معامله خوب یعنی حذف سپاه از لیست گروه های تروریستی

[ad_1]

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رافائل گروسی باید تکلیف خود را روشن کند، گفت: توافق خوب، توافقی است که سپاه را از لیست گروه های تروریستی و همچنین تحریم ها خارج کند.

به گزارش ایسنا، ابراهیم رضایی در مطلبی در صفحه توئیتر خود با اشاره به مذاکرات وین نوشت:

معامله خوب آن است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از لیست گروه های تروریستی و همچنین تحریم ها خارج شود.»

رضایی همچنین در توییت دیگری با اشاره به سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، نوشت:

ما در مذاکرات با سه طرف روبرو بودیم: صهیونیست‌های مسئول خرابکاری و ترور، آمریکایی‌ها، مدیر فشار و مذاکرات همزمان، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و آقای گروسی مسئول تغذیه و جاسوسی از رسانه‌ها علیه ایران.

گروسی باید تکلیف خود را مشخص کند. آیا او می خواهد ناظر بی طرف باشد یا دست نشانده آمریکایی ها و صهیونیست ها؟

به گزارش ایسنا، به گفته محمدرضا غیبی، رئیس نمایندگی ایران در وین، بر اساس توافق صورت گرفته، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و هیئت همراه شنبه هفته آینده به تهران سفر خواهند کرد؛ اما در این راستا، رئیس جمهور ایران در این سفر به تهران سفر خواهد کرد. گروسی در این سفر با مقامات ذیربط کشورمان دیدار و درباره ادامه همکاری های فنی ایران و آژانس گفتگو خواهد کرد.

مذاکرات برای بازگشت همه طرف ها به شورای امنیت سازمان ملل سه ماه پیش از سر گرفته شد و اکنون رایزنی ها به مرحله نهایی خود رسیده است. علی باقری، نماینده ایران در این مذاکرات، پس از چند روز رایزنی و رایزنی در تهران، روز دوشنبه به وین بازگشت. مذاکرات به نکات کلیدی رسیده است که حل و فصل آن نیازمند اراده واقعی طرف مقابل است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.