فرمانده نیروی هوایی ارتش: آماده تبادل تجربیات و دانش با پاکستان هستیم

[ad_1]

فرمانده نیروی هوایی ارتش: آماده تبادل تجربیات و دانش با پاکستان هستیم

امیر سرتیپ واحدی تحریم های یکجانبه 43 سال گذشته را به ویژه برای نیروهای مسلح از جمله نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مایه خیر و برکت خواند و گفت: ایران آماده هر گونه همکاری در زمینه های مختلف با نیروی هوایی است. از پاکستان.

امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش در سومین روز از سفر رسمی خود به پاکستان گفت: جلسه مهمی با فرمانده نیروی هوایی پاکستان برگزار شد و ما معتقدیم که دیدگاه طرف پاکستانی ارتباط با جمهوری اسلامی است. ایران باید تقویت شود و در مقابل از هرگونه گسترش روابط با پاکستان استقبال می کنیم و در جهت تعامل دوجانبه همکاری خواهیم کرد و به این اقدام پایبند خواهیم بود زیرا امنیت دو کشور را تثبیت می کند.
وی افزود: امیدواریم همبستگی بیشتر ایران و پاکستان موجب توسعه این شرکا به ویژه در حوزه نظامی و هوایی شود.
وی خاطرنشان کرد: نیروی هوایی از ابتدا در کنار انقلاب بوده و امروز با وجود تحریم های صفر تا 100، وظیفه خود را به صورت خودکفا انجام می دهد. تمامی تعمیرات سنگین، آمادگی تمامی هواپیماهای در اختیار نیروی هوایی توسط صنعتگران کشورمان و توسط پرسنل شجاع این نیرو انجام می شود.
وی گفت: ما با توجه به علم روز تغییرات بسیار اساسی در تجهیزات هواپیماهای خود ایجاد کرده ایم و در صنعت پهپاد پیشرفت های زیادی داشته ایم. نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مرکز آموزش پهپاد در ارتش است.
فرمانده نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: در دیداری که با حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا در 7 بهمن ماه سال جاری داشتیم، بیانات معظم له را چراغ راه خود دانستیم و سپس این دیدار مسیر ما برای سال آینده مشخص خواهد شد.
امیر سرتیپ گفت: نیروی هوایی ایران و پاکستان در چندین زمینه پیشرفت خوبی داشته اند و ما می توانیم متقابلا از این وضعیت بهره مند شویم.
وی گفت: ما آماده همکاری دوجانبه قوی با پاکستان هستیم، بنابراین امیدوارم توسعه این روابط پایدار بماند.
فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: هدف از تعامل و برادری دو کشور این است که کشورهای اسلامی متحد، همدل و متحد باشند و بتوانیم با دشمنان اسلام مقابله کنیم.
سردار سرتیپ خلبان حمید واحدی افزود: دکترین ایران یک دکترین دفاعی است و اگر در حوزه تسلیحاتی و نظامی پیشرفت کنیم همه اینها به تقویت دفاع از میهن اسلامی می انجامد.
وی گفت: سفر بسیار خوبی بود و امیدواریم بتوانیم از این فرصت ها استفاده کنیم و این تعاملات و معاشرت ها روز به روز گسترش یابد.
فرمانده نیروی هوایی پاکستان در این دیدار تاکید کرد: پاکستان و جمهوری اسلامی ایران روابط دیرینه دینی، فرهنگی و تاریخی دارند که نشان‌دهنده روابط مستحکم دو نیروی هوایی است.
ژنرال ظاهر احمد بابر نیز بر عزم خود برای تقویت بیشتر همکاری های دوجانبه بین دو کشور خواهر ایران و پاکستان تاکید کرد.
دیدار با زبیده جلال وزیر دفاع پاکستان و بازدید از پایگاه های مختلف نیروی هوایی و دانشکده های نظامی از دیگر برنامه های امیر سرتیپ وحیدی برای سفر چهار روزه به پاکستان است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.