کاهش تشریفات به دلیل دسترسی نزدیک‌تر شهروندان به مقامات مطلوب است

[ad_1]

یک کارشناس حقوقی گفت: حمایت از سران قوای سه گانه یک تکلیف قانونی است، اما نباید نظم و کیفیتی داشته باشد که در کار مسئولان اختلال ایجاد کند و مانع بزرگی برای دسترسی شهروندان به آنها باشد.

سید مهدی حجتی در گفت وگو با ایسنا در رابطه با اظهارات اخیر رئیس قوه قضائیه درباره کاهش تشریفات نظر رئیس کل دادگستری حتی قبل از انتصاب بر این اساس بود و امروز در پوشش رئیس کل دادگستری بر همان سمت های قبلی تاکید دارد. او گفت.

وی با بیان اینکه رویکرد رئیس قوه قضائیه کاهش هزینه ها و افزایش دسترسی شهروندان به آنها بوده است، گفت: مسئولان می خواهند ببینند که تا چه اندازه تشریفات و سطح حفاظت در اختیار دارند. اما رعایت پروتکل های حفاظتی.» برای مقاماتی مانند رئیس قوه قضائیه الزامی است، هرچند به نظر نمی رسد.

حجتی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه شورای امنیت ملی مسئولان باید نگهبان داشته باشند; بنابراین، طبق مقررات جاری، مقاماتی مانند رئیس قوه قضائیه نمی‌توانند به‌طور کامل از اعمال تشریفات دفاعی متناسب با جایگاه خود صرف نظر کنند و اعمال تشریفات امنیتی نیز در حیطه اختیارات اعطا شده به افراد قرار نمی‌گیرد. . اساس هویت واقعی او

یکی از اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: رویکرد رئیس قوه قضائیه در کاهش تشریفات اداری می تواند الگوی سایر مسئولان در سایر نهادها باشد. در حال حاضر در برخی ادارات و سازمان ها و به ویژه در خود قوه قضائیه موانع زیادی وجود دارد که مردم عادی مجبورند از ملاقات و صحبت در جمع خودداری کنند. برنامه های کاربردی آنها. بنابراین به نظر می رسد رئیس قوه قضاییه دستورالعملی در این خصوص تهیه و به زیرمجموعه های خود می رساند و افکار عمومی نیز در جریان این موضوع قرار می گرفت.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.