لاوروف: امیدواریم مذاکرات وین موفقیت آمیز باشد/ برجام جایگزین منطقی ندارد

[ad_1]

وزیر امور خارجه روسیه در بیانیه ای با اشاره به اهمیت توافق هسته ای ابراز امیدواری کرد که مذاکرات وین درباره ازسرگیری توافق هسته ای موفقیت آمیز باشد.

به گزارش ریانووستی به نقل از ریانووستی، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز در کنفرانس خلع سلاح هسته ای گفت: تلاش برای احیای کامل برنامه جامع اقدام مشترک.[برجام] به حل و فصل اوضاع پیرامون برنامه هسته ای ایران ادامه می دهد. [مذاکرات] موفق باشید. جایگزین منطقی برای برجام وجود ندارد.
وی تاکید کرد که تعهدات توافق هسته ای باید بدون قید و شرط توسط همه اجرا شود.
وزیر امور خارجه روسیه ادامه داد: باید بگوییم که شرایط کنونی گواه روشنی بر هزینه هنگفت ناتوانی واشنگتن در مذاکره درباره امنیت جهانی است. سیاست مبتنی بر فشار و سیاه نمایی هیچ عواقبی ندارد.
به گزارش ایسنا، اظهارات لاوروف همزمان با هشتمین دور مذاکرات در وین بیان می شود.
به گفته مذاکره کنندگان، پیشرفت های قابل توجهی در روند مذاکرات صورت گرفته است، اما برخی مسائل برای دستیابی به توافق نهایی حل نشده باقی مانده است.
سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اخیراً درباره پیشرفت مذاکرات گفت: پیش نویس و پیش نویس توافقنامه تهیه شده بود و لازم بود به دقت بررسی شود و سؤالاتی باقی ماند که آقای باقری داشتند. دستورالعمل های لازم.» با احزاب مختلف در مورد آنها صحبت کنید.

خطیب زاده ادامه داد: متأسفانه در سه یا چند مواضع اصلی، طرف های غربی و آمریکا تصمیمات سیاسی خود را نگرفته اند و آنچه در این سازش انجام دادیم، در تمام تماس ها و صحبت هایمان در این زمینه، قرمز ایران را امتحان کردیم. برای غرب به طور کامل نحوه حل و فصل مسائل باقیمانده و شفاف سازی موضع ایران در این زمینه را توضیح دهد و اکنون هیچ ابهامی برای واشنگتن و غرب در مورد این خطوط قرمز وجود ندارد و تاکید می کنیم که از مرزهای خود عبور نخواهیم کرد و از خطوط قرمز عبور نخواهیم کرد. همانطور که گفتم اکنون در نقطه ای هستیم که هیچ ابهامی برای واشنگتن و اروپا در این زمینه وجود ندارد و ما به شدت امیدواریم طرف های اروپایی به این موضوع نپردازند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.