استقبال از مشارکت مردمی در عرصه مبارزه با فقر را از بین نبرید/ جنگل ها به بهانه آبادانی

[ad_1]

رئیس جمهور مبارزه با فقر را یکی از برنامه های جدی دولت دانست و گفت: فقر به هیچ وجه زیبنده دولت نیست و از مشارکت مردم در عرصه مبارزه با فقر استقبال می کنیم.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در جمع نخبگان، خانواده های معظم شهدا و مردم استان گلستان اظهار داشت: در استان گلستان اقوام و گویش های مختلف به هم نزدیک هستند و انسجام، وحدت و یکپارچگی مردم زبانزد است. همه باید قدردان این وحدت و انسجام باشند.

وی یاد و خاطره دلاورمردان استان گلستان از میرداماد و میرفندرسکی گرفته تا حکیم جرجانی و سرداران رشید اسلام، مدافعان حرم و 4000 شهید را گرامی داشت و افزود: همه باید به خانواده شهدا ادای احترام کنیم. “

رئیس جمهور در گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله طاهری گفت: استان گلستان از چندین آزمون سربلند بیرون آمد تا ارزش های انقلاب اسلامی را حفظ کند و شهدایی از اقوام و مذاهب مختلف از فارس، ترکمنستان، سیستانی، بلوچ و … تقدیم کند. از جلوه های زیبای استان گلستان است گلستان یکی از استان هایی است که برای مردمش بسیار مورد توجه من است و معتقدم مردم این استان نیز به ما فداکارند.

رئیسی به نعمت های خدادادی فراوان در استان گلستان اشاره کرد و گفت: باید از نعمت های الهی و خدادادی برای پیشرفت و توسعه استفاده کنیم، انسان در این دنیا برای آبادانی زمین است و از این نظر باید از توانایی استفاده کند. هوا و زمین، اما جنگل زدایی، طمع، آلودگی محیط زیست، اسراف و مانند آن مخالف توسعه است. جنگل وظیفه همه ماست

اقتصاد روستا را فعال کنیم

وی گلستان را قطب کشاورزی دانست و یادآور شد: حمایت از کشاورزی موضوع مهمی در استان گلستان است، اگر دامداری و کشاورزی را در روستاها به عنوان یک کارگاه بزرگ تولیدی فعال کنیم، روستاییان دیگر در حاشیه شهرها زندگی نخواهند کرد.اقتصاد روستا باید فعال شود و تسهیلات فراهم کند، بازار فروش محصولات روستایی را تضمین کند، جاذبه ای برای زندگی ایجاد کند؛ وی روستاییان را به سکونت در روستا تشویق کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه فعال سازی اقتصاد دریایی به اشتغال و تولید کمک می کند، تصریح کرد: گلستان از نعمت سواحل برخوردار است، امروز با حضور نماینده ولی فقیه در گلستان و استاندار و برخی دیگر از مدیران استانی از بندر ترکمنستان و جزیره آشوراده بازدید می کنیم. بسیار متاسفم که این امکان خدادادی به این شکل به تعویق افتاده است، هرچند ممکن است منجر به رونق صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال شود در حالی که به دلیل مسائل پیچیده اداری بلاتکلیف مانده و معطل مانده است.

رئیسی به کریدور شمال به جنوب اشاره کرد و گفت: در بازدید از منطقه اینچه برون متوجه ظرفیت بالای این مکان شدم، منطقه آزاد اینچه برون باید فعال شود و ظرفیت بازارچه مرزی و تعامل با کشورهای همسایه فعال شود. کشورهای همسایه خواهان توسعه هستند.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی افزود: کاهش آسیب های اجتماعی می تواند بسیاری از مشکلات را کاهش دهد و کارشناسان فرهنگی استان باید بر این امر تاکید کنند.

تاکید بر مدیریت صحیح منابع آب

رئیس جمهور بر مدیریت صحیح منابع آبی تاکید کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه بارندگی کمتری داریم، مدیریت صحیح می تواند آب شرب و آب مورد نیاز کشاورزی و دامداری را تامین کند، از سوی دیگر برخی صنایع می توانند با مشکل کم آبی مقابله کنند. ” خودتون رو اصلاح کنید

رئیسی با بیان اینکه استان گلستان باید در عرصه اقتصادی به جایگاه واقعی خود برسد، گفت: اکنون در نقطه ای هستیم اما این نقطه جایی نیست که بتواند ما را قانع کند، استان گلستان ظرفیت های زیادی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. قطعا کارهای زیادی در استان باید انجام شود که باید برای آن برنامه ریزی کنیم.

وی با بیان اینکه نظام مشکلات استان باید تعریف شود و برای حل آن راهکارهای علمی ارائه شود، افزود: دانشگاه ها باید به عنوان اتاق فکر در حل مشکل کمک کنند و اگر دانشگاه ها می توانند در این زمینه نقش آفرینی کنند از آنها استقبال کنید.

بی عدالتی اجتماعی، اقتصادی و سیاسی زیبنده حکومت نیست

رئیس جمهور مبارزه با فقر را یکی از برنامه های جدی دولت عنوان کرد و گفت: نباید فقر به ویژه فقر مطلق داشته باشیم، فقر به هیچ وجه زیبنده دولت نیست و باید با آن مبارزه کرد، به ظرفیت مردم در جامعه درود می فرستیم. حوزه مبارزه با فقر چون موسسات خیریه در ایام کرونا تلاش زیادی کردند و در روزهای کرونا باعث آرامش مردم شدند. از سوی دیگر حمایت از گروه های جهادی از دیگر برنامه های ماست. گروه های جهادی در مناطق روستایی و دورافتاده تلاش می کنند تا از آلام مردم بکاهند. دولت در کنار شماست و ما از اقدامات جوانانی که آمادگی این کار را دارند با تشکیل شورای عالی جهاد و بسیج سازندگی حمایت خواهیم کرد.

رئیسی با بیان اینکه در سفر به گلستان امور اولویت دار استان برنامه ریزی و به آنها اعتبار داده شد که در جلسه شورای اداری استان گلستان به تصویب خواهد رسید. وی بیان کرد: پروژه های بزرگی در استان مورد توجه قرار می گیرد و برخی مشکلات از جمله پتروشیمی ها نیز یکی از برنامه های جدی دولت سیزدهم برای تقویت صنایع تبدیلی در استان گلستان و سایر استان های کشور است.

وی با تاکید بر اینکه مدیر در نظام اسلامی باید در کنار مردم و با مردم باشد و مردم نیز این احساس را داشته باشند، بر حضور پررنگ مدیران در مساجد تاکید کرد و افزود: درب اتاق مدیران باید به روی باز باشد. مردم و توجه به ارزش های انقلاب اسلامی باید مورد توجه قرار گیرد، هر عمل زشتی در جامعه باید برای دولتمردان زشت تر باشد و هر کار خیری برای دولتمردان بهتر باشد، بی عدالتی اجتماعی، اقتصادی و سیاسی زیبنده نیست. دولت و مردم کار خود را به موقع انجام می دهند، عدالت و مبارزه با فساد باید مبنای کار دستگاه های اجرایی باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه مرکز استان گلستان جنگل ها، معادن، کشاورزی و بسیاری از توانمندی های موجود است، اما نیروی جوان تحصیل کرده و آماده بزرگترین مرکز استانی است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد، یادآور شد: از دیگر مراکز مهم استان گلستان است. وحدت، انسجام و امنیت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.