کنترل نسبی سویه جدید کرونا نباید از تکمیل چرخه واکسیناسیون جلوگیری کند

[ad_1]

نشست روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی کرونا عصر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر که با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولان برگزار شد، بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از شیوع سویه های جدید کرونا در کشور تاکید کرد. به مراجع ذیصلاح داده می شود. وی افزود: مراقبت های لازم و استفاده از واکسن ها در کشور تاثیر بسزایی در کاهش تعداد بستری ها به ویژه در بخش مراقبت های ویژه و همچنین مرگ و میر ناشی از عروق کرونر دارد و مردم باید مراحل واکسیناسیون خود را به صورت کامل انجام دهند. در اسرع وقت. در اسرع وقت.” کردن.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین از دستگاه‌های ذیربط و وزارت بهداشت خواست برای کمک به افزایش تولید داخلی واکسن کرونا در سال آینده اقدامات لازم را در نظر بگیرند.

وزیر بهداشت نیز در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت بیماری عروق کرونر قلب و سویه جدید اومیکرون و جدیدترین رنگ‌آمیزی عروق کرونر در کشور ارائه کرد و افزود: روند کاهشی بوده اما در پیگیری سلامت ساده‌سازی شده است. دستورالعمل ها و همچنین عدم تکمیل واکسیناسیون می تواند مشکلاتی را در کشور ایجاد کند.

در این جلسه وزارت بهداشت گزارشی از شیوع سویه جدید امیکرون و واکسیناسیون در ایران و جهان و همچنین تاثیر بستری شدن قطعی و میزان مرگ و میر بر وضعیت واکسیناسیون ارائه کرد که طبق اعلام وزارت بهداشت درصد اولین دوز، 80 درصد از دو دوز و 35 درصد از سه دوز واکسن کرونا.

در ادامه گزارشی از مشکلات حوزه بیمه در حمایت از بیماری های قلبی عروقی ارائه و تاکید شد که باید با تخصیص منابع لازم از این بخش حمایت شود.

گزارشی از وضعیت واکسیناسیون در کشور در بین چند جامعه هدف در قالب طرح مدیریت هوشمند بیماری ارائه شد و بر این اساس اعلام شد که برای شناسایی افراد واکسینه شده، 343 میلیون مشاوره با سازمان بهداشت و درمان کشور انجام شد. ارگان های ذیصلاح . . سیستم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.