بررسی تحولات اوکراین در مجمع کهنه سربازان

[ad_1]

سخنگوی انجمن کهنه سربازان گفت که این حزب از طرف های درگیری در اوکراین خواست تا خواستار آتش بس فوری، گفتگو برای حل اختلافات، حل نگرانی های امنیتی مشروع و احترام به مرزهای شناخته شده بین المللی شوند.

به گزارش ایسنا، حمیده زرآبادی در تشریح آخرین تصمیمات شورای سیاسی این حزب گفت: آخرین جلسه مجمع پیشکسوتان به صورت مجازی و عملکرد خانم دولت یازدهم و دوازدهم برگزار شد. زنان به این مهمانی دعوت شدند و گزارش کاملی از اقدامات قانونی و موانع کار در حوزه زنان به اعضا ارائه کردند.

وی افزود: سپس موضوع تحولات نظامی اوکراین توسط اعضا مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اعضا بر این باورند که تحولات نظامی در اوکراین نقض قوانین بین المللی است.

زرآبادی ادامه داد: نگرانی های امنیتی روسیه در خصوص عضویت اوکراین در ناتو، میزبانی پایگاه ها و استقرار موشک های کوتاه برد و تجهیزات اطلاعاتی ائتلاف نظامی غرب، صحیح و قابل درک است. از این حیث، اگرچه استقلال رای دولت مستقل هنگام عضویت در اتحادیه مخالف کشور همسایه مورد تاکید قرار می گیرد، اما قرار دادن آن در مرکز تهدید امنیت کشور همسایه، اقدامی غیرقابل قبول و غیرموجه بر اساس قوانین بین المللی است.

وی بیان کرد: مجمع ایثارگران به عنوان حزبی که اعضای آن شاهد تجربه تلخ جنگ از جمله تلفات انسانی، آوارگی، تخریب زیرساخت ها و آثار روانی آن بر زنان و کودکان بودند، مخالفت خود را با صراحت بیشتری اعلام کردند. مجبور کردن این حزب همچنین خواستار آتش بس فوری، گفتگو برای حل اختلافات، حل نگرانی های امنیتی مشروع و احترام به مرزهای بین المللی شناخته شده است.

سخنگوی مجمع جانبازان گفت: با استقبال از موضع وزیر امور خارجه، حزب معتقد است که تحولات اوکراین، وضعیت جهانی و نظم ناشی از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی با تحولی اساسی مواجه خواهد شد. این فرصت ارزشمندی برای کارشناسان است. و سیاستگذاران برای ارزیابی سیاست خارجی کشور. رویکرد جدید در سیاست خارجی کشور می تواند مبتنی بر موازنه مثبت و استفاده بهینه از شرایط جدید برای ارتقای جایگاه ایران در جهان و تبدیل شدن به بازیگری موثر به ویژه در حوزه تامین انرژی مورد نیاز اروپا باشد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.