گروسی شنبه وارد تهران شد/ احتمالا یکی از مهمترین موانع مذاکرات وین برداشته می شود

[ad_1]

گروسی شنبه وارد تهران شد/ احتمالا یکی از مهمترین موانع مذاکرات وین برداشته می شود

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی برای دیدار با برخی مقامات کشورمان به تهران سفر می کند.

به گزارش ایسنا، سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران ممکن است به ابتکار او برای ارائه نقشه راه مشترک برای حل مسائل پادمان بین ایران و آژانس مرتبط باشد.
رافائل گروسی پس از مذاکرات فشرده در هفته‌های اخیر مقامات سازمان انرژی اتمی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و توافقات کلی، روز شنبه به تهران سفر کرده و با مهندس اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار خواهد کرد.
این احتمال وجود دارد که گروسی در این سفر با سایر مقامات کشورمان نیز دیدارهایی داشته باشد.
به نظر می رسد روند تعامل ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی به میزان قابل توجهی در حال بهبود است.
بسته شدن تحقیقات در یکی از چهار سایت آژانس در آخرین گزارش مدیرکل، شاهدی بر بهبود روند تعامل است.
در حالی که هنوز جزئیات سفر گروسی به تهران منتشر نشده است، انتظار می رود این سفر به ابتکار مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی برای ارائه نقشه راه مشترک برای حل مسائل پادمان بین ایران و آژانس مرتبط باشد.
بر اساس گزارش های دریافتی از وین، مذاکرات ایران و آژانس در 10 روز گذشته بسیار سخت و چالش برانگیز بوده است، اما حفظ روابط حرفه ای و همکاری مستمر بین سازمان انرژی اتمی کشورمان و آژانس در روزهای اخیر همراه با ابتکارات سازنده و خلاقیت. از هر دو طرف کمک می کند. شایان ذکر است که گفتگوهای ایران و آژانس ادامه یافت.
مسائل پادمانی کنونی بین ایران و آژانس به عامل اصلی کندی روند مذاکرات وین تبدیل شده است و اگر سفر گروسی به تهران بتواند به دستیابی به یک نقشه راه مشترک برای حل و فصل مسائل پادمانی در حال انجام بین ایران و آژانس کمک کند، می توان انتظار داشت که یک نقشه راه مشترک را حل کند. از موانع اصلی دستیابی به توافق بر سر لغو تحریم ها در وین است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.