابط شما کم عمق و سطح به نظر می‌رسند طوری که انگار احساسات واقعی بین شما و فرد مقابلتان وجود ندارد. در درون خود احساس می‌کنید که به دیگران و زندگی با آن‌ها نیاز ندارید.

 

شماره ۵: هیستری یا هیجانی

سرکوب: خصوصیات افراد هیجانی این چنین است: احساساتشان سطحی و ناپایدار است، خودشیفته و خودنما هستند. اگر این فرد مرموز با پلک‌های سنگین را انتخاب کرده اید شما تمایل سیری‌ناپذیرتان برای جلب توجه دیگران و تایید آن‌ها را سرکوب کرده اید.

 

انکار: در ظاهر فردی فروتن و متین به نظر می‌آیید که شدیدا درونگراست. اما در واقعیت برخلاف ظاهر آرام و خجالتی‌تان یک حس قوی برای دلربایی از دیگران دارید. شما با دقت زیادی به ظاهر و رفتار خود می‌رسید. به طور مثال، همیشه خوش لباس هستید و ظاهر خود را با زیورآلات آراسته می‌کنید تا توجه دیگران را جلب نمایید. این گروه از افراد به شغل‌ها و تفریحاتی گرایش دارند که خیلی خاص و غیرعادی هستند.

 

پیشنهاد ویژه
  • سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگریبایک کلیک ارزان ترین بلیط مشهد رو پیداکن!
  •   املاک و تجهیزات ساختمانی,شرکت های ساختمانی ، معماری ، مشاور ساختمانخاص ترین سبک ها برای طراحی دکوراسیون منزل
  • بیتوتهاز رشد ارزهای دیجیتال جا نمونی!
شخصیت درونی, تست روان شناسی , تست جالب روان شناسی ,تست روانشناسی معروف

تست محک زدن شخصیت درونی

 

شماره ۶: افسرده

سرکوب: اعتماد به نفس پایین، حس گناه و ضعیف بودن علائم اصلی افسردگی هستند. واقعیت این است که انتخاب این شماره نمایانگر سرکوب شدن حس افسردگی است.

 

انکار: شما فردی برون‌گرا و بی‌خیال به نظر می‌آیید. همواره از خود اعتماد به نفس، پویایی و خوش بینی نشان می‌دهید. گاهی ممکن است افسردگی از خود بروز دهید و دچار سندروم دلقک غمگین شوید. گاهی اوقات هم ممکن است به اطراف خود مشکوک شوید و کج خلقی کنید. به احتمال خیلی زیاد رویکرد‌های افسرده خود را به حل کردن افسردگی دیگران انتقال می‌دهید و ممکن است به شغل مشاوره روانشناسی روی بیاروید.

 

شماره ۷: سایکوز

سرکوب: نشانه‌های این فرد برون‌گرایی، خود بزرگ‌بینی و هدر دادن منابع مالی و غیرمالی هستند. اگر این صورت برای شما ترسناک است به این معناست که درون شما یک حس هیجان قوی وجود دارد که اگر سرکوب نمی‌کردید به دیوانگی منجر می‌شد.

 

انکار: به احتمال خیلی زیاد فردی هستید که از اسراف بیزار است و از سروصدا بدش می‌آید و دوست ندارد کسی با اعصاب او بازی کند. کاملا محتاط هستید و حدود را رعایت می‌کنید. منطقی و صرفه جو هستید و نسبت به خود کاملا کنترل دارید.

 

شماره ۸: اختلال تجزیه هویت (چندشخصیتی)

سرکوب: این دسته از افراد کسانی هستند که دوست دارند به عنوان عضوی از جنس مخالف زندگی کنند و پذیرفته شوند. احتمالا در دوران کودکی این حس دوگانگی هویتی را داشته اید و سرکوب کرده اید.

 

انکار: اگر مکانیزم دفاعی انکار درست عمل کند شما الان تمایل شدیدی به تایید جنسیت خود دارید. در نتیجه رفتار و اعمالتان طوری است که جنسیت فعلی شما را در برابر همجنسان دیگرتان تایید کند. مثلا اگر مرد هستید بیشتر کار‌هایی را انجام می‌دهید که با مردانگی تناسب دارد؛ و اگر شما زن هستید به دنبال کار‌هایی می‌روید که زنانگی شما را نشان دهد.

 

منبع: yjc.ir

 

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.