گزارشی از انتقال ایرانیان مقیم اوکراین به رومانی

[ad_1]

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین در گزارشی به تشریح روند انتقال ایرانیان مقیم رومانی به رومانی پرداخت.

به گزارش ایسنا، در این مقاله آمده است:

– طبق قوانین دولت رومانی، شهروندان هر کشور ثالثی می توانند با داشتن گذرنامه از طریق مرز رومانی وارد کشور شوند.

– مرزبانان رومانیایی با مهاجران ایرانی بسیار انسانی برخورد می کنند و امکانات رفاهی لازم در مناطق مختلف مرزی توسط دولت و سازمان های غیر دولتی رومانی برای تمامی مهاجران فراهم شده است. کسانی که جایی برای زندگی ندارند به خوابگاه منتقل شده اند تا سفرشان راحت تر شود.

– برای اقامت در این خوابگاه ها محدودیتی وجود ندارد، اما خود مهاجران ترجیح می دهند در اسرع وقت این خوابگاه ها را ترک کنند.

– افرادی که وارد رومانی می شوند از روند صدور ویزا و استقبال رضایت دارند و در مبادی ورودی از این افراد استقبال شده و سیم کارت تلفن رومانیایی به آنها داده می شود.

– اشکالی ندارد ویزا بگیرید و وارد رومانی شوید.

– انتقال ایرانیان از نوار مرزی مشترک اوکراین و رومانی به بخارست و برخی شهرهای رومانی برای بازگشت به ایران از طریق تلفن و پیام های واتس اپ.

– با هماهنگی آژانس، افراد در کمترین زمان ممکن در هتل بخارست اسکان داده می شوند، سپس سه وعده غذای عزیزان توسط سفارت تامین می شود.

– از روز پنجشنبه حدود 200 نفر در هتلی در بخارست اسکان داده شده اند.

– روز پنج شنبه 12 اسفند ماه در مجموع 50 نفر در یک هتل، 16 نفر در روستا و 30 نفر در منازل ایرانیان (ایرانی دوستان) در بخارست اقامت دارند.

– بیش از 50 خودرو (متوسط ​​سرنشین هر خودرو 3 تا 4 نفر) برای سفر به ایران و ترکیه از طریق بلغارستان راهنمایی شدند.

– در روزهای اخیر بیش از 350 ایرانی از اوکراین وارد رومانی شده اند و هجوم ایرانیان به رومانی در حال افزایش است.

– شماره تماس اختصاصی ستاد بحران اوکراین این آژانس به همراه شماره تلفن و واتساپ همکاران شما در این آژانس به صورت 24 ساعته فعال است و در چند روز اخیر بیش از هزار تماس تلفنی و پیام واتس اپ انجام شده است. فرستاده شد پاسخ داد

– تاکنون هشت اطلاعیه در خصوص نحوه خروج از اوکراین و ورود به رومانی، مسیرهای تردد در داخل رومانی و قوانین و اطلاعات عملی در مورد اقامت رومانی و عزیمت به تهران صادر شده است.

– هماهنگی های لازم برای عبور رانندگان کامیون از رومانی با رایزنی با مقامات محلی و صدور مجوز عبور از رومانی انجام شد که رانندگانی که وارد رومانی می شوند تک تک عازم کشور شوند.

– هماهنگی های لازم برای پروازهای چارتر با تهران و بخارست ادامه دارد.

– خدمات کنسولی مانند ویزا، صدور گذرنامه (برای هموطنانی که گذرنامه آنها مفقود یا جا مانده است) و سایر موارد به صورت رایگان در بخش کنسولی سفارت ما در بخارست ارائه می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.